Skip to main content
Rozwój osobisty

CPP a CPA w reklamie

Kiedy właściciele witryn szukają sprawdzonej strategii, aby przyciągnąć odpowiednich użytkowników do swoich witryn, zwykle stają przed pytaniem. czy powinni stosować metody reklamowe CPP lub CPA? Rzeczywiście, rozwój firm marketingowych CPA pokazuje, że ten rodzaj generowania ruchu i potencjalnych klientów opłaca się w dłuższej perspektywie, a na rynku jest kilka dobrych ofert. Niektórzy inni eksperci twierdzą, że jest to przereklamowane, a firmy internetowe powinny wrócić do reklamy CPP. Najpierw autorzy chcą zdefiniować dwa terminy w marketingu internetowym, a następnie podkreślić różnice w stosunku do debaty: CPP kontra CPA w reklamie.

Co to jest reklama CPP?

CPP oznacza koszt za punkt oceny. W ten sposób reklamodawca kupuje powierzchnię reklamową, a koszty są określane jako koszty dotarcia do jednego procenta grupy docelowej. Przed utworzeniem internetowej kampanii reklamowej CPP musisz zbadać medium i dowiedzieć się więcej o statystykach użytkowników. Ważne jest, aby sprawdzić, czy użytkownicy witryny są zainteresowani produktem. Dlatego wymagana jest wiedza z zakresu badań rynku i mediów. Skuteczność reklam online mierzy się przez porównanie kosztów odbiorców z zyskami z kampanii.

Co to jest reklama CPA?

Reklama CPA oznacza koszt działania lub koszt pozyskania. Jest to łatwiejszy sposób mierzenia wyników, ponieważ użytkownik musi podjąć pewne działania, aby zarabiać pieniądze. Niektóre kampanie generujące lead mierzą koszt jednego leadu, a następnie przekształcają go w CPA. Ile leadów jest wymaganych do wygenerowania sprzedaży? Ile warte są pieniądze, jeśli klient podejmie działania? Jest to prosta metoda i mierzy konwersje zamiast zasięgu.

Czy istnieje gwarancja, że ​​CPA będzie działać?

Istnieje wiele firm CPA w Internecie z różnymi podmiotami stowarzyszonymi. Wśród nich są nowicjusze i zaawansowani marketerzy. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią kampanię typu PPA i odpowiednią firmę. Niektórzy z tych partnerów wykorzystaliby również CPP jako metodę reklamową, aby uzyskać konwersje do wyświetlania reklamy firmy. Nie ma dużej kontroli nad tym, dokąd trafiają te reklamy, ale przynajmniej trader nie musi przeprowadzać badań rynkowych. Ponieważ firma CPA jest opłacana tylko za konwersje lub potencjalnych klientów, powiązane ryzyko jest niższe niż w przypadku reklam CPP.

Korzyści z reklamy CPP

Wielu ekspertów twierdzi, że koszt sprzedaży reklamy CPP jest znacznie niższy, pod warunkiem, że firma wybierze medium online dokładnie tam, gdzie chce dotrzeć do grupy docelowej. Jednak zaniedbywanie badań rynkowych to strata pieniędzy i czasu. Musisz przetestować dwie różne metody i zmierzyć wyniki, aby uzyskać odpowiedź na debatę: CPP kontra CPA w reklamie.

[ff id=”6″]