Skip to main content

Żadna kobieta nie może uciec przed nagłymi wahaniami emocjonalnymi i problemami zdrowotnymi występującymi w czasie ciąży! Dążenie do zachowania dobrej kondycji i zdrowych kobiet może wyeliminować te nagłe dolegliwości. Ćwiczenia są ważną częścią ciąży i pomagają kobietom czuć się lepiej. Podczas gdy musisz odpoczywać zgodnie z zaleceniami lekarza, pomijanie ćwiczeń tylko z powodu lekkiej porannej choroby, która jest wydzieleniem ciąży, nie jest zalecane. Więc jeśli jesteś w pierwszych 6 tygodniach ciąży, znajdziesz najlepsze ćwiczenia, które możesz wykonać w domu pod fachowym nadzorem.

pierwszy Śmiało, ruszaj się

Według ginekologów i ekspertów ds. Zdrowia kobiety w ciąży muszą iść lub się przenieść! Wybierz się na energiczny spacer korytarzem w salonie lub na balkonie lub w ogrodzie. Prowadzi to do większej energii, witalności, zmniejszenia bólu pleców, zdrowego wizerunku ciała oraz szybszego i lepszego kształtowania po porodzie. Możesz rozpocząć poranne i wieczorne spacery po konsultacji z lekarzem.

drugi Wybierz pilates

Ciąża stanowi dla kobiet dwa wyzwania fizyczne: po pierwsze ból w dolnej części pleców, a po drugie problemy z równowagą. Ćwicząc Pilates, możesz delikatnie budować mięśnie rdzenia poprzez serię ćwiczeń na podłodze. W pierwszych kilku sesjach koncentrujesz się całkowicie na generowaniu siły. Następujące lekcje będą wyzwaniem dla twojej równowagi i siły.

Najlepiej jest jednak unikać pozycji Pilatesa, które wymagają od ciebie położenia się na plecach lub skręcenia brzucha. Najlepiej nigdy nie przesadzać z ćwiczeniami lub postawą brzucha. W przeciwnym razie może wystąpić rozkurcz odbytnicy, w którym oddzielają się równoległe odcinki mięśni brzucha.

trzeci Pływanie może być dobre dla ciała

Jest to odpowiednie ćwiczenie ciążowe, ponieważ całe ciało jest w ruchu, a stawy są lekko obciążone. Ponadto woda w basenie wspiera ciężar i zapewnia chwilową ulgę, która staje się wzdęta i ciężka, gdy Twój brzuch rośnie każdego dnia.

4-ci Spróbuj wzmocnić dno miednicy

Zaletą jest rozpoczęcie ćwiczeń dna miednicy! Po przejściu na tę formę ćwiczeń musisz sobie wyobrazić, że zatrzymujesz przepływ moczu w toalecie. Zaostrz oddech i pociągnij mięśnie miednicy do środka, a następnie do góry. Zrób to w domu pod nadzorem, aby nie nadmiernie obciążać mięśni miednicy.

5-cia Joga pomaga zachować sprawność i szczęście

To jedna z najlepszych form ćwiczeń, które możesz ćwiczyć w pierwszych 6 tygodniach ciąży! Joga równoważy mięśnie, pomaga budować energię jądrową, minimalizuje ciśnienie krwi, zapewnia, że ​​mięśnie są zwinne i zwinne, i uczy oddychania, aby pomóc ci urodzić dziecko. Joga jest również korzystna dla kobiet w okresie menopauzy i zapobiega chorobom takim jak osteoporoza poprzez rozwój gęstości mineralnej kości.

Jednak w czasie ciąży należy unikać pozycji jogi, które obejmują:

· Połóż się na plecach

· Intensywne zakręty

Joga na gorąco lub Bikram

· Wszelkie postawy, w których musisz obrócić stopy do góry nogami, np. B. Headstand

Pozy, w których musisz skręcić brzuch

6-ci zajęcia aerobiku

Obecnie istnieją różne programy aerobiku zaprojektowane specjalnie dla kobiet w ciąży, które pomagają im rozwijać napięcie mięśniowe, zwiększać ich elastyczność i promować zdrowie serca. Wszystko to działa ręka w rękę, wspierając ciało w zmianach związanych z ciążą. Możesz również zatrudnić nauczyciela w domu i ćwiczyć aerobik.

Wykonanie tych 6 świetnych ćwiczeń w szóstym tygodniu ciąży pomoże ci złagodzić problemy z ciążą i zapewni bezproblemową poród.

[ff id=”7″]