Skip to main content

Większość produktów, zarówno materialnych, jak i niematerialnych, przechodzi przez przewidywalne fazy podczas swojego naturalnego życia. W kręgach marketingowych jest to zwykle określane jako cykl życia produktu. Te fazy to (1) rozwój produktu, (2) wprowadzenie, (3) wzrost, (4) dojrzałość i (5) spadek.

Twój marketing sieciowy będzie zachowywał się podobnie, tzn. Będzie przechodził różne etapy w miarę osiągania celów finansowych. Ponieważ chcę wydać pozytywną opinię, nie rozważę możliwości „odrzucenia”. Zamiast tego oferuję cztery fazy, przez które przechodzi Twój downline, gdy budujesz go dla sukcesu. Nazywam to cyklem życia produktu marketingu sieciowego: (1) wprowadzenie, (2) rozwój, (3) wzrost i (4) dojrzałość.

1. Wprowadzenie. Ta pierwsza faza ma miejsce, gdy dopiero zaczynasz przygodę z biznesem i nie rozwinąłeś jeszcze umiejętności niezbędnych do odniesienia sukcesu w MLM. Być może nie rozwinąłeś „siły jelitowej” potrzebnej do przezwyciężenia początkowych niepowodzeń. Jeśli nigdy wcześniej nie uczestniczyłeś w programie marketingu sieciowego, prawdopodobnie popełniasz błędy i mam nadzieję, że nadal masz wiele do nauczenia się. Musisz także wystrzegać się dobrych ludzi, którzy mówią ci, że ci się nie uda, zwłaszcza rodziny, przyjaciół i współpracowników.

Podczas wprowadzenia próbujesz wypracować historię, na której możesz polegać, gdy napotkasz opór. Wielu nowych networkerów poddaje się, ponieważ słuchają wszystkich naysayers, zamiast rozpalić pragnienie, aby przejść przez trudne czasy i pozostać na kursie.

Jeśli twój sponsor nie współpracował z tobą, aby zapewnić ci sukces, to od ciebie zależy. Posłuchaj rad niektórych gigantów z branży – David Butler, Jim Rohn, Bob Schmidt, Sherman Unkefer, aby wymienić tylko kilka. Uczą cię umiejętności potrzebnych do pewności siebie, aby iść naprzód.

2) rozwój. Gratulacje Ukończyłeś pierwszą fazę i budujesz downline. Teraz bądź dobrym sponsorem, pokazując swojemu downline, w jaki sposób możesz odnieść sukces. Twoim celem tutaj jest pomóc im w rekrutacji ich downline. Jeśli zrobiłeś to dobrze, powinieneś zobaczyć Business Builder. Mamy nadzieję, że masz niektórych, którzy podzielają twoją wizję i możesz z nimi konsekwentnie pracować, aby nadać impet.

W fazie rozwoju powinieneś zobaczyć osoby wchodzące do twojego downline, których nie znasz. Są to twoi osobiście sponsorowani dystrybutorzy, którzy konsultują się z TWOIM osobiście sponsorowanymi dystrybutorami. Nadszedł czas, aby upewnić się, że Twoi pracownicy nauczą swoich pracowników, jak odnieść sukces. H. Że są też dobrymi sponsorami. W tym momencie powinieneś poczuć, że firma powoli się kształtuje i ma szansę na rozwój samodzielnie.

Musisz jednak chronić się przed samozadowoleniem. To najważniejszy czas, ponieważ musisz zbudować organizację, która może sama się rozwijać. Zdecydowana większość ludzi, którzy rezygnują z marketingu sieciowego, robi to w pierwszych dwóch fazach. Więc nie kończ swojego downline. Pracuj dalej z konstruktorami, aby nie opuścili firmy.

3) wzrost. Na tym etapie Twoje czeki powinny wyglądać na znacznie większe. Twoi budowniczowie rozwijają swoje downline i może pojawić się kilka udanych odnóg. Możesz mieć setki, a nawet tysiące dilerów w swoim downline, a budowniczowie biznesu będą również otrzymywać większe wypłaty.

Gratulacje jeszcze raz. Gdy jesteś w tej fazie, pokazałeś, że możesz nauczyć budowniczych biznesu, jak rekrutować i rozwijać własnych budowniczych biznesu, a downline zdecydowanie nabrało własnego życia. Czujesz się całkiem dobrze ze sobą i masz do tego pełne prawo.

Ponownie jednak musisz chronić się przed samozadowoleniem. Możesz zarabiać na życie w fazie wzrostu, ale nie jesteś jeszcze wolny w domu. Musisz przejść do następnego poziomu, jeśli naprawdę chcesz stworzyć bogactwo.

4) Dojrzałość. Twoja organizacja osiągnęła dojrzałość, gdy nie musisz już promować jej rozwoju. Innymi słowy, bez względu na to, co robisz, nie możesz zapobiec wzrostowi. Zaczęło żyć własnym życiem i nawet jeśli nie jesteś już aktywnie zaangażowany w działalność, możesz polegać na stałym strumieniu dochodu pasywnego przez resztę swojego życia.

Czy nie dlatego w ogóle interesujesz się tym biznesem?

Dojrzewanie jest rzadkie. Wiele downline zbliża się do tej fazy, ale kończy się niepowodzeniem, ponieważ lider opuścił zbyt wcześnie. Pamiętaj, że jeśli nie utrzymasz swojego downline, jeśli nie dasz im możliwości biegania, jeśli nie wzmocnisz ich pewności siebie i nie zapewnisz im sukcesu, nie osiągniesz dojrzałości. Przeciwnie, Twoja organizacja prawdopodobnie zawiedzie gdzieś pomiędzy fazami rozwoju i wzrostu, a osiągnięcie fazy dojrzałości będzie niczym więcej niż snem.

Postaw sobie za cel, aby twój downline osiągnął wszystkie cztery poziomy. Jeśli osobiście sponsorowani dystrybutorzy uważają, że osiągnęli fazę dojrzałości, możesz mieć pewność, że osiągnąłeś tę fazę. W przeciwnym razie Twoja organizacja może nigdy nie osiągnąć pełnego potencjału.

Do twojego sukcesu!

Dr Bruce Bailey

[ff id=”6″]