Skip to main content

Rozpocznij tutaj czarter jachtu żaglowego w Chorwacji, a na pewno się nie rozczarujesz. To wspaniałe miasto zafascynuje Cię i pokocha w mgnieniu oka. Dubrownik jest pełen piękna, różnorodności i magnetyzmu, który jest wyjątkowy w tym mieście. Istnieje duży wybór wysokiej jakości jachtów żaglowych lub łodzi motorowych. Wreszcie ceny wynajmu łodzi są bardzo tanie.

Wypłynięcie z Dubrownika – Jak się tam dostać?

Możesz łatwo dotrzeć do lotniska w Dubrowniku, 15 km od centrum, z większości głównych miast europejskich. Możesz też pojechać samochodem wzdłuż Adriatyku – i marzyć o idealnym doświadczeniu czarterowym w Dubrowniku. Ten słynny port morski znajduje się na wybrzeżu Adriatyku w Dalmacji na południowym krańcu Chorwacji. Jest to zatem idealny punkt wyjścia do czarteru łodzi wokół chorwackich wysp.

Które mariny w Dubrowniku najlepiej nadają się do jachtów czarterowych bez załogi?

Marina Gruz może pomieścić około 100 jachtów z LOA do 55 m, a także ma kilka terminali wycieczkowych. Znajduje się około 4 km na północny zachód od starego miasta. Już tutaj masz praktycznie wszystko, czego potrzebujesz w odległości spaceru: centrum handlowe, supermarkety, aby uzupełnić chorwacki czarter jachtu, banki, restauracje i bary. W razie potrzeby możesz płacić w euro lub dolarach niemal w dowolnym miejscu – zwróconą zmianą jest jednak kuna chorwacka. Taksówka lub autobus wahadłowy zabierze Cię w krótką podróż do miasta. To przyjemna jazda, a po drodze miniesz bujną zieleń i piękne wille.

Klub jachtowy Orsan znajduje się w tej samej odległości od starego miasta w północno-zachodniej części zabytkowego centrum miasta. Ma 250 miejsc do cumowania dla statków o maksymalnej długości do 20 m. Ten port jest również bardzo dobrze połączony i oferuje szeroki zakres usług dla czarterujących jachty.

Marina ACI w Dubrowniku, około 6 km od centrum miasta, ma 380 miejsc do cumowania i może pomieścić jachty o długości do 60 m. Tutaj masz fantastyczną infrastrukturę dla żeglarzy. Jest stocznia dla suchych doków, wiele sklepów, basen, korty tenisowe i wiele innych.

Wbrew pozorom nie można cumować w historycznym porcie Dubrownika. Jednak dzięki powyższym opcjom masz wiele opcji do wyboru.

Co Dubrownik ma do zaoferowania w żeglarstwie après?

Zanim wybierzesz się na wakacje pod żaglami na chorwackich wyspach, zdecydowanie powinieneś odwiedzić stare miasto. Zwiedzanie ogromnych murów miejskich o grubości do 6 metrów może z łatwością oznaczać chodzenie po największych i najfajniejszych murach miejskich, na które kiedykolwiek nadepniesz.

„Perła Adriatyku”, jak się ją nazywa, tętni życiem wśród artystów ulicznych, festiwali muzycznych i koncertów. Możesz robić zakupy, dopóki nie upuścisz lub nie weźmiesz kolejki linowej na wzgórze. Tutaj możesz podziwiać zapierający dech w piersiach widok na jedne z najbardziej imponujących fortyfikacji w Europie. Podziwiaj morze czerwonych dachów i odległy horyzont nad Morzem Śródziemnym, pełen obietnic dotyczących twoich osobistych marzeń, czarteru jachtów na Adriatyku. Stojąc mocno na ziemi, możesz podziwiać inne zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – jest ich tak wiele do wyboru. Spacer wzdłuż Stradun, majestatycznej głównej ulicy Dubrownika, jest tylko jedną z nich. Jest to strefa dla pieszych, podobnie jak reszta zabytkowego centrum. Możesz spróbować chorwackich produktów lub kupić fajne pamiątki i porozmawiać z jednym z lokalnych dostawców.

Kiedy nadejdzie czas zachodu słońca, udaj się do jednego z wielu uroczych barów relaksacyjnych zlokalizowanych na skałach nad morzem. Słuchaj hipnotycznych uderzeń, zrelaksuj się i pogratuluj sobie swojej obecności. Śnij o tym podczas oglądania zachodu słońca nad Morzem Śródziemnym. Twoja własna żeglarska przygoda rozpocznie się wkrótce …

Gdy robi się ciemno, chorwackie Ateny roat zmienia się dramatycznie w zapierające dech w piersiach romantyczne otoczenie, w którym można stracić poczucie czasu. Możesz cieszyć się nieskazitelnie świeżymi owocami morza wysokiej jakości, wypić kieliszek wina i obserwować międzynarodowy tłum. Większość odwiedzających, którzy przybywają do tego miasta po raz pierwszy, będzie miała na twarzy wyraz zdumienia i radości. Dubrownik właśnie to robi: sprawia, że ​​ludzie są szczęśliwi, że żyje, a jego niesamowicie nietknięte ściany są niezapomnianym widokiem.

Jakie są najlepsze dzienne loty czarterowe z Dubrownika?

Polecamy jednodniową wycieczkę po pięknych Wyspach Elafickich. Szyper zabierze Cię z portu Gruz i poprowadzi przez czystą wodę. Istnieje wiele plaż do odkrycia lub alternatywnie wiele pięknych kościołów i zabytków z XV wieku. Ciesz się pięknym widokiem na gaje pomarańczowe i spróbuj lokalnej kuchni przed powrotem do miasta.

Inną opcją jest jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Mljet. Mówi się, że ta gęsto zalesiona wyspa była sceną dla Ulissesa, który został złapany w jaskini bogini Calypso.

Korcula, również w pobliżu, ma absolutnie cudowne miasto do odwiedzenia. Tutaj możesz również odwiedzić domniemane miejsce narodzin Marco Polo.

Last but not least, możesz wybrać się na wycieczkę do Czarnogóry, która obejmuje postój w pięknym portowym mieście Kotor. Wybór należy do Ciebie!

[ff id=”1″]