Skip to main content

Ostatnio dużo myślałem o ciągle zmieniającym się krajobrazie marketingu internetowego oraz usługach, które przedsiębiorcy i firmy nabywają od agencji usług marketingu cyfrowego.

Ostatnio wielu z was może pamiętać wiadomości o wielu firmach, które ściągają z YouTube dolary reklamowe i bardzo denerwują wielu wybitnych twórców treści YouTube z powodu spadku zarobków – i jestem pewien, że Google i YouTube nie są zadowoleni dotyczyły również sytuacji.

Następnie przeczytałem, gdzie Proctor & Gamble, główny inwestor w marketingu cyfrowym na całym świecie, ostatnio obniżył ponad 140 milionów dolarów na reklamę cyfrową z powodu nieskutecznych reklam internetowych. Dlaczego powiedzieli, że te reklamy były nieskuteczne? Dwa główne powody były takie, że wiele ich reklam było powiązanych z treściami o niewłaściwej jakości. Oznacza to, że YouTube nie widział, na których kanałach można umieszczać te reklamy, a firmy nie kojarzyły swoich nazw i reklam z treściami, z którymi chcieli się w jakikolwiek sposób powiązać. Po drugie, wiele ich reklam trafiło do kanałów i miejsc, w których „boty” oglądały reklamy zamiast ludzkich oczu. A boty nie wydają pieniędzy na produkty, więc te dolary reklamowe zostały właśnie wyrzucone.

Zabawne było to, że po tych cięciach reklamowych firmy te praktycznie nie odnotowały strat w sprzedaży ani stratach biznesowych. Jedyną rzeczą, która się zmieniła, była zwiększona procentowa efektywność wydatków reklamowych na sprzedaż.

W marcu JP Morgan Chase zredukował 400 000 stron internetowych wyświetlających reklamy do około 5000 wstępnie zatwierdzonych stron internetowych i, jak zacytował dyrektor marketingu Kristin Lemkau, do New York Times: „Mamy” „Od czasu zmiany” nasze kluczowe wskaźniki wydajności nie uległy pogorszeniu.

W ostatnich latach firmy podjęły stałe kroki, aby wydawać pieniądze na reklamę telewizyjną w kierunku reklamy cyfrowej, ponieważ szczerze mówiąc, o wiele więcej potencjalnych klientów wydanych na dolara było dostępnych online. Wiele firm marketingu cyfrowego odnotowało gwałtowny rozwój w ciągu kilku lat, gdy media wydają pieniądze.

Przez pewien czas była to utopia, ale teraz firmy uczą się, jak pokazują powyższe przykłady. Teraz tworzą wykresy i wykresy statystyczne, których potrzebują, aby pokazać swoim zespołom zarządzającym, jak efektywne są ich wydatki na media. I teraz mogą zobaczyć, gdzie ich portfela po prostu nie ma, i przeanalizować te statystyki, aby dowiedzieć się, dlaczego – dlatego właśnie widzisz tego rodzaju cięcia w krajobrazie korporacyjnym i oświadczenia, które wyjaśniają, dlaczego cięcia występuje.

Aby uzyskać środki na wydatki mediów od tych firm dzisiaj, staje się coraz bardziej jasne, że firmy oferujące usługi marketingu cyfrowego były najlepiej przygotowane do dostarczenia dowodów statystycznych, że wydane pieniądze przyniosą oczekiwane zwroty finansowe. Jako firma marketingowa musisz być w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące zarządzania środkami, aby prawdziwi ludzie, a nie boty, mogli zobaczyć umieszczone reklamy i umieścić je w miejscach wysokiej jakości, które są związane z jakością. Jeśli nie możesz, możesz zostać skrócony, tak jak 3500 stron internetowych, które skorzystały z reklam JP Morgan Chase.

Podsumowując, coraz trudniej jest być firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, a będzie jeszcze bardziej. Firmy oferujące usługi marketingu online muszą być bardziej ostrożne, gdy znajdują miejsca do wydawania budżetów reklamowych firmy. A więcej należytej staranności oznacza więcej pracy, która zmniejsza marże zysków. Jeśli jednak chcesz pozostać dłużej w biznesie, musisz być w tym dobry. Ci, którzy to zrobią, zdobędą dodatkową firmę od reklamodawców, którzy tego nie robią.

[ff id=”6″]