Skip to main content

Jest to określane jako jedno z najczęściej zadawanych pytań przez ludzi w fazie przeglądu wyników ciąży. Jest to ciekawość lub lęk przed pozytywnymi lub negatywnymi skutkami ciąży. Podobnie, najczęstszym mitem lub błędnym przekonaniem jest to, że ludzie uważają, że na test ciążowy ma wpływ używanie narkotyków lub alkoholu. Aby poznać fakty, musisz zrozumieć faktyczną koncepcję.

Kobiety w ciąży mają w moczu specjalny hormon zwany HCG. Spożywanie alkoholu i jego zawartość we krwi nie ma nic wspólnego z testem ciążowym. Hormon nadal wytwarza, niezależnie od tego, czy spożyłeś alkohol. Jednak konsumpcja z pewnością będzie miała niekorzystny wpływ na twoje dziecko.

Chociaż spożywanie alkoholu nie wpływa na wyniki testu ciążowego, na badanie wpływa wiele innych czynników, które mogą być mylnie przedstawiane jako zmiana z powodu spożywania alkoholu. Dlatego konieczne jest zrozumienie faktycznego czasu potrzebnego na poczęcie po stosunku oraz czasu, jaki zajmuje twoje ciało, aby dostarczyć ci go podczas próby przetestowania go za pomocą testu ciążowego.

Ponieważ plemniki żyją przez 5 dni, kiedy dostaną się do twojego ciała, trudno jest ustalić dokładną datę poczęcia. Plemniki mogły dostać się do twojego ciała 5 dni temu i mogły zostać tam, próbując dzisiaj zapłodnić jajo. Uwolnione dziś jajo może połączyć się z nasieniem po kilku dniach seksu, ponieważ może żyć od 24 do 48 godzin. Jednak zapłodnienie lub otrzymanie jaj nie wystarczy, aby osiągnąć pozytywne wyniki w testach ciążowych. Ponowne pojawienie się HCG zajmuje trochę czasu, ponieważ nie jest wytwarzane po zajściu w ciążę, i zwykle następuje w tydzień po zapłodnieniu w organizmie.

To wciąż nie wystarcza, aby wynik testu ciążowego był dodatni, ponieważ ilość HCG wytwarzanego w organizmie nie jest wystarczająca, aby wykluczyć ciążę jako wynik dodatni. Hormon zwykle zwielokrotnia swoją zawartość w nie mniej niż 2-3 dni, a zatem zwykle jest to 10-15 dni po pomyśle, że test ciążowy może dać prawdziwy wynik. Im dłuższy czas po stosunku seksualnym, tym dokładniejsze są wyniki przeprowadzanego testu.

Ponieważ powyższe informacje wszystko wyjaśniają, możemy teraz stwierdzić, że spożywanie alkoholu i narkotyków w żaden sposób nie wpływa na test ciążowy, ale może powodować śmiertelne choroby dziedziczne u dziecka. Kobieta, która spożywa alkohol lub cierpi z powodu nadużywania substancji, może zwiększyć ryzyko urodzenia dziecka płodowego. Uzależnienie może zagrozić wzrostowi komórek potomnych. Uszkodzenie ciąży spowodowane spożyciem alkoholu może prowadzić do zaburzeń mózgu i rdzenia kręgowego. Jest również udowodnionym faktem, że kobieta, która kończy uzależnienie przed ciążą, ma większe szanse na zdrową ciążę, a tym samym zdrowe dziecko. Dlatego pracownicy służby zdrowia zawsze sugerują uzależnienie się przed planowaną ciążą.

[ff id=”7″]