Skip to main content

Czy myślisz o otwarciu firmy domowej? Czy rzeczywiście będzie to biznes, czy „po prostu będziesz pracować z domu?” Ważne jest, jak myślisz o swojej firmie, gdy pracujesz z domu, ponieważ pułapki, w które możesz wpaść, mogą sprawić, że Twoja firma upadnie.

Najpierw zastanów się, czy jesteś dobrym typem do pracy w domu. To jest coś, co należy wziąć pod uwagę. Nie ma znaczenia, że ​​jesteś samowystarczalny. To wymaga więcej niż tylko stanu umysłu.

1. Czy będziesz firmą? Czy prowadzimy działalność dla tych z nas, którzy pracują w domu, czy też jesteśmy podwykonawcami, konsultantami? Czy zamierzasz prowadzić firmę, czy „jesteś po prostu kimś pracującym w domu”.

Oczywiście możesz być tym wszystkim i nadal być firmą. Ale ważne jest, abyś zdecydował, kim będziesz. Jeśli nie uważasz się za firmę, możesz wpaść w pułapkę „pracy tylko w domu”. I często, gdy tak się dzieje, jesteś skazany na porażkę od samego początku.

Jednym z problemów związanych z „po prostu byciem kimś pracującym w domu” jest to, że niektórzy z twoich znajomych mogą nie wiedzieć, że powinni zapłacić, gdy poprosi Cię o zrobienie czegoś związanego z Twoją firmą. Jeśli wyjaśnisz, że jesteś firmą, staje się jasne, że pobierasz opłatę za wykonaną pracę.

2. Dyscyplina: Prowadzenie działalności w domu wymaga dużej samodyscypliny. Musisz nie tylko być samowystarczalny, ale także być w stanie ustalić i zrealizować harmonogram. Nawet jeśli żaden szef nie stuka stopy późnym rankiem, musisz zrobić zdjęcie kogoś, kto czeka na rozpoczęcie dnia pracy.

Godziny pracy ustalam między 10:00 a 6:00. Ale ustawiłem czas, kiedy pracuję od 6:00 do 6:00. Wybieram to, bo lubię być w ciągu dnia. Czuję, że jestem spóźniony do pracy, jeśli nie jestem przy biurku o 6 rano każdego ranka i nie osiągam tak wiele tego dnia.

3. Pracuj zgodnie z harmonogramem. Niezależnie od tego, jak ustawisz godziny pracy, pracuj nad tym harmonogramem. Możesz pracować tylko w niepełnym wymiarze godzin. W porządku, ale zdecyduj, które godziny chcesz pracować i zachowaj spójność.

4. Obowiązki rodzinne. Jeśli na to pozwolisz, przyjaciele i rodzina będą twoimi najgorszymi wrogami, jeśli chodzi o robienie czegoś. Innym ludziom trudno jest zrozumieć, że naprawdę mamy pracę lub prowadzimy firmę. Myślą, że ponieważ pracujemy w domu, mamy dużo czasu na inne rzeczy – opiekę nad przyjacielem, długie rozmowy przez telefon, wolontariat w komisji, opiekę nad przyjacielem, psem itp.

Musisz wyjaśnić rodzinie i znajomym, że to twoja praca. Jeśli tego nie zrobisz, nie zarobisz żadnych pieniędzy. Nie traktujesz tego jako pracy, jeśli tego nie zrobisz.

Jako firma domowa nigdy nie mówię, że pracuję w domu. Mówię, że jestem w biurze. Kiedy odbieram połączenie na telefonie komórkowym, gdy jestem poza biurem, nie mówię, że nie ma mnie w domu. Mówię, że nie ma mnie teraz w biurze.

Praca w domu może być zarówno radością, jak i przekleństwem. Musisz nad tym popracować, a inni ludzie muszą zrozumieć, że to twoja sprawa.

[ff id=”3″]