Skip to main content

Czy Twoja firma jest w stanie rozwijać się organicznie? Według badania IBM Business Consulting 80% dyrektorów generalnych oceniło wzrost jako najwyższy priorytet. Jednak 90% prezesów uważa, że ​​ich firmy nie są rentowne, ponieważ nie reagują na wzrost, a zmieniające się warunki nie są wystarczająco sprawne, aby wejść na nowe rynki.

Gdy nasi amerykańscy producenci byli zagrożeni przez niedrogą globalną siłę roboczą, zmieniliśmy nasze procesy i staliśmy się bardziej wydajni lub konkurencyjni. Jeśli chcemy zwiększyć naszą zdolność do wzrostu, możemy potrzebować skorygować nasze metody sprzedaży i marketingu!

Jako przykład przyjrzyjmy się firmie zarządzającej marketingiem New Age – Google. Czy pamiętasz, gdzie po raz pierwszy usłyszałeś o Google? Czy otrzymałeś bezpośredni e-mail od Google? Czy telemarketer zadzwonił na kolację, aby poinformować Cię o zaletach Google? Co powiesz na krajową kampanię reklamową podczas Super Bowl? Nie, rozwinęło się bardzo szybko dzięki ustnym wiadomościom w Internecie, znanym jako marketing wirusowy. Słyszałem od wykładowcy Google na seminarium, który zasugerował wypróbowanie tej nowej wyszukiwarki, ponieważ jest ona intuicyjna i bardzo szybka w przypadku pytań. Pozwólcie, że przeformułuję – to oszczędza czas i myśli jak klient!

To jest Google – co może zrobić mała i średnia firma? Zastanów się, jak idziesz na rynek. Jeśli używasz tych samych metod (poczta bezpośrednia, reklamy, połączenia itp.), Nie jesteś wystarczająco innowacyjny, aby wyróżnić się z tłumu, takiego jak Google! Innymi słowy, nie jesteś rentowny.

Przyszedł stary marketing i marketing i zapytał: Co odróżnia Twój produkt lub usługę od konkurencji? Kim są decydenci (zwykle to ten, kto podpisuje twoją ofertę – nie użytkownicy)? Co musisz wiedzieć o naszym produkcie lub usłudze (funkcja i zalety)? To są świetne pytania, które należy sprawdzić podczas procesu sprzedaży. Problem z tymi wszystkimi pytaniami polega jednak na tym, że wszystkie odpowiadają na sprzedaż nie proaktywny w kierunku wzrostu.

Wszystkie pieniądze wydane na zarządzanie sprzedażą, firmy szkoleniowe i księgi sprzedaży; Nasi sprzedawcy są dobrze przygotowani do prowadzenia konkurencyjnego biznesu. Nie uda nam się, jeśli weźmiemy te same siły sprzedaży z tym samym Sprzedaż proces do rynek dla nowych klientów!

Sprzedaż i marketing to jedno! DUŻY BŁĄD! Są to dwie różne dyscypliny, które muszą być ściśle powiązane, ale nie zawsze przez tę samą osobę lub tę samą specjalistyczną wiedzę. Dopóki nie zdasz sobie z tego sprawy, nie będziesz w stanie się rozwijać. Marketing potrzebuje własnego procesu gromadzenia i analizy danych intelektualnych, aby stworzyć dobrą reputację na rynku, która generuje potencjalne szanse dla sprzedawców. W ten sposób możesz utrzymać sprzedaż Salesforce – skoncentrowaną na potencjalnych klientach, ale dzięki materiałom rynkowym i danym, które odzwierciedlają potrzeby klientów, a nie dezorientację produktu.

[ff id=”6″]