Skip to main content

Ostatnio, podczas rozmowy z przyjacielem dentystą, zasugerowano, że marketing gabinetu dentystycznego był w jakiś sposób „nieetyczny” lub „tabu”.

Co zrobiłby marketing praktyki dentystycznej „nieetyczny”? Czy ludzie nie reagują na marketing dentystów, księgowych i prawników tak samo jak na technologie, towary konsumpcyjne lub firmy remontowe?

Czy powiedziano ci w szkole, że rozszerzanie swojej praktyki jest niezgodne z „Kodeksem etyki”?

Pomyśl o ostatniej restauracji w pobliżu domu, która niedawno została zamknięta. Czy kiedykolwiek tam byłeś? Czy jedzenie i obsługa były wystarczająco dobre? Istnieje prawdopodobieństwo, że jedzenie i obsługa były wystarczająco dobre. Co się stało?

Możliwości są W restauracji ucierpiał fakt, że nie było wystarczającej liczby nowych i powracających klientów Aby promować wzrost. Jest to bezpośrednia funkcja marketingu!

Czy grozi ci taki sam los jak restauracja za rogiem?

Ty już to wiesz Tylko 1 na 25 firm (4%) przeżywa 10 latprawda? Przetłumaczone: 96% firm upadło do 10. roku. Więc … ile lat ma Twoja praktyka? Nikt nie musi ci mówić, że masz poważne szanse, gdy masz mniej niż 10 lat.

Czy nadal uważasz, że marketing Twojej praktyki dentystycznej jest nieco „nieetyczny”? Jasne, jednak trudno to tak ująć Czy nie nadszedł czas, aby przełamać stereotyp, że marketing jest „zły” lub w jakiś sposób „zły”?

W obszarze prawnym marketing był oglądany w ten sam sposób, ale ile reklam widziałeś dla prawnika od obrażeń ciała w ciągu ostatnich 24 godzin? Ilu prawników znasz, którzy nie sprzedają? Jak dobre są w porównaniu z tymi, którzy konsekwentnie sprzedają swoje praktyki?

Porozmawiajmy o kilku rzeczach, aby sprawdzić, czy jesteś na dobrej drodze.

Tylko wiadomość ustna?

Wielu dentystów, bez względu na to, czy mają rację, czy nie, są przekonani, że przekaz ustny powinien promować stały rozwój ich praktyki, aby reklama i marketing nie były konieczne. Teoretycznie jest to świetny scenariusz, jeśli działa zgodnie z przeznaczeniem, ale rzeczywistość rzadko jest tak idealistyczna.

1 negatywne doświadczenie …

Co dzieje się, gdy wysycha wiadomość ustna lub ktoś miał złe doświadczenia z twoją praktyką? Wiedzą, że słowo rozprzestrzenia się znacznie szybciej, a konsekwencje są znacznie bardziej skuteczne.

Jeśli twoja praktyka dentystyczna konsekwentnie prowadzi reklamę i marketing, jedno lub dwa negatywne doświadczenia nie zagrozą twojemu długoterminowemu samopoczuciu, chociaż większość ludzi nie lubi podróżować do gabinetu dentystycznego.

Zwróć uwagę na to, że ponieważ wszystkie witryny sieci społecznościowych są powszechnie dostępne dla wszystkich, twoja praktyka jest zagrożona, jeśli nie jesteś zaangażowany w media społecznościowe lub nie robisz regularnych działań marketingowych, aby przeciwdziałać jednemu lub dwóm „złym jabłkom”.

To samo dotyczy gniewnego pracownika … nic nie stoi na przeszkodzie, aby założył sklep internetowy i rozpowszechniał negatywne nastawienie do twojej praktyki. Nawet jeśli nie aktywnie uczestniczysz w sieciach społecznościowych, powinieneś przynajmniej mieć na to oko i ucho.

Jak znaleźć potencjalnych nowych pacjentów?

Jak nowi pacjenci odkrywają teraz Twoją praktykę? Czy śledzisz źródła nowych pacjentów i jak długo nowy pacjent normalnie pozostaje w Twojej praktyce? Co możesz zrobić, aby ułatwić nowym pacjentom dostęp do ciebie?

Czy masz silną stronę internetową?

Zastanów się przez chwilę nad swoją witryną. Czy masz wyjątkową pozycję na stronach wyników wyszukiwania w Google, Yahoo lub Bing? Co się stanie, jeśli ktoś wyszuka online nowego dentystę w pobliżu … czy znajdzie on Twoją praktykę?

Ostatnie pytanie: jeśli nie reklamujesz się i nie konsekwentnie sprzedajesz, jakie kroki podejmujesz, aby pomóc potencjalnemu nowemu pacjentowi łatwiej cię znaleźć?

Pamiętaj, że nie chodzi o to, by być „nieetycznym”, ale o przetrwanie w trudnej sytuacji ekonomicznej, ponieważ ludzie coraz bardziej polegają na Internecie przed wyborem dostawcy rozwiązań.

[ff id=”6″]