Skip to main content

Jedną z realiów posiadania domu jest to, że w pewnym momencie należy przeprowadzić naprawy, remonty itp., Aby utrzymać dom! Jednym z elementów każdego domu jest jego dach, a ponieważ każdy, kto mieszka w domu przez określony czas, zwykle ma pewne problemy, duże lub małe. W wielu przypadkach istnieją różne opcje i alternatywy rozwiązania problemów i problemów związanych z pokryciami dachowymi, od drobnych napraw lub optymalizacji po poważne remonty, remonty itp. Mając to na uwadze, w tym artykule podjęto próbę zwięzłego przeglądu, zbadania, przeglądu i omówienia 4 możliwe opcje. Mieć właścicieli domów.

1. miejsce Naprawa: Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest wiek istniejącego dachu oraz rodzaj i zastosowany materiał. Czy oryginalny dach został zaprojektowany na 15, 20, 25, 30 lub 40 lat? Czy to dach łupkowy czy egzotyczny, droższy materiał? Jak złe są szkody? Czy ogranicza się do małego lub bardziej rozpowszechnionego obszaru? Ile razy było to wcześniej naprawiane? Niektóre naprawy obejmują: wymianę lub wzmocnienie niektórych płytek; ze smołą lub innymi środkami; Czyszczenie rynien, które mogą nie działać poprawnie; itd.

2. miejsce Dodaj kolejną warstwę powyżej istniejącej: W zależności od liczby warstw na dachu oraz lokalnych przepisów i regulacji, możliwym rozwiązaniem może być nałożenie kolejnej warstwy na powstającą. Gdy jest to możliwe, często zmniejsza się koszt materiałów, robocizny itp.

3. miejsce Nowy dach konwencjonalny: Jeśli elementy nośne istniejącego dachu itp. Zostaną osłabione, kolejna warstwa nie jest inteligentnym rozwiązaniem, ale lepszym rozwiązaniem poprzez usunięcie i zastąpienie istniejącego dachu, w tym podbudowy itp., Całkowicie nowym dachem. Konwencjonalne pokrycia dachowe są zwykle oceniane pod względem przewidywanego okresu użytkowania i okresu 15, 20, 25, 30 i 40 lat.

4. miejsce Dach słoneczny: Firma Elona Muska opracowała alternatywę dla tradycyjnego dachu, która może mieć sens dla niektórych osób, które zdecydowały się na zastąpienie istniejącego dachu! Ten system wykorzystuje specjalne płytki słoneczne, które służą do dostarczania energii słonecznej w celu zmniejszenia całkowitych kosztów energii, będąc jednocześnie znacznie bardziej odnawialnymi źródłami. Kiedyś było to nieco niewykonalne pod względem kosztów, ale w ostatnich latach całkowity koszt tych kosztów był mniej więcej równoważny lepszemu konwencjonalnemu dachowi.

Domy potrzebują dachów wysokiej jakości, a ludzie chcą mieszkać tam, gdzie nie ma przecieków, i cieszą się maksymalnym komfortem! Czy dokładnie przejrzysz swoje opcje i alternatywy i będziesz mądrze postępować?

[ff id=”3″]