Skip to main content

Czy obrzezanie (usunięcie napletka) może zmniejszyć płodność mężczyzny w porównaniu z mężczyzną, który nigdy nie był obrzezany, jeśli wszystkie inne czynniki są takie same? Zwłaszcza jeśli plemniki pochodzą z jąder, a nie z penisa. Czy z obrzezaniem wiąże się pewien stopień niepłodności?

Od pewnego czasu dyskutowane są badania nad obrzezaniem jakości i ilości nasienia. Wydaje się, że środowisko medyczne korzystające z obrzezania uważa, że ​​nie wpływa to na płodność mężczyzn. Niektórzy członkowie społeczności medycznej, badacze i zwykli ludzie uważają, że tak właśnie jest. Wydaje się, że werdykt jest podzielony.

Jednak w krajach, w których mężczyźni są w większości nieobrzezani, wskaźniki urodzeń są znacznie wyższe. Jak to możliwe, że obrzezanie wpływa na płodność mężczyzn?

Jądra zwisają na zewnątrz ciała, ponieważ plemniki są bardzo wrażliwe na temperaturę. Aby przetrwać, musisz być niższy niż normalna temperatura ciała. Wiadomo, że mężczyźni mają większą ilość i jakość nasienia w chłodniejszych miesiącach niż w miesiącach cieplejszych. Więc mężczyźni są najsilniejsi w chłodniejszych miesiącach. Uważa się, że w cieplejszych miesiącach wysokie temperatury w męskiej bieliźnie uszkadzają plemniki i w zasadzie zagotowują niektóre plemniki. Z tego powodu bokserki są bardziej preferowane niż konwencjonalna bielizna ze względu na zdrowie nasienia. Dzięki ciasnej bieliźnie jądra są dociskane bliżej ciała. Uszkadza to plemniki z powodu podwyższonej temperatury przylegania do ciała.

Rozumiemy więc, że plemniki są bardzo wrażliwe na temperaturę.

Tutaj robi się ciekawie:

Obrzezani mężczyźni mają jeden znaczący wyższa temperatura spoczynku prącia niż mężczyźni nieobrzezani. Mężczyźni nieobrzezani mają chłodniejsze penisy niż mężczyźni obrzezani. Kiedy jedna z grup jest podekscytowana, temperatura ich penisa wzrasta do tej samej temperatury.

Nie ma wątpliwości, że nieobrzezany mężczyzna ma chłodniejszego penisa niż obrzezany, który jest zwiotczały. Z jakiegoś powodu usunięcie napletka jest powodem. Wydaje się, że w napletku znajduje się czujnik temperatury, który może kontrolować temperaturę penisa. Ten czujnik jest usuwany przez usunięcie napletka.

Do uszkodzenia plemników potrzeba tylko kilku różnic temperatur. Ponieważ penis znajduje się w pobliżu jąder, chłodniejszy penis może pomóc w utrzymaniu chłodu jąder (pamiętaj, że mężczyźni są silniejsi w chłodniejszych miesiącach roku). Jeśli w tych warunkach jądra staną się zbyt zimne, można je przyciągnąć coraz bliżej ciała.

Ale jeśli obrzezany mężczyzna ma taki (względny) gorący penis, co się stanie, jeśli ten gorący penis zostanie owinięty wokół jąder w bieliźnie? Zgadza się … Sprawi, że jądra będą cieplejsze. Kiedy mięśnie cremasteryczne rozluźniają się, aby jądra mogły opadać tak daleko, jak to możliwe, aby uciec od tego ciepła … Co się dzieje? Nie robi to różnicy, ponieważ spoczywają obok tego „gorącego” penisa.

Pamiętaj, że zmiana temperatury zajmuje tylko kilka stopni, aby uszkodzić plemniki.

Napletek ma wiele funkcji i jest to jedna z nich. Matka Natura dała ludziom napletek z wielu powodów. Jednym z tych powodów jest chłód penisa, czego nie można zaprzeczyć. Czy usunięcie napletka może wpłynąć na płodność mężczyzny? Z pewnością wydaje się to wykonalne.

Teraz rozważ następujące kwestie: Obrzezani i nieobrzezani mężczyźni mają tę samą temperaturę penisa z pełną erekcją, jak wskazaliśmy wcześniej w tym artykule. Jest więc powód, dla którego naturalnie nieobrzezany penis utrzymuje się w niższej temperaturze w stanie wiotkim. Kiedy penis jest pionowo Nie znajduje się już w bezpośrednim sąsiedztwie jąder, więc temperatura penisa nie powinna wpływać na temperaturę jądra na tym etapie (obrzezany lub nieobrzezany penis).

Podczas orgazmu penis ma tendencję do większego wycofywania się do miednicy (przynajmniej z mojego doświadczenia). Ze względu na tarcie i zwiększony przepływ krwi, które wystąpiły podczas aktu seksualnego, sensowny jest wzrost temperatury penisa w stanie wiotkim po seksie niż w stanie wiotkim przed aktem seksualnym. Wycofanie może być innym mechanizmem „podgrzewany” penis, aby trzymać się z dala od jąder?

Może kiedyś dowiemy się, jak napletek jest powiązany z temperaturą penisa.

[ff id=”7″]