Skip to main content

Tak – w rzeczywistości jest to jedna z najlepszych form ćwiczeń, jakie możesz wykonywać w ciąży. Program Pilates dostosowany do kobiet w ciąży jest ukierunkowany na mięśnie, które są problematycznymi obszarami podczas ciąży, a mianowicie dno miednicy, plecy i brzuch.

miednicy

Mocna podłoga miednicy wspiera jelito, pęcherz i macicę (i rosnące w nim dziecko). Pomaga to zmniejszyć wyciek moczu, którego doświadcza wiele kobiet w czasie ciąży, szczególnie w ostatnim trymestrze ciąży.

z powrotem

Wzmacniając mięśnie górnej i dolnej części pleców za pomocą Pilates, możesz zmniejszyć ból pleców. Ustawienie rosnącej masy z przodu może znacznie obciążyć dolną część pleców.

brzuch

Ponieważ ciąża sprawia, że ​​twoje tkanki i więzadła są bardziej elastyczne, łatwiej jest doznać obrażeń. Silne mięśnie brzucha pomagają utrzymać dziecko i zapobiegają jego ruchowi podczas ruchu. To zmiana masy ciała może cię zdenerwować i spowodować obrażenia (lub, co gorsza, zranienie dziecka).

Wzmocnij te mięśnie, a nie tylko będziesz mieć dobry stabilny rdzeń, aby wspierać rosnące dziecko, ale także poprawisz postawę, równowagę i siłę dla siebie.

Niektóre dodatkowe korzyści płynące z zastosowania pilatesu podczas ciąży:

  • Pomaga także zrelaksować się i kontrolować oddech, co pomaga w pracy.

  • Ponieważ masz wiele ruchów na rękach i kolanach, Pilates może pomóc ci w prawidłowym ustawieniu dziecka podczas porodu, gdy zbliżasz się do końca ciąży.

Wybierając studio Pilates, pamiętaj, aby zapytać, czy masz doświadczenie z kobietami w ciąży. Wiele studiów ma programy i certyfikowanych instruktorów, którzy zostali przeszkoleni, aby pomóc tej wyjątkowej grupie kobiet.

Jeśli chcesz rozpocząć program Pilates, powinieneś to zrobić teraz, zanim zajdziesz w ciążę w ramach regularnego programu ćwiczeń. Jeśli okaże się, że jesteś w ciąży, przełącz się na program dla matek w ciąży.

Powodem tego jest to, że jeśli masz silne mięśnie rdzenia przed ciążą, mięśnie te są łatwiejsze do utrzymania po ciąży, a ciąża jest ogólnie łatwiejsza. Rozpoczęcie Pilates po ciąży jest nadal zaletą. Dopasowanie mięśni zajmuje trochę więcej czasu niż w przypadku ćwiczeń Pilates przed zajściem w ciążę.

Przed rozpoczęciem programu ćwiczeń poproś lekarza o upewnienie się, że jesteś wystarczająco zdrowy. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś już w ciąży i chcesz rozpocząć Pilates.

[ff id=”7″]