Skip to main content

Podczas gdy matki w ciąży robią dziwne rzeczy, takie jak jedzenie, robią to pod wpływem kaprysu, ale matki w ciąży zawsze otrzymują konkretne instrukcje dotyczące prac domowych. Istnieje wiele zadań, które nie są bezpieczne dla matek. Musisz całkowicie przestać to robić. Podnosząc ciężary, nie ma bezpiecznego limitu, są one zabronione.

Jeśli środek ciężkości twojego ciała zmieni się, będziesz narażony na obciążenie pleców wynikające z noszenia dziecka w macicy. A jeśli podnosisz ciężar, przenosisz butle z gazem lub ciężkie meble podczas noszenia dziecka lub jedzenia, twoje plecy będą napięte. Niektórzy lekarze zalecają nie podnoszenie ciężarów, ponieważ może to powodować krwawienie, przedwczesny poród lub uszkodzenie woreczka owodniowego.

Pamiętaj, aby nosić rękawiczki podczas pracy z chemikaliami, takimi jak detergenty. Upewnij się, że pomieszczenie jest wentylowane i używaj bezpiecznych środków czyszczących, takich jak soda oczyszczona i ocet. Silne chemikalia, takie jak spray na komary, wybielacze i środki czyszczące prowadzą wszędzie do szkodliwych oparów. Nosić rękawice podczas mycia naczyń i odkurzania. Może to być bardzo męczące, ponieważ filtr zawiera kurz, zarodniki i włosy, które dostają się do płuc i oczu. Nie czyść żwirek dla kotów. Odchody kota niosą toksoplazmozę, rzadką chorobę. Nie wdychaj biernego dymu zawierającego ponad 4000 chemikaliów.

Przed jedzeniem dokładnie umyj warzywa. Mogą być zanieczyszczone chemikaliami, gleby zanieczyszczone dzikimi zwierzętami lub zwierzętami domowymi.

Zadania wymagające wspinania się i wyważania nie są zalecane. Nie wspinaj się na stołki, drabiny ani nie sięgaj po przedmioty na strychu, półce lub szafce kuchennej. W przeciwnym razie możesz być zwinny, ale w czasie ciąży możesz nie być sobą i upaść. Uzyskaj pomoc od swojej pokojówki lub krewnych w zakresie czyszczenia wentylatorów sufitowych, okien, lusterek, wymiany żarówek i wyposażenia elektrycznego, do którego możesz wezwać elektryka.

Jeśli śpisz na podłodze, poproś członka rodziny o zabranie materaca, kołdry i pościeli. Gięcie i zbieranie przedmiotów wpływa na plecy. Mycie ubrań i szorowanie podłogi wpływa na plecy. Przysiady zamiast pochylać się, żeby coś zrobić.

Staraj się też nie stać zbyt długo. Podnieś krzesło i usiądź przy stole lub w pobliżu telewizora, aby posiekać warzywa. Zrób sobie przerwę, a następnie zakończ pracę. Spróbuj przygotować potrawy, na których nie musisz stać długo.

Podziel się obowiązkami domowymi. Wykonuj bezpieczne zadania do ćwiczeń w czasie ciąży. Ciąża nie jest tak naprawdę powodem do zabrudzenia domu. ale weź pomoc. Możesz przygotować się na noworodka, ale możesz mieć komplikacje związane z ciążą. Pomyśl o swoim bezpieczeństwie.

Bezpieczeństwo jest ważne, abyś mógł cieszyć się zdrową i zdrową ciążą. Twoje ciało doświadcza wielu zmian i nie musisz obciążać go zbytnio. Zdrowe kobiety muszą pozostać aktywne, aby uzyskać lepszą ciążę. Niestymulująca praca w domu prowadzi do przedwczesnego porodu trwającego trzy tygodnie. Naukowcy uważają, że hormony stresu wywołują bóle porodowe.

[ff id=”7″]