Skip to main content

To jest jak w zegarku. Co kilka dni na rynku pojawia się nowy krem ​​przeciwzmarszczkowy, który jest najlepszym rozwiązaniem na zmarszczki z dużą ilością reklam i szumu. Twierdzą, że zwiększają kolagen i elastynę w skórze, aby usunąć zmarszczki. Pytanie brzmi – czy produkty kolagenu i elastyny ​​działają?

Możesz być świadomy znaczenia kolagenu i elastyny ​​w naszym ciele. Te dwa białka odpowiadają za utrzymanie jędrności, gładkości i elastyczności naszej skóry. Nadają również wytrzymałość na rozciąganie wymaganą do płynnych ruchów stawu. Nasz organizm produkuje te białka wewnętrznie – nie potrzebujemy ich z zewnętrznego źródła w młodszych latach.

Wraz z wiekiem tempo produkcji tych białek w naszym organizmie znacznie spada. Ich brak powoduje, że skóra staje się luźna i obwisła. Powoduje to również powstawanie zmarszczek.

To jest cel firmy kosmetycznej. Produkują kremy z kolagenem jako składnikiem i sprzedają je z obietnicą młodszego wyglądu skóry.

Problem w tym, że cząsteczki kolagenu są zbyt duże, aby mogły zostać wchłonięte przez naszą skórę. Większość białka w tych produktach nie jest wchłaniana i nie jest stosowana na powierzchni skóry.

Ten kolagen, który można znaleźć w tych produktach, jest również syntetyczną wersją białka. Pochodzi od świń i krów i nie jest identyczny z naturalną substancją wytwarzaną w naszym ciele. Dlatego nie może w pełni zintegrować się z naturalnymi włóknami kolagenu i elastyny ​​skóry i nie jest tak naprawdę skuteczny w usuwaniu zmarszczek.

Zastrzyki z kolagenu również mają ten sam problem i muszą być powtarzane co kilka miesięcy, aby wyniki były widoczne.

Musisz przestawić się z produktów z kolagenu i elastyny ​​na produkty przeciwstarzeniowe, które faktycznie stymulują produkcję kolagenu w organizmie.

Jeśli prowadzisz badania, możesz łatwo znaleźć naturalne produkty, które zawierają skuteczne składniki przeciwstarzeniowe.

Szukaj naturalnych substancji, takich jak Aktywny Miód Manuka. Jest to specjalna odmiana miodu z krzaka Manuka znalezionego w Nowej Zelandii. Jest bardzo skuteczny w zwiększaniu produkcji kolagenu i elastyny ​​w skórze. Ten miód zawiera również enzymy przeciwbakteryjne, które chronią skórę przed wszystkimi rodzajami bakterii.

Olej z awokado to naturalny olej z rośliny awokado. Zwiększa zawartość kolagenu w skórze oraz utrzymuje ją jędrną i gładką. Skutecznie usuwa i nawilża plamy starcze na skórze.

Jak działają produkty z kolagenu i elastyny? Odpowiedź brzmi: tak, jeśli możesz znaleźć odpowiedni produkt z odpowiednimi składnikami. Wystarczy przeprowadzić badania i dokonać najlepszego wyboru dla swojej skóry.

[ff id=”7″]