Skip to main content

Jednym z głównych powodów głodu firm jest brak ruchu na stronie. Jak na ironię większość z tych marek nie wierzy, że SEO pomaga generować potencjalnych klientów i nie chce inwestować w optymalizację wyszukiwarek. SEO jest nie tylko zaletą, ale stało się koniecznością marketingową w ostatnich latach. Zanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby zrozumieć, jak działają wyszukiwarki i jak pozycjonować strony internetowe.

  • Trafność: czy Twoja witryna jest odpowiednia dla klientów i czy pomaga Ci znaleźć odpowiedzi, których szukasz?

  • Znaczenie: Czy treść jest wystarczająca i stanowi źródło ważnych informacji?

  • Popularność: czy strona odwiedzana jest częściej niż jej współcześni?

Te proste punkty mają wiele sensu. Wyszukiwarki mają jedynie na celu dostarczanie użytkownikom wysokiej jakości wyników. Google otrzymuje około 2 miliardów wyszukiwań każdego dnia. A Google nie jest jedyną wyszukiwarką na rynku. To samo pokazuje, jak ważne jest, aby witryna Twojej marki pojawiała się na górze. Twoja marka ma duży potencjał wzrostu. Wszystko, co musisz zrobić, to poprawić swoją widoczność. Z punktu widzenia marki niezwykle wysoko jest być na górze strony wyników. Sprawdź następujące fakty, aby lepiej zrozumieć, jak skutecznie SEO może prowadzić Twój biznes:

  • Około 93% internautów zaczyna korzystanie z Internetu za pomocą wyszukiwarek.

  • Trzy najlepsze wyniki wyszukiwania Google uzyskują 60% kliknięć.

  • Z pierwszych trzech pierwszy wynik uzyskał 33% kliknięć.

Te statystyki są poparte niekończącymi się studiami przypadków i raportami HubSpot, Search Engine Journal i Search Engine Watch.

Wyższa pozycja oznacza większy ruch. Zwiększony ruch oznacza wyższą sprzedaż (ponieważ oferowane usługi są na najwyższym poziomie). Dotarcie na górę strony wyników wyszukiwania nie jest łatwym zadaniem. Ważne jest, aby roboty / roboty indeksujące mogły indeksować Twoją witrynę. Ważne jest, aby Twoja witryna była zoptymalizowana, a wszystkie strony koncentrowały się na temacie witryny, aby uzyskać jak najwięcej soku SEO. Równie ważna jest znajomość grupy docelowej. Pomaga tworzyć odpowiednie treści, które będą atrakcyjne dla kupujących. Zastosowanie odpowiednich słów kluczowych w treści może sprawić, że Twoja firma będzie ważna i cenna dla klientów. Główne słowa kluczowe to te, które koncentrują się na intencjach kupujących. Badanie słów kluczowych, które koncentrują się na objętości i intencjach, a następnie ustalanie priorytetów treści wokół badanych słów kluczowych decyduje o przyszłości Twojej witryny.

W tym artykule właśnie zeskrobaliśmy wierzchołek góry lodowej o nazwie SEO. Optymalizacja wyszukiwarek daje wyszukiwarkom lepsze zrozumienie Twojej witryny i może odpowiednio ją ocenić. Dobre podejście SEO przyniesie większy ruch i pomoże przyciągnąć więcej klientów. Spójrzmy prawdzie w oczy, statystyki nie kłamią. Wszyscy na całym świecie szukają jednego lub drugiego i zachęca Cię do pojawienia się, gdy najbardziej Cię potrzebują. Na tym właśnie polega SEO.

[ff id=”5″]