Skip to main content

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, masz na myśli dziesiątki zadań: generowanie leadów i sprzedaży, branding osobisty, marketing w mediach społecznościowych, księgowość pracowników … lista jest długa.

Ile myśli i wysiłku wkładasz w optymalizację wyszukiwarek?

Jest to proces przyciągania organicznego (bezpłatnego) ruchu z wyników wyszukiwania. Musisz sprawić, by Twoja firma wydawała się wysoka w wynikach organicznych, w przeciwnym razie potencjalni klienci nawet nie wiedzą, że istniejesz.

Jeśli zrobisz to poprawnie, wylądujesz na swojej stronie, aby dowiedzieć się więcej i / lub kupić to, co sprzedajesz. Jeśli zawiedziesz, Twoi potencjalni klienci znajdą twoich konkurentów, nie wiedząc, że istniejesz.

Właściciele małych firm często próbują rozciągać małe budżety marketingowe. Możesz nawet przejść przez optymalizację wyszukiwarek i przygotować kampanię dla majsterkowiczów, która nie przyniesie rezultatów ani nie doprowadzi do jej uszkodzenia.

Albo zatrudniają firmę, która składa wiele fałszywych obietnic, takich jak „Będziesz numerem 1 w Google!” (Nawiasem mówiąc, nikt nie może ci tego obiecać).

Oto trzy ważne powody, aby zatrudnić profesjonalistę, gdy zadajesz sobie pytanie: „Czy powinienem płacić za SEO?”

1. Korzystasz z doświadczenia i wiedzy eksperta.

Chociaż nikt poza Google nie zna odpowiedzi, ogólnie szacuje się, że algorytm wyszukiwania Google wykorzystuje 200 czynników do pozycjonowania stron internetowych i stron.

Ta część marketingu to dużo pracy i odpowiedzialności – czy jesteś gotowy zrobić to sam, czy też ufasz swojemu sukcesowi w zagranicznej firmie oferującej najniższe ceny?

Jeśli zatrudnisz niewłaściwą firmę, nie chodzi tylko o złe wyniki. Wiele z tych firm stosuje nielegalne techniki. Są to podejrzane praktyki, za które karze Cię Google, być może nawet całkowicie usuwając Cię z wyników wyszukiwania.

Dobry strateg ds. Optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest informowany o stale zmieniających się zasadach i trendach i będzie przestrzegać zasad Google. Oceniają twoich konkurentów i pomagają ci stworzyć i wdrożyć strategię, która przynosi rezultaty.

2. Pomagają Ci osiągnąć lepsze wrażenia użytkownika.

Jeśli chodzi o outsourcing SEO, ważne jest, aby spojrzeć na to jako holistyczny proces. Twoje wysiłki powinny wpłynąć na całą witrynę, a nie tylko strony o zoptymalizowanej treści.

Dlatego tak ważne jest znalezienie renomowanej firmy marketingowej, która skupia się nie tylko na słowach kluczowych. Chociaż ważne jest, aby znaleźć odpowiednie słowa kluczowe i używać ich na swojej stronie tak często, jak to możliwe, jest w tym coś więcej. B.:

• Jak szybko ładuje się Twoja strona

• Czy nawigacja jest przyjazna dla użytkownika, czy nie

• Mobilność

Jeśli zatrudnisz dużą firmę marketingową, Twoja strategia będzie koncentrować się nie tylko na słowach kluczowych, ale także na innych kluczowych czynnikach, które mogą wpłynąć na Twój sukces.

3. Analizujesz dane.

Wprowadzanie zmian i próbowanie różnych rzeczy to jedno, ale jak oceniasz swój sukces lub jego brak? Zobaczysz i poprawisz wyniki, które nie będą działać, jeśli zagłębisz się w statystyki i wprowadzisz poprawki.

Jeśli zatrudnisz specjalistę SEO, może on dostarczyć Ci następujących statystyk:

• Liczba odwiedzających

• Słowa kluczowe używane przez użytkowników do znalezienia Twojej witryny

Współczynnik odrzuceń (ile osób ląduje na stronie, nie wchodź z nią w interakcję i zostaw ją)

• Z jakimi treściami kontaktują się użytkownicy?

• Jaki ruch generujesz z mediów społecznościowych?

Jest mało prawdopodobne, abyś miał czas lub szkolenie, aby dokładnie przyjrzeć się swojej analizie i uzyskać dostęp do odpowiednich danych. Wybierając optymalizację płatnego wyszukiwania, możesz skupić się na tym, co najlepiej robisz w swojej firmie.

Pytania, które należy zadać przed zatrudnieniem specjalisty SEO

Musisz rozważyć ten proces jako wywiad. Zatrudniasz VIP-a dla swojej firmy – osoby, która przyciąga odwiedzających i utrzymuje ich na swojej stronie internetowej.

Przed zatrudnieniem innej osoby do zespołu należy zadać potencjalnemu nowemu pracownikowi sześć pytań:

1. Czy możesz zagwarantować, że nasza strona internetowa będzie numerem 1 dla wyszukiwanego hasła?

To pierwsze pytanie, które powinieneś zadać, ponieważ jeśli odpowiedź brzmi tak, to nie jest to renomowana firma. Jak wspomniałem powyżej, nikt nie może tego zagwarantować.

2. Jak chcesz poprawić nasze rankingi wyszukiwarek?

Jeśli twój konsultant lub firma jest dobra, mają sprawdzoną strategię optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, którą chętnie się z Tobą podzielą. Szukaj niejasnych odpowiedzi na linki lub badania słów kluczowych – jest o wiele więcej.

Mówiąc o linkach, jak planują, jak budować linki. Dobry link zwrotny jest wart więcej niż tysiące linków zwrotnych niskiej jakości, a niektórzy konsultanci będą próbowali zaimponować Ci liczbą, a nie jakością.

3. Jak przebiega proces raportowania?

Zapytaj potencjalną firmę, jakie wskaźniki śledzi. Musisz być informowany o tym, co się dzieje. Zazwyczaj firmy wysyłają (co najmniej) raport miesięczny. Uważaj na tych, którzy nie mają solidnego harmonogramu, aby informować klientów. Często dzieje się tak, ponieważ nie mają wystarczająco dobrych wyników, aby się nimi podzielić.

4. Czy optymalizujesz wyszukiwanie głosowe?

Kiedy kogoś zatrudniasz, musi on myśleć ponad chwilę i skupić się na przyszłości Twojej firmy. Krótkowzroczna strategia nie przyniesie rezultatów na dłuższą metę, a wyszukiwanie głosowe powinno znajdować się na twoim radarze.

Według ComScore, 50% wyszukiwań to wyszukiwania głosowe do 2020 r. Dlatego należy teraz zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwania głosowego.

5. Czy możesz podać rekomendacje lub opinie klientów?

Renomowana firma powinna mieć rekomendacje online, które zawierają nazwiska i organizacje osób, które polecają, na stronie firmy lub w Google lub Yelp.

Jeśli ktoś nie ma przykładów przeszłego sukcesu, nie może przenieść Twojej firmy na wyższy poziom.

Oto dobra sztuczka: zapytaj, który klient był u nich najdłużej. Jeśli niecały rok lub dwa, biegnij! Oznacza to, że prawdopodobnie zastosują krótkoterminowe techniki, które nie są trwałe.

6. Dlaczego powinienem cię zatrudnić?

Szukaj czerwonych flag, takich jak „Jesteśmy najtańsi” lub „Dajemy Ci najwięcej linków”. Chcą usłyszeć, że ich plan obejmuje długoterminową strategię obejmującą badania, wdrożenie i testowanie.

Oto kilka świetnych sposobów, aby pomóc Ci znaleźć renomowaną, profesjonalną firmę, która zaspokoi Twoje potrzeby SEO. Jeśli zapytasz: „Ile kosztuje SEO?” Moja odpowiedź brzmi: to zależy. Wiarygodna firma będzie z Tobą współpracować, aby znaleźć pakiet i ceny, które najlepiej pasują do Twojej firmy.

Zatrudnienie specjalisty SEO to wielka decyzja, a stawka jest duża.

[ff id=”5″]