Skip to main content

Prawie każdy, kto ma trądzik, będzie chciał poznać odpowiedź na pytanie „Czy woda pomaga w trądziku”. Wiele produktów do leczenia trądziku jest drogich na rynku kosmetycznym i zawsze zaleca się stosowanie tanich produktów do leczenia trądziku. Cóż, nie może być nic bardziej pomocnego i najlepszego lekarstwa niż woda. Ale znasz jeden? Czy woda pitna pomaga zwalczyć trądzik? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czy trądzik jest spowodowany odwodnieniem, czy też brakiem nawodnienia.

Jednak woda pitna nie jest panaceum na trądzik. Nawilżanie pomoże Twojej skórze nawilżyć się i oczyścić komórki z nagromadzonych odpadów, ale nie wpłynie na produkcję oleju. Dla wielu stosowanie nadmiaru oleju jest główną przyczyną trądziku. Konieczna jest obróbka w celu kontroli nadmiaru oleju. Dla osób z bardzo małym trądzikiem niektóre produkty mogą być czymkolwiek chcesz. Dla osób ze średnim i torbielowatym i ciężkim trądzikiem niezbędny może być lek referencyjny, który można uzyskać tylko od dermatologa.

Dlatego dobre nawodnienie ma ogromne korzyści dla Twojej skóry. Zwalcza suchą skórę i eliminuje niepotrzebne toksyny. To zdecydowanie może pomóc pozbyć się trądziku, ale dla niektórych nie wystarczy pozbyć się wyprysków.

Jak można powiązać spożycie wody i trądzik?

Około 70% twojego ciała składa się z wody. Wiele z nich to płyny krążące w twoim ciele, w tym krew, limfa, śluz i inne. Te płyny służą dwóm głównym celom dla narządów:

a) do transportu składników odżywczych i witamin oraz

(b) Wypłukać toksyny i dozować materiały.

Ponieważ twoja skóra jest największym organem w naszym ciele, jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, wpłynie to na nią. Te toksyny, odpady ciała, a nawet bakterie mogą zostać uwięzione w skórze bez odpowiedniego nawodnienia, aby je wypłukać, co może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku.

Trądzik występuje głównie u osób z tłustą skórą. Tłusta skóra może z kolei wynikać z braku wody lub niewystarczającego nawilżenia. Dlatego regularne przyjmowanie odpowiedniej ilości wody może pomóc w leczeniu trądziku.

Jest jeszcze jeden powód, aby sprawdzić, czy niewystarczająca ilość wody wpływa na czynność nerek i wątroby. Głównymi narządami do detoksykacji w ciele są nerki i wątroba. Jeśli nie otrzymają wystarczającej ilości wody, nie będą działać dobrze, co oznacza, że ​​poziom toksyn w twoim ludzkim ciele wzrośnie. Może to wystąpić na wiele sposobów, w tym trądzik.

Jaki jest najlepszy sposób użycia wody na trądzik?

Sama woda odgrywa niewielką rolę w nawilżaniu skóry. Pojedynczy plusk wody na wysuszonej skórze wiąże się z akwaporynami i tymczasowo zwiększa wilgotność skóry nawet o 500%. Jednak te kanały kablowe szybko przenoszą dodatkową wilgoć do tkanek pod skórą, a większość wody, którą spryskujesz na twarz, po prostu spływa lub odparowuje. Drugi plusk wody nie jest szczególnie korzystny dla skóry, ponieważ akwaporyny są już pełne.

Dzięki balsamom do skóry możesz uwięzić wodę w skórze. Istnieją balsamy do skóry na bazie alkoholu, które niszczą skórę. Ich efekty są zawsze bardzo krótkotrwałe, tylko kilka minut do kilku godzin. Balsamy do skóry na bazie oleju utrzymują wodę w akwaporynach do 12 godzin. To sprawi, że Twoja skóra będzie wilgotna i miękka, a twoje pory będą suche.

Woda pitna nie robi nic specjalnego dla twojej skóry – chociaż absolutnie musisz pić płyny, aby przeżyć. Ale tak jak nie ma sposobu na usunięcie trądziku, tak nie ma sposobu na wypicie trądziku.

Korzyści dla skóry z wody pitnej

Spożywanie wody w znacznych ilościach powinno przynieść korzyści Twojej skórze. Ta pewność dała początek niektórym argumentom. Z jednej strony istnieją grupy osób i specjalistów, którzy uważają, że woda jest niezbędna do skutecznej pielęgnacji skóry. Uważa się, że wystarczająca ilość wody zapewnia skórze wilgoć i zapobiega jej wysychaniu. Istnieją również frakcje, które twierdzą, że woda sprawia, że ​​skóra jest bardzo promienna, tworząc młodszą, zdrowszą cerę i minimalizując zmarszczki. Wierzą również, że woda zwiększa elastyczność i elastyczność skóry.

Wygląda więc na to, że spożywanie dużych ilości wody nie ma znaczącego wpływu na gojenie się suchej skóry. Znów są różne opinie ekspertów. Są ludzie, którzy popierają ideę, że spryskiwanie skóry wodą sprzyja jej nawilżeniu, wysuszeniu i zmniejsza oznaki starzenia. Z drugiej strony są tacy, którzy twierdzą, że zamglenie wody na skórze nie ma naprawdę korzystnego efektu. Opinia tych, którzy są przeciwni tej myśli, ma większą wagę niż ich odpowiednik. Jeśli chcesz zapobiec przedostawaniu się wilgoci przez skórę, najlepiej użyć dobrego kremu nawilżającego zamiast wielokrotnego nawilżania skóry.

[ff id=”4″]