Skip to main content

Jeśli masz basen ogrodowy, prawdopodobnie używasz chemikaliów co tydzień, jeśli nie codziennie, aby utrzymać czystość i higienę wody. Czysta woda jest najlepsza dla twojej rodziny, prawda? Co jeśli możesz utrzymać wodę do pływania w czystości i świeżości bez chemikaliów? Jeśli chcesz popływać w basenie ze słodką wodą, musisz zrobić kilka rzeczy. Musisz być czujny i tak, to dużo pracy, ale dla niektórych cała praca jest warta wyrzucenia chemikaliów.

W celu zachowania słodkiej wody obowiązują następujące zasady: im mniej szkodliwa woda, tym bardziej naturalny i przyjazny dla środowiska jest rodzaj wody w basenie. Najważniejsze, co musisz zrobić, to wyczyścić, wyczyścić i wyczyścić ponownie. Oznacza to usuwanie wszystkich kawałków brudu i liści, wszystkich owadów i wszystkiego, co codziennie wrzuca do basenu. Musisz przejść przez to wszystko codziennie. Musisz również czyścić wkładkę i podwodne powierzchnie co tydzień, jeśli nie częściej. Oznacza to szczotkowanie ścian, drabiny, podłogi, a następnie odkurzanie całego materiału w celu usunięcia całego osadu i wszystkiego, co może przyciągnąć glony do wzrostu.

Ważne jest również, aby utrzymać wodę w ruchu. Cały czas Wchodzi świeża woda, zużywa się woda, w ciągłym cyklu woda utrzymuje świeżą i mniej stagnację niż woda stojąca. Oznacza to, że musisz cały czas używać pompy, filtra i odpieniacza, co może zwiększyć koszty energii elektrycznej, ale pomóc w utrzymaniu czystości wody w basenie.

A teraz nadchodzi interesująca część. Aby naturalnie zwalczać bakterie i glony, musisz użyć pływającego mchu torfowca w basenie. Po prostu pozwól mu się unosić, a pomoże utrzymać czystość wody i uniknąć podejrzanych rzeczy. Musisz także użyć systemu czyszczenia basenu jonizującego, który zmienia strukturę samej wody, aby zahamować rozwój bakterii.

Wreszcie, podobnie jak w przypadku wszystkich naturalnych basenów, należy często testować wodę. PH powinno wynosić około 7. Jeśli jest zbyt kwaśny, pływanie jest niebezpieczne i może być konieczne użycie środków chemicznych w celu jego zwalczania. Czy warto pływać w słodkiej wodzie? Niektórzy mówią absolutnie!

[ff id=”4″]