Skip to main content

Czyszczenie mebli ogrodowych staje się regularnym zadaniem w ciepłych miesiącach, kiedy częściej korzystamy z naszych salonów na świeżym powietrzu. Istnieje również wiele ptaków, które zostawiają wizytówki w postaci ptasich odchodów na meblach ogrodowych i akcesoriach.

Zapobieganie jest najlepszym sposobem. Jeśli odłożysz wszystko po użyciu, utrzymasz je w lepszym stanie na dłużej. Jednak faktem jest, że większość z nas nie przesuwa mebli ogrodowych tam iz powrotem za każdym razem, gdy chcemy z nich korzystać.

Ptak zada obrażenia

Podobnie jak w przypadku malowania samochodu, odchody ptaków kwaśnych mogą spowodować trwałe uszkodzenia, jeśli zostaną pozostawione bez opieki przez pewien czas. Wygląda również bardzo nieestetycznie i może być trochę krępujące, aby zaoferować komuś miejsce pełne bałaganu.

Upuszczanie ptaków w dużych ilościach może również stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dlatego nigdy nie próbuj czyścić po wyschnięciu, ponieważ wdychany pył może wywoływać choroby.

Nawykaj raz w tygodniu

Zapoznaj się z czyszczeniem mebli ogrodowych podczas pracy nad swoim wnętrzem. Mycie raz w tygodniu łagodnym detergentem i ciepłą wodą pomaga zachować świeżość, aw niektórych przypadkach wymaga jedynie szybkiego przetarcia tuż przed użyciem. Meble ogrodowe są często gotowe do użycia w dowolnym momencie.

W ten sposób możesz regularnie sprawdzać, czy wymagane są prace naprawcze lub restauracyjne.

Meble typy

Meble ogrodowe wykonane są z rodzajów drewna, metalu, plastiku, wytrzymałych materiałów, takich jak płótno lub ich kombinacja. Plastikowe meble z recyklingu to fantastyczny sposób na ochronę środowiska i uzyskanie trwałych, niedrogich mebli.

W każdym razie możesz mieć pewność, że dobre mycie łagodnym detergentem w ciepłej wodzie jest regularnie odpowiednie dla wszystkich rodzajów mebli, aby nie dopuścić do kontroli ptaków. Być może trzeba będzie umyć winylowe poduszki w basenie i pozwolić im wyschnąć na słońcu przez dzień lub dwa. Słońce jest naturalnym zabójcą pleśni i pleśni.

Jeśli program czyszczenia nie był przeprowadzany regularnie, użyj węża niskociśnieniowego i szczotki, aby poluzować i zmyć odchody. Dodaj boraks lub sodę wodorowęglową do wody, aby uzyskać naturalną alternatywę. Płyn do mycia naczyń ma wybielacz do białego plastiku, jeśli chcesz go zachować na biało. Nie należy jednak stosować czystych wybielaczy ani ostrych detergentów na winylu lub plastiku, ponieważ mogą one stopniowo się rozkładać, a także powodować przebarwienia.

Po czystej ochronie

Ułatwi to czyszczenie następnym razem. W zależności od warunków pogodowych dokładne czyszczenie i stosowanie innych środków ochronnych raz lub dwa razy w roku jest dobre, w trudnych warunkach może być lepsze co trzy miesiące.

* Drewno / Bambus / Wierzba – Jeśli są lakierowane lub lakierowane, poszukaj połamanych lub zużytych miejsc, które można naprawić przez szlifowanie i naprawienie. Jeśli drewno jest gołe, należy je chronić. Można to zrobić na kilka sposobów. Możesz smarować go regularnie, pocierając miękką szmatką coś takiego jak olej lniany. Niektórzy używają miękkich wosków, które działają dobrze.

* Metale – jak drewno, można je pomalować, jeśli tak, regularnie sprawdzaj słabe punkty. Każda łagodna woda z mydłem jest w porządku. Jeśli odchody ptaków gromadzą się z czasem, może być konieczne użycie węża wysokociśnieniowego i wyposażenie ochronne, aby uniknąć problemów z oczami i wdychaniem.

* Plastik / Żywica / Winyl – to naprawdę niektóre fantastyczne projekty mebli ogrodowych wykonane dzisiaj. Możesz również znaleźć wodoodporne poduszki, ale myj je od czasu do czasu i pozwól im wyschnąć na słońcu. Miękkie woski są czasem odpowiednie dla żywic, ale nie zawsze są dobre dla winylu. Dlatego przeczytaj zalecenia dotyczące czyszczenia produktu.

* Materiał / płótno – wystarczy lekki peeling z ciepłą wodą i łagodnym detergentem. Parasole można zrobić z tym samym zabiegiem. Najpierw zmocz go i użyj miękkiej szczotki. Upewnij się, że zostały odpowiednio wysuszone przed ich przechowaniem.

Okazuj taką samą troskę meblom ogrodowym, jak swoim meblom w środku, a będziesz mieć je przez wiele lat. Możesz nawet rozważyć jakąś ochronę na pokrycie, gdy go nie używasz. Upewnij się, że jest dobrze przymocowany w wietrznych obszarach.

[ff id=”1″]