Skip to main content

Ogólnie dywany i zwierzęta domowe są niebezpieczną kombinacją. Być może uwielbiasz mieć swojego zwierzaka w domu, ale powinieneś być gotowy do podjęcia zadania oczyszczenia moczu swojego zwierzaka nie tylko raz, ale kilka razy z dywanu. Być może zapłaciłeś sporo pieniędzy za profesjonalnego trenera psów, który będzie szkolić Twojego zwierzaka, ale będą chwile, kiedy zwierzę oddaje mocz na dywanie. Jeśli twoje zwierzę musi jechać, ostatecznie pójdzie tam, gdzie jest potrzebne, aby je złapać.

Jeśli nie interesuje Cię dywan i nie masz nic przeciwko mieszkaniu w domu, który pachnie moczem zwierząt, musisz umieścić go na szczycie listy priorytetów. Jedynym sposobem na uniknięcie plamy na dywanie jest wyrzucenie zwierzaka i nigdy nie wpuszczenie go do domu.

Niezależnie od tego, czy to kot, pies, chomik lub inne zwierzę domowe plami twój dywan, zwierzęcy mocz nie jest czymś, co chcesz pozostać na dywanie. Mocz dla zwierząt ma wyjątkowo silny zapach i pozostawia widoczną plamę na dywanach.

Oto wskazówka dotycząca usuwania zapachu zwierzęcia z dywanu za pomocą sody oczyszczonej i octu: Plamę dla zwierząt domowych należy całkowicie wysuszyć przed zastosowaniem sody oczyszczonej. Weź ręczniki papierowe i dociśnij je do moczu na dywanie. Kiedy masz większość moczu, zwilż obszar czystą wodą. Następnie posypać proszkiem do pieczenia. Pozostaw proszek do pieczenia na kilka godzin (nawet przez noc). Odkurz obszar następnego dnia.

Alternatywnie możesz użyć białego octu. Wymieszaj 1/2 szklanki białego octu z 1/4 szklanki ciepłej wody. Wlać roztwór na poplamiony obszar. Połóż suchy ręcznik na tym obszarze i popchnij go ciężkim przedmiotem. Przytrzymaj ręcznik nad tym obszarem przez co najmniej dwie godziny lub nawet przez noc. Następnego ranka zdejmij ręcznik i wyczyść obszar miękką szczotką do włosów.

Czasami na dywanie nie widać żadnych widocznych plam, ale zdecydowanie można je wąchać. Usuwanie zapachu zwierzęcia z dywanu może być dość trudne, jeśli nie możesz znaleźć, skąd dokładnie pochodzi zapach z dywanu. Twoje zwierzę może oddawać mocz w trudno dostępnym kącie domu. Lub może być tak, że zapach przeniknął dywan tak mocno, że praktycznie nie można dokładnie ustalić, skąd pochodzi.

Użyj czarnego światła UV dla zwierząt domowych z trudnymi do zauważenia plamami w moczu. Zamknij żaluzje, wyłącz wszystkie światła i włącz czarne światło UV. Plamy moczu zwierząt świecą w czarnym świetle UV, dzięki czemu można zobaczyć, skąd pochodzą zapachy zwierząt, a następnie podjąć kroki w celu ich usunięcia.

[ff id=”7″]