Skip to main content

Jest ognisty, kłujący i nie do zniesienia – jeśli mężczyzna odczuwa ból podczas oddawania moczu, z pewnością stanie się paranoikiem. Dysuria, dziwaczny lekarz, który mówi o bolesnym oddawaniu moczu, jest stanem, który wpływa na pęcherz i jego pobliskie części. Chociaż choroby przenoszone drogą płciową mogą powodować ból podczas oddawania moczu, istnieje kilka innych możliwych przyczyn bolesnego oddawania moczu i na szczęście większość z nich można leczyć. Oto krótki przegląd pięciu najczęstszych przyczyn bolesnego oddawania moczu i sposobu zatrzymania oparzenia.

# 1: Zakażenie dróg moczowych

Nope! Infekcje dróg moczowych są nie tylko dla kobiet! Infekcja dróg moczowych występuje, gdy nadmiar bakterii gromadzi się gdzieś w drogach moczowych. Ta część ciała obejmuje obszar od nerek przez pęcherz do cewki moczowej, która transportuje mocz z organizmu.

Oprócz bolesnego oddawania moczu u mężczyzn mogą pojawić się inne objawy, np. B. częste oddawanie moczu, mętny lub krwawy mocz, szczególnie nieprzyjemny lub kwaśny mocz, gorączka i ból z boku lub pleców.

Leczenie zwykle obejmuje doustne antybiotyki. Pacjenci z ciężkimi zakażeniami dróg moczowych mogą potrzebować wizyty u lekarza lub w szpitalu w celu podania dożylnych antybiotyków.

# 2: kamienie nerkowe

Bez wątpienia każdy człowiek słyszał horror od kumpla lub jego trzasków o przekazywaniu kamienia nerkowego. Kamienie nerkowe są często określane jako męski odpowiednik porodu i składają się z nagromadzenia wapnia lub kwasu moczowego, które tworzą kamienie w nerkach i wokół nich. Jeśli znajdują się w miejscu, w którym mocz dostaje się do pęcherza, mogą oddawać mocz bardzo boleśnie.

Kamienie nerkowe niosą również dodatkowe objawy, takie jak różowy lub brązowy zabarwiony mocz, nudności, mętne siki, małe wytryski moczu, ból pleców i boku, czasami gorączka i dreszcze oraz ból, którego intensywność jest różna.

Jeśli chodzi o kamienie nerkowe, mężczyźni zwykle muszą je przekazywać (przeskakiwać), a jeśli są zbyt duże, litotrypsja fali uderzeniowej może być wymagana do rozbicia ich na małe kawałki.

# 3: Zakażenie prostaty

Krótkotrwałe zakażenie bakteryjne zwane zapaleniem gruczołu krokowego może powodować ból podczas oddawania moczu. Objawy związane z tą infekcją mogą obejmować trudności w oddawaniu moczu lub nadmierne oddawanie moczu (szczególnie w nocy), trudności z wytryskiem i ból pęcherza, jąder i prącia.

Zapalenie gruczołu krokowego leczy się antybiotykami. Jeśli mężczyzna ma przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego, może być konieczne przyjmowanie antybiotyków przez okres do trzech miesięcy. Inne sposoby, które pomagają to gorące kąpiele, masaż prostaty, środki przeciwzapalne i alfa-adrenolityki (rozluźniają mięśnie wokół prostaty).

# 4: wrażliwość na leki lub chemikalia

Często zapominany w panice wielu mężczyzn reaguje na nowe leki lub chemikalia, od mycia ciała przez pachnący papier toaletowy po smary.

Jeśli mężczyzna przyjmuje nowy lek i zauważa bolesne oddawanie moczu, powinien zadzwonić do lekarza, aby sprawdzić, czy jest to efekt uboczny tego leku. Jeśli odczuwasz ból podczas oddawania moczu z zaczerwienieniem, obrzękiem, wysypką lub swędzeniem, może to być reakcja alergiczna, którą można leczyć lekiem przeciwhistaminowym i czasem (i oczywiście przerywa stosowanie danego produktu).

# 5: Zakażenia przenoszone drogą płciową (STI)

Choroby przenoszone drogą płciową są często pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy mężczyzna odczuwa ból podczas oddawania moczu. Choroby przenoszone drogą płciową, takie jak chlamydia, rzeżączka i opryszczka, mogą powodować bolesne oddawanie moczu, ponieważ wpływają na drogi moczowe. Każdy STI ma również wiele potencjalnych objawów partnerskich, pęcherzy lub wyładowań. Więc jeśli ryzykowne zachowania seksualne mogą być przyczyną, natychmiast udaj się do lekarza lub kliniki, aby zrobić testy. I oczywiście powstrzymaj się od seksu lub masturbacji, dopóki nie zostanie postawiona diagnoza.

Kiedy udać się do lekarza z powodu bolesnego oddawania moczu

Uczciwość, rozważnym pierwszym krokiem w bolesnym oddawaniu moczu jest wezwanie lekarza. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli ból utrzymuje się dłużej niż jeden dzień, towarzyszy mu nietypowe wydzielanie, ból z boku lub pleców, gorączka lub mocz jest czerwony, różowy lub brązowy.

Czekając na leczenie, staraj się pić tyle wody, ile to możliwe, aby rozcieńczyć mocz i wziąć bez recepty przeciwzapalne, aby złagodzić ból.

Upewnij się także, że penis jest czysty i dobrze nawodniony. Użyj łagodnego detergentu do mycia, dokładnie spłucz przedmiot i nałóż specjalnie sformułowany krem ​​zdrowotny na penisa po wysuszeniu (Pracownicy służby zdrowia zalecają olej Man 1 Man Oil, który został klinicznie udowodniony, że jest bezpieczny i łagodny dla skóry). , Tego rodzaju kremy zawierają naturalne składniki i składniki odżywcze, które są niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia penisa. Poszukaj kremów z różnymi witaminami, takimi jak A, B, C, D i E, i naturalnym emolientem, takim jak masło shea, które nie pogorszy delikatnej skóry narządów płciowych.

[ff id=”7″]