Skip to main content

Marketing cyfrowy, znany również jako marketing internetowy lub internetowy, szybko staje się pierwszym sposobem na przyciągnięcie potencjalnych klientów do Twojej firmy. Jeśli prowadzisz mały lub średni biznes na Gold Coast, korzyści z inwestowania w marketing cyfrowy są ogromne. W niedawnej ankiecie internetowej 75% właścicieli małych firm stwierdziło, że marketing internetowy okazał się bardzo skuteczny w pozyskiwaniu nowych klientów. Inne badanie wykazało, że 30% małych firm posiadających witrynę internetową wygenerowało ponad 25% sprzedaży online. Jako właściciel firmy Gold Coast Twoim najwyższym priorytetem jest pozyskiwanie większej liczby klientów, rozwój firmy, poszerzanie zasięgu, a ostatecznie osiąganie zysków. Prawidłowo wykonane marketing cyfrowy daje możliwość osiągnięcia wszystkich czterech celów jednocześnie. Obecnie każdy kupuje lub bada produkt przez Internet. Według Statisty około 1,32 miliarda ludzi kupiło towary i usługi online w 2014 roku. Liczba ta ma się prawie podwoić w 2021 r. Jeśli jako właściciel firmy nie będziesz sprzedawać swoich towarów i usług online, stracisz mnóstwo zysków.

SEO – integralna część marketingu cyfrowego i rozwoju biznesu

Ilekroć w rozmowie lub artykule słyszysz termin „marketing cyfrowy”, skrót „SEO” nie jest daleko. Wynika to z faktu, że oba terminy są ze sobą ściśle powiązane. Nie możesz dosłownie nie mieć jednego bez drugiego. SEO jest niewątpliwie jedną z największych form marketingu cyfrowego. W rzeczywistości cyfrowa strategia marketingowa bez SEO może nie przynosić oczekiwanych rezultatów.

Czym dokładnie jest SEO?

Powiedzmy, że Bill, normalny facet z pracą od 9 do 5, potrzebuje elektryka. Myślisz, że pójdzie na spacer po okolicy po ciężkim dniu w pracy, szukając go? Zdecydowanie nie w chwili obecnej! Odbierze swój smartfon i wyszuka w pobliżu elektryków za pomocą wyszukiwarki (Google, Baidu, Bing lub Yahoo). Według Search Engine Journal 93% doświadczeń online zaczyna się od wyszukiwarki, a 47% użytkowników klika jeden z pierwszych trzech wpisów. Inny badacz twierdzi, że 92% tych wyszukiwarek online wybiera firmy, które pojawiają się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania lokalnego. Te statystyki nie kłamią. W poszukiwaniu elektryków Bill najprawdopodobniej nie wykroczyłby poza pierwszą stronę wyników wyszukiwania w Google. Oznacza to, że jeśli chcesz odnieść sukces w konkurencyjnym świecie biznesu, musisz wykonać następujące czynności: A. Umieść witrynę na pierwszej stronie wyszukiwarek i B. Jeśli to możliwe, umieść ją na jednym z trzech pierwszych wpisów. I właśnie to oferuje optymalizacja wyszukiwarek (SEO). Jak sama nazwa wskazuje, SEO to proces optymalizacji witryny w celu uzyskania wysokiej pozycji na bezpłatnych listach wyszukiwarek, zwłaszcza w Google. Aby Twoja witryna miała dobrą pozycję w Google, jej treść musi być trafna, a Ty musisz mieć ugruntowaną i godną zaufania reputację.

Treść musi zawierać kluczowe słowa kluczowe, których szukają klienci. Musi być napisany w taki sposób, aby potencjalni klienci byli adresowani i zachwycani. Aby optymalizacja wyszukiwarek przyniosła pożądane wyniki, treści wysokiej jakości muszą być również zabezpieczone za pomocą wysokiej jakości linków zwrotnych. Tworzenie linków jest równie ważne, jak rozpowszechnianie interesujących treści. Gdy inne strony internetowe prowadzą do twoich stron, są one przedstawiane jako wiarygodne źródło informacji i nadają Twojemu serwisowi odrobinę autentyczności. Wyszukiwarki online mają wrażenie, że naprawdę znają branżę i mogą rozwiązać swoje problemy.

Lokalna optymalizacja wyszukiwarek może zmienić Twój biznes w Gold Coast

Budowanie globalnej obecności online dzięki SEO jest świetne, ale jako lokalna firma na Gold Coast docelowymi odbiorcami mogą być szczęśliwi ludzie mieszkający w Twojej okolicy. W takim przypadku lokalne i nieorganiczne SEO to lepsze narzędzie marketingu online. Lokalne SEO to po prostu SEO na poziomie lokalnym. Optymalizujesz swoją witrynę, aby zajmowała wysokie miejsce w lokalnych wyszukiwaniach Google. Aby to zrobić, Twoje treści muszą zawierać lokalne słowa kluczowe, które mają spodobać się dużej liczbie mieszkańców Gold Coast. Twoja lokalizacja i dane adresowe muszą być istotną częścią treści i optymalizacji strony internetowej. Nasze studium przypadku, Bill, szukało lokalnego elektryka, a Hubspot twierdzi, że jest tylko jednym ze zdumiewających 46% użytkowników Google, którzy szukają lokalnej firmy spełniającej ich potrzeby. Ponadto 72% tych użytkowników dzwoni lub fizycznie odwiedza te firmy na podstawie informacji otrzymanych online. Jeśli chodzi o lokalne pozycjonowanie, ważną rolę odgrywa także umieszczenie Twojej firmy w Google Moja Firma. Ułatwia to ludziom znalezienie Ciebie i zlokalizowanie Twojej firmy. Ostatnie badanie wykazało, że 86% osób szuka lokalizacji firmy w Mapach Google. Ponadto recenzje zadowolonych klientów, które pojawiają się w Twojej witrynie lub w Mapach Google, pomagają przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż.

[ff id=”6″]