Skip to main content

Kontynuuj naszą serię „Dlaczego media społecznościowe?” Ciąg dalszy. Chcielibyśmy zacząć od kilku kluczowych kwestii, o których należy pamiętać przy tworzeniu (lub weryfikacji!) Strategii społecznościowej.

Po pierwsze – bądź naprawdę konsekwentny. Po prostu wybierz kilka platform i publikuj je regularnie. i utrzymuj równowagę swoich wkładów (promocja / tworzenie / kuracja). Ważne jest, aby naprawdę zrozumieć swoich klientów / potencjalnych klientów i publikować odpowiednią liczbę aktualizacji dziennie, aby być na szczycie, ale nie denerwować.

Po drugie, nie rób wszystkich swoich postów o sobie i tylko o sobie. Przykładem, który wciąż daję, jest wydarzenie sieciowe. Twój kanał społecznościowy nie powinien być kanałem, w którym możesz mówić sam. Podobnie jak w przypadku wydarzenia sieciowego, jesteś skuteczny, gdy zadajesz pytania bliźnim, angażujesz się i dowiadujesz się o nich więcej. Media społecznościowe nie są inne. Pytaj swoich obserwujących, zadawaj pytania i udzielaj odpowiedzi (nawet z podziękowaniami!).

Pięć najważniejszych powodów, dla których nie powinieneś czekać następnego dnia na wdrożenie strategii mediów społecznościowych dla swojej firmy:

  1. Search engine optimization – SEO to metoda bezpłatnego przyciągnięcia większej liczby odwiedzających do Twojej witryny i naturalnego wpływu na wyniki wyszukiwania w wyszukiwarkach. Jeśli uwzględnisz media społecznościowe w swojej strategii SEO (pamiętaj, że sekcję „Informacje” można przeszukiwać na Facebooku), może to prowadzić do tworzenia linków. Gdy ludzie udostępniają Twoje posty w mediach społecznościowych, a Twój post zawiera link do Twojej witryny, połączenia między platformami społecznościowymi a witryną są wzmocnione.

Ponieważ wyszukiwarki takie jak linki i uwielbiają słowa kluczowe, media społecznościowe mogą odgrywać wpływową rolę w ogólnej strategii poprawy twojego rankingu. Chociaż dla firm dostępnych jest kilka kanałów mediów społecznościowych, zalecamy wybranie dwóch lub trzech sieci społecznościowych, w których posty mają być regularnie publikowane, i jest to bardzo dobre. Zbadaj kluczowe liczby użytkowników różnych platform i dowiedz się, które są popularne nie tylko dla Twojej marki, ale także na rynku docelowym. Pamiętaj, że niektóre osoby wyszukują produkty / firmy w sieci społecznościowej, niekoniecznie w Google. Więc jeśli jesteś obecny na platformie, pozytywnie wpływa na prawdopodobieństwo, że zostaniesz znaleziony.

  1. Zwiększona świadomość marki – Korzystając z większej liczby kanałów w celu rozszerzenia marki, zwiększasz rozpoznawalność swojej marki. Dodaj udostępnione zdjęcia swoich lojalnych obserwujących, a zasięg Twojej marki również wzrośnie.
  2. Poprawiona lojalność wobec marki – Firmy, które są aktywne, mają aktywną grupę fanów, czują się osobiście i są ściślej związani. Media społecznościowe dają możliwość zapewnienia światowej klasy obsługi klienta, słuchania potencjalnych klientów i reagowania na nie, dając Twojej marce twarz. Obsługa klienta to nie tylko odpowiadanie na skargi, ale także odpowiadanie na pytania dotyczące produktu, aby ułatwić podejmowanie decyzji między produktem a konkurentami (zwiększenie możliwości przekształcania potencjalnych klientów w sprzedaż). Media społecznościowe mogą również tworzyć społeczność wokół Twojej marki i produktów, a tym samym zwiększać lojalność marki.
  3. Zwiększony ruch przychodzący – Korzystając z większej liczby kanałów do rozpowszechniania wiadomości, możesz dotrzeć do większej liczby odbiorców, co z kolei prowadzi do większej liczby kliknięć w Twojej witrynie. Dodaj magnes ołowiowy do mieszanki, a zbierzesz i zakwalifikujesz jeszcze więcej potencjalnych klientów!
  4. Obniżone koszty marketingu – Reklamy cyfrowe (nawet płatne) są tańsze niż druk. Dzięki wbudowanym wskaźnikom Facebook łatwiej jest testować A / B i śledzić kampanie oraz zmieniać wiadomości, jeśli wyniki nie odpowiadają twoim celom. Może to prowadzić do lepszej obsługi klienta i obsługi klienta (tworząc społeczność wokół produktu).

I ostatnia wskazówka dodatkowa: marketing w mediach społecznościowych wymaga czasu, nie tylko tworzenia niesamowitych treści, ale także osiągania rezultatów. Widzieliśmy wszystkie wirusowe posty i strony, które mają wielu nowych obserwujących. Jednak w większości firm obserwuje się powolny i stały wzrost liczby obserwujących przy dobrze przemyślanej i spójnej strategii.

[ff id=”5″]