Skip to main content

Zapach pierścienia kota jest wyjątkowy wśród wielu znanych nam zapachów. Chociaż istnieją inne gorsze zapachy, większość z nas prawdopodobnie ich nie spotka.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego tak trudno pozbyć się zapachu moczu kota. Ten artykuł mówi trochę o składzie moczu kota.

Mocz kota składa się z pięciu różnych szczepów bakterii. Dwa szczepy bakterii są związane z charakterystycznym zapachem kota. Pozostałe szczepy znajdują się w sprayu dla kota, w moczu i kwasie moczowym.

Lepką, lepką częścią moczu kota jest mocznik. Urochrome to pigment, a następnie kryształy kwasu moczowego i sole.

Pierwsze dwa elementy nie są trudne do czyszczenia. Ciągle widzimy i wąchamy kwas moczowy z jego kryształami i solami długo po tym, jak próbowaliśmy oczyścić plamę z moczu.

Kryształy są nierozpuszczalne i mocno wiążą się z każdą powierzchnią, na której lądują. Z tego powodu mocz kota jest odporny na zwykłe domowe środki czyszczące. Reaktywuje je każda wilgoć, która dostanie się na kryształy. Dlatego zapach moczu kota wyczuwamy wyraźniej przy bardzo wilgotnej pogodzie.

Jedynym sposobem na całkowite i trwałe usunięcie zapachu moczu kota z dowolnej powierzchni w domu jest użycie enzymatycznego środka czyszczącego. Te środki czyszczące to specjalne formuły, które faktycznie jedzą bakterie i kryształy w moczu kota.

Zwykłe domowe środki czyszczące nie zawierają enzymów. Jeśli tak, enzymy prawdopodobnie będą specyficzne dla oczyszczania krwi. Usuwacze nieprzyjemnych zapachów i plam dla zwierząt domowych wykorzystują enzymy atakujące i usuwające bakterie moczowe.

Najgorszym środkiem czyszczącym, jaki można zastosować w kałużach o zapachu moczu kota, jest środek czyszczący na amoniak! Mocz kota zawiera amoniak. Nalej jeden z tych środków czyszczących na tę kałużę i imię wzywającego kota, aby podszedł i ponownie zaznaczył to miejsce!

Teraz wiesz więcej o kocie moczu i jego zapachu, niż prawdopodobnie chciałeś. Dlatego jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, masz problem z zapachem moczu, tak trudno jest się go pozbyć.

[ff id=”7″]