Skip to main content

Wszystko zaczęło się od irytacji.

Moja podróż jako socjolog rozpoczęła się, gdy powiedziałem rodzicom i rodzinie w liceum, że idę do college’u, aby zdobyć … tak, zgadliście … LEKARZ!

8 lat później, kiedy uzyskałem tytuł licencjata z psychologii (bez żartów) … stało się to jedną z najdroższych, ale najbardziej satysfakcjonujących podróży w moim życiu.

Nauki społeczne są wyjątkowe, zabawne i interesujące, ponieważ dotyczą wszystkich aspektów interakcji międzyludzkich i innych. Jak myślimy, czujemy i rozumiemy otaczający nas świat. Czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, które wpływają na prawie każdą decyzję i każde działanie.

Kiedy byłem na studiach przez pierwsze trzy i pół roku jako student medycyny biorący udział w zajęciach z biologii, chemii i fizyki, byłem naprawdę pochłonięty codziennymi i niekończącymi się faktami i liczbami, które musiałem zapamiętać. Nie zrozumcie mnie źle, tak naprawdę uwielbiam biologię, ale chciałem więcej z mojego doświadczenia w college’u (i ostatecznie z mojej długofalowej kariery) niż poznanie klasyfikacji i nazwy gatunku zawilca morskiego. Z równoczesnym poczuciem lekkiego niezadowolenia i pełnym wsparciem ze strony mojej rodziny zrobiłem pełne 180 lat i zacząłem studiować psychologię. Wszystko z błogosławieństwem moich rodziców i, zgodnie z ich wiecznymi zasługami (bez zamiaru słów), ich pieniędzmi.

Dlaczego pytasz psychologii?

Co jest takiego wyjątkowego i interesującego w psychologii?

Są 3 główne powody.

1. Psychologię można łatwo zastosować do wielu różnych „kategorii” i „karier”.

Psychologia to znacznie więcej niż leczenie problemów ze zdrowiem psychicznym jako psychiatra, doradca małżeński lub wiodąca grupowa terapia uzależnień. Chociaż są to bardzo dobre i satysfakcjonujące możliwości kariery, które są rozpaczliwie potrzebne, psychologia ucieleśnia wiele innych osób.

Ostatecznie psychologia to ciągłe, twórcze poszukiwanie zrozumienia, w jaki sposób ludzie wchodzą w interakcje z otaczającym ich światem i dlaczego są szczególnie dotknięci przez określone osoby, środowiska, sytuacje i okoliczności. Jeśli to nie jest wystarczająco zabawne, możesz także oceniać i analizować wyniki i wyniki tych interakcji i wpływów. Jako dodatkowy bonus, możesz następnie zastosować innowacyjne rozwiązania i ulepszenia do podobnych przyszłych wydarzeń, aby osiągnąć nowe i ulepszone wyniki i zarządzać nimi.

Wszystkie te role studenta psychologii lub psychologa można wykonywać w wielu wspaniałych i ekscytujących karierach obejmujących prawie wszystkie znaczące części społeczeństwa.

Przykłady obejmują specjalistów, takich jak analitycy, sprzedawcy reklam, aktorzy, kontrolerzy ruchu lotniczego, kierownicy, przełożeni, agenci nieruchomości, policjanci, detektywi, śledczy, funkcjonariusze organów ścigania, psychologowie zajmujący się organizacją pracy, prawnicy, menedżerowie ds. Marketingu, technicy medycyny pracy. Specjalista PR, polityk, fotograf, doradca ds. Bezpieczeństwa, nauczyciel, przedsiębiorca, pisarz, autor, reporter, badacz, doradca szkolny, psycholog sądowy, psycholog sportowy, agent sportowy, psycholog szkolny i administrator zdrowia, żeby wymienić tylko kilka.

Psychologia może nie tylko prowadzić do interesującej i satysfakcjonującej kariery, ale także stać się bardziej interesującą osobą.

2. Psychologia pomaga stworzyć dobrze zaokrągloną i dobrze przystosowaną osobę.

Po ukończeniu studiów psychologicznych zdobędziesz bardzo ważne umiejętności w zakresie komunikacji, rozumowania, rozwiązywania problemów, zrozumienia dla różnych i różnych perspektyw, pisania, badania, analizy napływających informacji, przywództwa, motywacji, wpływu, szkolenia i najbezpieczniejszego rozumienia dzisiejszego świata istnieje wiele różnych problemów psychologicznych.

Odbywa się to na podstawie szeroko zakrojonego tematu objętego psychologią.

W końcu różnorodność jest przyprawą psychologii.

A oto kilka interesujących przykładów:

Uczący się psychologii, profesjonalista lub ekspert może być w stanie …

Zrozumieć kryteria diagnostyczne problemów zdrowia psychicznego w nienormalnej psychologii, zastosować stany emocjonalne do sprawności fizycznej w psychologii zdrowia, odkryć, co sprawia, że ​​dana osoba kupuje jeden produkt nad drugim w zachowaniach konsumenckich, i tworzyć nowe sposoby Aby poprawić wydajność pracy kosztem kilku milionów dolarów, firmy zajmujące się psychologią organizacji pracy, badające i analizujące, czy i jak nowa metoda nauczania poprawia wskaźniki ukończenia szkoły średniej poprzez naukę i psychologię poznawczą, tworzą następną ankietę dla kandydata politycznego projekt badań ilościowych lub zawsze wpływaj na przyjaciela. Pożycz pieniądze, kiedy zapyta o to psychologia społeczna.

Ale nie może chodzić tylko o ciebie, prawda?

3. Psychologia pozwala naprawdę pomagać innym.

Wielka wiedza idzie w parze z wielkim zrozumieniem. Jeśli ktoś może wycofać się z „życia” i zobaczyć, jak i dlaczego inni zachowują się w określony sposób lub czują coś innego lub mówią pewne rzeczy w określonym czasie, to jesteś o pięć kroków przed głównymi kierunkami biologii po ukończeniu studiów. Wszystkie żarty na bok. Następnie możesz wczuć się w otaczający ich świat, współczuć im i pomóc im je zrozumieć. Psychologia pomaga ci stać się rodzajem codziennego profesjonalnego pomocnika.

W oparciu o duże kontinuum tematów, które obejmuje psychologia, ludzie, którzy zanurzają się w ten przedmiot lub specjalizację, są specjalnie przygotowani, aby służyć jako łącznik między codziennym światem a codziennymi ludźmi. Psychologowie mogą łączyć plany teoretyczne z praktycznymi zastosowaniami. Możesz przekształcić wyniki badań naukowych w zastosowane rozwiązania. Możesz analizować złożone informacje zebrane przez agencję rządową i udzielać odpowiedzi „stole kuchennym” czteroosobowej rodzinie. Wszystko dla większej korzyści innych. Bez względu na to, czy jesteś zanurzony w wielu różnych środowiskach, wśród bardzo różnych zawodów, które pracują dla bardzo różnych populacji. Psycholog to rzadka grupa ludzi, która może wprowadzić naprawdę znaczące zmiany dla wielu osób.

Powiem to jeszcze raz: przyzwyczaiłem się do zapamiętywania różnicy między promieniem a łokcią … i przejmowania mojej obecnej roli doradcy nauk społecznych, który pomaga innym w ważnych badaniach naukowych, tworzeniu artykułów, projektowaniu badań i tezach , Badania w tle, ankiety i pisanie raportów, aby wymienić tylko kilka. Zawdzięczam to temu, że jednym z najlepszych ambasadorów nauk społecznych jest psychologia.

Nawiasem mówiąc, wszystko to było możliwe dzięki poszerzeniu mojej miłości do psychologii i nauk społecznych do studiowania i zdobywania zaawansowanych stopni na poziomie magisterskim i doktorskim, obejmujących takie tematy, jak socjologia, kryminologia, wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych, przywództwo, analiza i komunikacja.

[ff id=”6″]