Skip to main content

Nareszcie wiosna w Stanach Zjednoczonych. Jeśli miałeś problem z zapachem moczu kota od ostatniej jesieni lub zimy i myślałeś, że dokładnie wyczyściłeś każdą kałużę, możesz zauważyć, że wróciło ciepło i wilgoć.

W tym artykule pokrótce opisano różne składniki moczu kota i powody, dla których pachnie on znacznie gorzej w cieplejsze dni. W tym artykule opisano również najskuteczniejsze rozwiązanie do czyszczenia, które trwale usuwa zapach i plamy.

Plamy moczu są trudne do usunięcia, ponieważ zawierają pięć różnych szczepów bakterii. Dwa z nich są związane z zapachem markera kota. Inne są w sprayu dla kotów, moczu i kwasu moczowego.

Lepką, lepką częścią moczu kota jest mocznik. Pigment jest urochromem, a następnie kryształy kwasu moczowego, które wyglądają jak sól.

Pierwsze dwa elementy są stosunkowo łatwe do czyszczenia. To kwas moczowy z jego kryształami i solą powoduje utrzymujący się zapach kociego kota. Te kryształy są nierozpuszczalne i wiążą się ze wszystkim, na czym wylądują. Z tego powodu nie można skutecznie usunąć zapachu moczu kota za pomocą konwencjonalnych domowych środków czyszczących.

Kryształy reaktywuje się za pomocą wilgoci. I dlatego zapach kociego kota jest silniejszy w czasie upałów – wilgoć reaguje z kryształami i znów czujesz plamę moczu kota – nawet jeśli wyczyściłeś i wyczyściłeś ten konkretny punkt.

Aby całkowicie usunąć zapach i plamy, kryształy należy usunąć z powierzchni, do której przylegają. Jedynym skutecznym rozwiązaniem do czyszczenia jest enzymatyczny środek czyszczący stworzony specjalnie do atakowania składników moczu kota.

Te środki czyszczące są specjalnymi formułami enzymatycznymi, które zużywają składniki bakteryjne – które ostatecznie usuwają nieprzyjemny zapach i przebarwienia. Zwykłe domowe środki czyszczące nie zawierają enzymów, ponieważ większość zabrudzeń nie zawiera kwasu moczowego.

W lokalnym sklepie dla zwierząt dostępnych jest kilka renomowanych środków czyszczących dla zwierząt. Przeczytaj uważnie instrukcje i postępuj zgodnie z nimi, aby uzyskać najlepsze wyniki. Jeśli plama jest bardzo stara, konieczne jest kilka zastosowań, aby całkowicie usunąć plamę i zapach.

[ff id=”7″]