Skip to main content

SEO wpływa na każdą witrynę internetową w Internecie, a jeśli jesteś właścicielem firmy internetowej, potrzebujesz SEO dla swojej witryny.

SEO to skrót od „optymalizacji pod kątem wyszukiwarek”. SEO strony internetowej pomaga określić, jak dobrze plasuje się w Google i innych wyszukiwarkach. Krótko mówiąc, jak wysoko na stronie wyników znajduje się link do Twojej witryny dla określonego wyszukiwanego hasła.

Czy SEO jest naprawdę ważne dla Twojej witryny?

Powodem, dla którego SEO jest ważne dla Twojej witryny, jest to, że dobre pozycjonowanie prowadzi do większego ruchu, co może prowadzić do większej sprzedaży, większej liczby subskrybentów list e-mail, więcej klikanych reklam itp.

SEO jest ważniejsze w przypadku mniejszych witryn, ponieważ prawdopodobnie nie mają one tak dużego budżetu reklamowego. Ruch w wyszukiwarkach jest całkowicie darmowy.

Dwa rodzaje SEO

Istnieją dwie główne części lub obszary optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Są to SEO na stronie i poza nią. Oba przyczyniają się do lepszego rankingu w wyszukiwarkach. Poza tym są zupełnie inne. Potrzebujesz kombinacji SEO na stronie i poza nią, aby uzyskać dobrą pozycję w witrynie.

Co to jest SEO na stronie?

SEO na stronie odnosi się do kroków, które podejmujesz na swojej stronie, aby zoptymalizować ją pod kątem SEO. Obejmuje to:

  • treść: Wszystkie treści, które publikujesz na swojej stronie i które zawierają słowa kluczowe, za pomocą których użytkownicy szukają tych treści, wzmacniają Twoje SEO na stronie. Słowa kluczowe pokazują wyszukiwarkom, o czym są Twoje treści, co wzmacnia Twoją pozycję w rankingach.
  • URL: Dodanie słowa kluczowego do adresu URL zoptymalizuje SEO witryny na stronie.
  • zdjęcia: Obrazy w Twojej witrynie zawierają tak zwane teksty alternatywne, które nie są widoczne dla osób przeglądających Twoją stronę. Możesz dołączyć słowa kluczowe w tekście alternatywnym, który zostanie przyjęty przez wyszukiwarki.
  • Optymalizacja strony: Hosting i wygląd Twojej witryny wpływa na SEO. Upewnij się, że Twoja witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych i ma szybkie ładowanie.

Off stronie SEO

Obejmuje to szereg kroków, które możesz podjąć, aby poprawić ranking swojej witryny bez wprowadzania zmian w samej witrynie. Jest często nazywany budowaniem linków i jest metodą tworzenia linków z innych stron z powrotem do Twojej witryny.

Linki zwrotne są znakiem wartości treści Twojej witryny. Kluczowym aspektem jest odzyskiwanie linków z witryn tłumu. Udostępnianie linków do Twojej witryny z mediów społecznościowych poprawia pozycję Twojej wyszukiwarki w rankingu, ponieważ linki do mediów społecznościowych są przeglądane przez wyszukiwarki jako linki zwrotne.

[ff id=”5″]