Skip to main content

SEM oznacza marketing w wyszukiwarkach. Działa to poprzez zwiększenie widoczności witryny na stronach wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach w taki sam sposób, jak SEO lub optymalizacja wyszukiwarek, tylko poprzez zastosowanie płatnego miejsca docelowego, reklamy kontekstowej i płatnego włączenia. Dobrym przykładem tego są reklamy na stronach wyszukiwarek, a także na różnych stronach internetowych lub w Google AdWords. SEM korzysta ze źródeł zewnętrznych w celu promowania strony internetowej, podczas gdy SEO korzysta z bardziej wewnętrznych źródeł. Procesy SEO sprawdzają, jak działają wyszukiwarki i czego szukają ludzie. Następnie dostosowują treść i kodowanie HTML swojej witryny do kryteriów wyszukiwania.

W przypadku większości małych i średnich firm sposób działania SEO jest zbyt wolny, aby uzyskać pożądane wyniki. Jest zbyt wiele prób i błędów, przetestuj, a następnie dostosuj i przetestuj ponownie. Może to potrwać zbyt długo i marnuje się cenny czas na wprowadzanie korekt. Dzięki SEM strony i testy mogą szybciej przeprowadzać testy i ranking. Testy i wyniki można wykonać tego samego dnia, dzięki czemu natychmiast wiesz, czy kampania działa, czy też trzeba ją dostosować. Korekty te można następnie wprowadzić i przeprowadzić bez znaczącej straty czasu. SEM ma również tę zaletę, że opłacane są reklamy, a dostawca ma interes w reklamie działającej dla jego klienta. Oznacza to, że ranking jest zawsze na górze, a wyszukiwane hasła mają również dostęp do innych witryn partnerskich.

Korzystanie z opcji reklamowych SEM może być również pomocne w rozwiązywaniu problemów budżetowych. Możesz ustawić swoje budżety codziennie. To pozwala im dowolnie zwiększać lub zmniejszać wydatki. W przypadku niektórych mogą chcieć zwiększyć budżet, aby dostosować go do wydarzeń sezonowych lub ponieważ generują większe przychody. To sprawia, że ​​korzystanie z SEM jest bardzo opłacalne i może być bardzo cennym zasobem dla małych i średnich firm.

Kolejną zaletą SEM jest dostępność raportów, które pokazują dokładnie, jak ludzie reagują na płatne reklamy. Google ma wiele takich raportów i śledzą takie rzeczy, jak liczba uruchomionych reklam, czas spędzony na stronie, podjęte działania i wiele innych informacji, które mogą być przydatne podczas planowania kampanii lub dostosowywania bieżącej. SEM daje większą kontrolę nad kampanią i sposobem jej prezentacji potencjalnym klientom.

[ff id=”5″]