Skip to main content

SEO Copywriting to idealna, dobrze płatna praca z domu o ogromnym potencjale wzrostu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o rozpoczęciu niezależnej kariery pisarskiej lub znalezieniu idealnej pracy z domu, która się opłaca, SEO copywriting jest dla Ciebie. To jest powód.

Marketerzy internetowi zaczynają doceniać usługi profesjonalnych copywriterów SEO, którzy mają wiedzę, że tak powiem. I nic dziwnego. Rozwój reklamy internetowej gwałtownie rośnie, a śmieciowe treści (tj. 5 USD na dostawcę treści artykułów) po prostu nie zwiększają ruchu – i zmieniają potencjalnych klientów w kupujących – podobnie jak treści pisane profesjonalnie.

Marketing internetowy: Eksplozja wzrostu w reklamie internetowej

Profesjonalni copywriterzy SEO będą bardzo poszukiwani w nadchodzących latach, jeśli spełnią się następujące warunki:

Według raportu ZenithOptimedia z 2007 r. Reklama internetowa osiągnie w nadchodzących latach trzy kamienie milowe: (i) W 2008 r. Przekroczy wydatki na reklamę radiową. (ii) będzie stanowić dwucyfrowy procent globalnej reklamy w 2009 r .; oraz (iii) wydatki na reklamę w czasopismach wzrosną w 2010 r.

I jest to być może najbardziej szokująca statystyka wzrostu reklamy internetowej: „Prognozujemy wzrost o 24% w 2008 r. I 69% wzrost w ciągu najbliższych trzech lat do 61 mld USD w 2010 r. Prognozujemy, że tradycyjne media wzrost o 5% i 14% w tym samym okresie. ”[Źródło:ZenithOptimediaDezember2007Pressemitteilung[Źródło:ZenithOptimediaDecember2007PressRelease[Quelle:ZenithOptimediaDezember2007Pressemitteilung[Source:ZenithOptimediaDecember2007PressReleaseRynek powinien przyspieszyć w 2008 r. Pomimo zapaści kredytowej (Dowiedz się więcej na stronie ZenithOptimedia dot com)]

Z tego rodzaju pieniędzmi wpływającymi na rynek, marketerzy internetowi będą polegać na copywriterach SEO, którzy naprawdę rozumieją zawiłości marketingu internetowego. Stosunkowo nowa nisza, która szybko rozwija zawód.

SEO copywriting opłaca się tym, którzy są wystarczająco inteligentni, aby budować reputację, gdy branża jest jeszcze w powijakach. Nauka gęstości słów kluczowych, słów kluczowych z długiego ogona, podstawowych treści, budowania linków itp. Jest częścią wiedzy na temat pisania treści SEO, które są nie tylko poprawne gramatycznie, ale także pomagają wyszukiwarkom uzyskać ruch wzrośnie.

Chodzi również o zwiększenie ruchu i konwersję klientów. Copywriterzy SEO, którzy wiedzą, jak mówić tym językiem z potencjalnymi klientami, są tymi, którzy pozycjonują się, aby skorzystać z gwałtownego wzrostu, który ma już miejsce w reklamie internetowej.

Podstawy SEO Copywriter

Jeśli jesteś firmą, która chce wynająć copywriter SEO, obowiązują następujące wytyczne:

1. Zrozumieć optymalizację wyszukiwarek (SEO): Jeśli wspominasz takie terminy, jak frazy kluczowe, linki przychodzące, marketing artykułów i słowa kluczowe z długim ogonem, mogą mówić w tym języku.

Jeśli copywriter SEO, którego chcesz zatrudnić, nie rozumie podstaw, kontynuuj wyszukiwanie.

2. Oferowane usługi: Lista usług copywriter SEO pokazuje, jak dobrze jest informowany o branży. Na przykład, jeśli oferują pisanie metatagami, wiesz, że mają wiedzę zakulisową wykraczającą poza dobre umiejętności pisania.

3. Próbki pisania SEO: Każdy niezależny pisarz powinien mieć wzorce pisania, które może ci pokazać. Mają specjalistów na swojej stronie internetowej.

Są to podstawy, na które należy zwrócić uwagę przy zatrudnianiu copywriter SEO.

Jeśli jesteś początkującym pisarzem SEO, pamiętaj o tych podstawach przed rozpoczęciem marketingu dla klientów. Copywriting SEO nie jest trudny; To tylko obszar, w którym musisz się czegoś nauczyć. Po zrozumieniu koncepcji pisania SEO mogą stać się bardzo lukratywną karierą pisarską (np. Od 25 do 100 USD lub więcej w przypadku artykułów SEO zawierających od 350 do 500 słów).

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, czym jest SEO Copywriting, przeczytaj ten podstawowy przewodnik dotyczący pisania SEO.

[ff id=”6″]