Skip to main content

Dobry znak bezpieczeństwa to taki, który wyraźnie Ci odpowiada i którego nikt nie może wiedzieć, zgadywać ani kopiować. Z tego powodu eksperci ds. Bezpieczeństwa zalecają używanie długich i losowych haseł dla naszego bezpieczeństwa. Nie jest to jednak tak łatwe, jak się wydaje, ponieważ trudno jest zapamiętać bezpieczne i unikalne hasła.

Technologia biometryczna, jaką znamy dzisiaj, jest najpopularniejszą technologią zapewniającą bezpieczeństwo w każdym miejscu. Musiało się zdarzyć, że był tak łatwy w użyciu, jak hasła, które musimy pamiętać. W biometrii nasze odciski palców lub odcisków palców nie tylko ułatwiają naszą pracę, ale są również wyjątkowe.

Ponadto technologia biometryczna wyeliminowała problem włamań, ponieważ włamanie odcisków palców nie jest dla nikogo łatwym zadaniem, jak złamanie hasła. Zgodnie z najlepszymi metodami bezpieczeństwa w porównaniu z biometrią nie jest łatwo ustawić bezpieczne hasła dla poszczególnych urządzeń i zapisać je za każdym razem.

Jeśli system biometryczny wydaje się lepszy w każdym dziale, dlaczego należy go ulepszyć? Dlaczego technologia wciąż nie jest inteligentnym zamiennikiem irytujących haseł?

Przede wszystkim jasne jest, że biometria odegra ważną rolę w przyszłej walidacji. Ale musimy zrozumieć, że system nie jest obecnie lekarstwem na wszystko. Nadal istnieje wiele problemów, które należy rozwiązać, aby technologia była całkowicie niewrażliwa.

Wielu badaczy na całym świecie stwierdziło, że nie jest do końca prawdą, że biometria nie może być przetwarzana, ponieważ próbowali oszukać czytniki linii papilarnych i skutecznie pozostawili skanery cyfrowe ze specjalnymi okularami. Ponadto pierwotnie zainicjowane dane biometryczne przechowują wszystkie dane przechowywane na serwerze zamiast ograniczać je do klienta, dzięki czemu w takim przypadku nie można wykluczyć naruszenia systemu bezpieczeństwa.

W zeszłym roku doniesiono, że biuro zasobów ludzkich w Stanach Zjednoczonych miało identyfikatory dotykowe skradzione przez miliony pracowników rządowych, co wzbudziło podejrzenia co do technologii. Operatorzy komórkowi natychmiast zidentyfikowali zagrożenie i szybko zmienili system odcisków palców w urządzeniach, dodając zabezpieczenia hasłem do Touch ID.

To naruszenie danych wyjaśniło, że dane biometryczne nie są doskonałe. W rzeczywistości po prostu unikali haseł. Liczenie może być bardzo problematyczne, jeśli ktoś nie może zalogować się za pomocą Touch ID. Wszystkie firmy produkujące oprogramowanie, od Microsoft Windows 10 do Androida Google, również dostarczyły narzędzie do hasła, aby mieć pewność, że tak się nie stanie.

Obecnie nie zaleca się polegania na uwierzytelnianiu biometrycznym, ponieważ tworzenie kopii zapasowych w postaci haseł jest bardzo ważne. Proces ten nazywa się uwierzytelnianiem wieloskładnikowym (MFA), w którym dane biometryczne mogą być wykorzystywane jako dwustronna metoda bezpieczeństwa, a inne hasła.

Biometria jest rzeczywiście fantastyczną metodą weryfikacji, ale technologia nie jest jeszcze całkowicie pozbawiona błędów. Dlatego nie należy go uważać za całkowite zastąpienie haseł, ale należy je wdrożyć wraz z nim, aby zapewnić lepszą ochronę.

[ff id=”4″]