Skip to main content

Marketing cyfrowy to proces wykorzystywania kanałów cyfrowych do wprowadzania na rynek i promowania produktów i usług. Wysiłki te służą wzbudzeniu zainteresowania grupy docelowej i przekształceniu ich w możliwości sprzedaży.

Optymalizacja wyszukiwarek (SEO), marketing w wyszukiwarkach (SEM), content marketing, influencer marketing, automatyzacja treści, marketing kampanii, marketing e-commerce, marketing w mediach społecznościowych, bezpośredni e-mail marketing, e-książki, media optyczne i gry, itp. to niektóre przykłady marketingu cyfrowego.

Jednak ten artykuł dotyczy w szczególności znaczenia SEO.

Optymalizacja wyszukiwarek lub SEO to praktyka polegająca na stosowaniu akceptowanych technik w celu zwiększenia pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Jest to najlepszy sposób, aby zapewnić, że witryna uzyskuje większy ruch z naturalnych wyników wyszukiwania.

Uwaga: metody takie jak korzystanie z płatnych reklam w celu uzyskania ruchu w wyszukiwarkach nie są częścią optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, ponieważ reklamy nie są „naturalną” częścią wyników wyszukiwania. Takie metody podlegają SEM.

Poniżej podam trzy powody, które wyjaśniają, dlaczego SEO jest ważne dla Twojej witryny.

1) SEO koncentruje uwagę na najskuteczniejszym narzędziu sprzedażowym firmy

Jakie jest najskuteczniejsze narzędzie sprzedażowe firmy? Twoja strona internetowa!

Jest zawsze otwarty – 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku i nigdy nie pyta o chorobę lub spóźnia się do pracy. Sprzedaż, potencjalne szanse i opt-in są obsługiwane bez żadnych problemów. Twoja strona internetowa jest „idealnym pracownikiem”, ponieważ skutecznie podejmuje wiele zadań i apeluje do tysięcy potencjalnych klientów jednocześnie.

Optymalizacja wyszukiwarek przyciąga uwagę grupy docelowej i kieruje ją do „idealnego pracownika”.

2) SEO pozwala ludziom znaleźć twoją stronę

Twoim pierwszym kontaktem z odbiorcami online jest twoja strona internetowa. Jednak Twoja witryna praktycznie nie istnieje, chyba że użytkownicy ją znajdą.

Innym powodem, dla którego SEO jest wymagane dla Twojej witryny, jest rola, jaką odgrywa ona w marketingu cyfrowym.

Google słynie z tajemnicy, więc nie znamy najnowszych statystyk. Jednak w 2012 roku imperium ogłosiło, że otrzymuje 3 miliardy wniosków dziennie! To 90 miliardów miesięcznie, czyli 1,1 biliona wyszukiwań rocznie!

Zignoruj ​​SEO na własne ryzyko.

Twoja firma zostanie znaleziona, zauważona i pokochana przez SEO.

3) SEO tworzy wiarygodność

SEO może sprawić, że Twoja marka będzie silniejsza i lepiej znana, i zwiększy się jej wirusowość. Twoim celem powinno być wyświetlanie witryny w górnej części wyników, gdy użytkownicy będą wyszukiwać w Google słowo kluczowe odpowiednie dla Twojej firmy.

Jeśli osiągniesz ten cel, potencjalni klienci automatycznie uznają, że Twoja witryna promuje najlepszy produkt lub usługę, której szukają.

W dzisiejszych czasach wszyscy „google”. Jeśli Twoja witryna pojawi się na górze listy wyników, wiarygodność znacznie wzrośnie.

Oczywiście znaczenie SEO jest znacznie większe niż przyczyny omówione powyżej. Podobnie jak marketing cyfrowy obejmuje znacznie więcej niż SEO. Jednak ten artykuł stanowi pomocne wprowadzenie do tematu.

[ff id=”5″]