Skip to main content

Wiele osób uznaje korzyści płynące z picia czystej, czystej wody. Jednak możesz nie zdawać sobie sprawy z różnych korzyści, jakie oferuje miękka woda.

Woda jest koniecznością, ponieważ używamy jej codziennie do kąpieli, czyszczenia lub do czynności takich jak pływanie, ale często jest to oczywiste.

Większość twardej wody zawiera wapń i magnez. Twardość wody zależy od ilości zawartych w niej wapnia, magnezu i innych rozpuszczonych minerałów. Na rynku istnieje wiele produktów, które mogą usunąć te pierwiastki z wody, przepuszczając je przez żywicę filtracyjną.

Zalety miękkiej wody

Dzięki tego rodzaju wodzie możesz zaoszczędzić więcej kosztów. Używają mniej mydła i innych środków czyszczących. Oszczędności, które otrzymujesz, znajdują odzwierciedlenie w twoim budżecie.

Twoje urządzenia sanitarne działają dłużej. Twarda woda może z czasem powodować gromadzenie się osadów wapiennych ze złóż mineralnych i zatykanie rur. Prowadzi to do zmniejszenia przepływu i ciśnienia wody. Nie dotyczy to miękkiej wody, ponieważ ma niską zawartość minerałów i dlatego nie pozostawia żadnych osadów, które mogą gromadzić się w rurach.

Twój podgrzewacz wody ma dłuższą żywotność. Jeśli masz miękką wodę, nie będzie mineralnego kamienia wapiennego. Oznacza to, że do twojego podgrzewacza wody zostaną dodane dodatkowe lata. Jeśli podgrzewacz wody nie zawiera żadnych osadów, wydasz również około 20% mniej na ogrzewanie wody. Może to przynieść znaczne oszczędności do końca roku.

Mniejsze oparzenia maszynki: miękka woda ułatwia zsuwanie się maszynki po twarzy. Dzięki temu żyletki będą dłuższe niż zwykle.

Większość urządzeń wykorzystujących wodę ma dłuższą żywotność. Należą do nich dzbanek do kawy, wanna z hydromasażem i nawilżacz, ponieważ zapobiega to tworzeniu się minerałów i przedłuża żywotność tych produktów.

Jak to jest korzystne dla twoich dzieci?

Na skórze nie tworzy się mydło. Ponieważ naturalne oleje z twojej skóry są zachowane i nie zawierają śladów minerałów, skóra pozostaje miękka i zdrowsza.

Potrzebujesz mniej mydła do czyszczenia skóry, co jest szczególnie ważne dla dzieci. Młodsza skóra jest wrażliwa i wrażliwa na substancje drażniące występujące w większości mydeł i detergentów. Pamiętaj, że nie potrzebujesz dużo mydła / szamponu podczas korzystania z miękkiej wody.

Włosy stają się bardziej miękkie i łatwiejsze w użyciu, jeśli nie zawierają żadnych śladów minerałów. Ułatwia to również szczotkowanie i rozczesywanie.

Miękka woda oferuje szereg korzyści, które przynoszą korzyści Twojej rodzinie, domowi i budżetowi.

[ff id=”4″]