Skip to main content

Woda jest cennym towarem, nawet jeśli pada i wypływa na zewnątrz. Powiedz mi, czy kiedykolwiek musiałeś dolać wody do swojego basenu, ponieważ parowanie zaszło zbyt mocno? Nie jesteś sam i zdumiewające, ile wody odparowuje z czasem, nawet z czegoś tak małego jak wanna z hydromasażem. To niesamowite, ile wody przypadkowo marnujemy, wody, której wcale nie powinniśmy marnować. Pomyśl na przykład, ile wody wypływa z domu, gdy pada deszcz, lub ile wody wydajesz na coś tak prostego, jak mycie jednego z samochodów.

Chciałbym zaproponować nowe narzędzie ogrodowe, które ułatwia przenoszenie wody z jednego miejsca do drugiego w wężu. Układ można umieścić między dwiema rurkami w układzie „T”. Na „T” byłby uchwyt z pompą. Spowodowałoby to zasysanie wody z jednego węża do drugiego. Jeśli miałeś bęben o pojemności 55 galonów na podłodze pod odpływem z rynny z boku domu, możesz umieścić wąż w beczce i podłączyć drugi koniec do pompy „T” i rozpocząć pompowanie, jakby istnieje pompa rowerowa, która pobiera wodę do tego miejsca i do węża wtórnego.

Gdy woda zacznie płynąć, możesz umieścić ją w basenie, aby napełnić ją wodą, lub w wiadrze do mycia samochodu, a nawet na małym wężu zraszacza. O ile moglibyśmy poprosić o tak małe narzędzie ogrodowe? Myślę, że ludzie kupiliby go za 19,95 USD i chcieliby go kupić w sklepie ze sprzętem Ace, Home Depot lub Lowe’s. A może chcą nowości wszystkiego i kupiliby ją online, albo znasz jeden z tych programów telewizyjnych; „Ale jeśli zamówisz dziś, możesz otrzymać bezpłatne noże ginsu i koszty wysyłki.”

Takie proste narzędzie zmusiłoby ludzi do myślenia o sposobach oszczędzania wody lub przenoszenia nieużywanej wody, która zgromadziła się w innych miejscach, takich jak rośliny doniczkowe. Nie ma powodu do marnowania wody, a takie proste narzędzie ogrodnicze byłoby właśnie tym. Jeśli masz podobne pomysły i innowacje, chciałbym o nich porozmawiać. Możesz rozważyć tę innowację i znaleźć sposób, aby zaprojektować ją tak, aby działała wydajnie. Pomyśl o tym.

[ff id=”4″]