Skip to main content

Jeśli chodzi o wymianę dywanu łodzi, najczęściej zadawane przez konsumentów pytanie brzmi: „Jaka jest różnica między dywanami łodzi o jakości morskiej a dywanami zewnętrznymi, które są dostępne w lokalnych sklepach z dywanami i sprzętem?”.

Chociaż istnieje wiele podobieństw, a wygląd jest bardzo podobny, istnieje wiele kluczowych cech, które sprawiają, że te dwa rodzaje dywanów są bardzo różne. Te szczególne cechy określają, jak długo potrwa Twój nowy dywan. Dywany morskie nie tylko trwają dłużej, ale także zachowują swój wygląd i czują się pod twardymi morskimi elementami przez wiele lat.

Cechy dywaników morskich:

 • Gumowe podpory
 • Odporny na Ravel
 • Odporny na blaknięcie / promieniowanie UV
 • Odporny na plamy
 • Odporny na pleśń / pleśń
 • zgnilizna odporne
 • odporne na warunki atmosferyczne
 • Przędza polipropylenowa
 • Niepalny
 • 3 lata gwarancji
 • Porowaty nośnik do szybkiego suszenia

Chociaż niektóre z tych funkcji można również znaleźć na standardowych dywanach zewnętrznych, zauważysz dużą różnicę. Jedynym kluczowym czynnikiem, który sprawia, że ​​te dwa rodzaje dywanów są tak różne, jest gumowa podstawa dywanu. Dywan do łodzi dywanowych ma prawdziwą gumową podkładkę, w którą bezpośrednio wpleciona jest odporna na promieniowanie UV przędza polipropylenowa. To sprawia, że ​​dywan jest oddychający i niewrażliwy na wilgoć, co powoduje pleśń, pleśń i gnicie. Ze względu na ciągłe narażanie dywanu łodzi na trudne warunki morskie, powyższe cechy są krytyczne, gdy poszukujesz zamiennych dywanów do swojej łodzi. Wielu dostawców dywanów i sklepów opowiada się za wymianą dywanów na łodzie. Jednak faktem jest, że budowniczowie łodzi zawsze używają dywanów o jakości morskiej podczas układania dywanów.

Istnieje wiele powodów, dla których nie powinieneś używać dywanu na zewnątrz, jeśli znajdziesz lokalny sklep z dywanami i sprzętem. Z prawie wszystkimi dywanami zewnętrznymi znajdziesz to, że mają one dywan wewnętrzny z nałożoną gumą. Ten główny nośnik jest tkaniną lub włókniną, w którą przędza jest wprowadzana przez igły do ​​pikowania. Po załadowaniu przędzy drugi nośnik, który jest wykonany z innego materiału, jest laminowany na pierwotnym nośniku w celu zwiększenia jego stabilności wymiarowej. Z powodu tych organicznych i włóknistych podłoży jest niemal pewne, że pogorszenie nastąpi szybko przy każdym zastosowaniu morskim. Nośniki te nie tylko się pogarszają, ale nić również poluzowuje się z gumy nałożonej na nośnik. Jeśli dywan ma wiele warstw, pojawiają się problemy z oddychalnością, co prowadzi do nadmiernej wilgoci pod dywan i poważnego uszkodzenia pleśni i pleśni. W większości przypadków dywan zostanie nie tylko zdemontowany, ale spowoduje również przyszłe problemy z drewnianą podłogą i pokładem łodzi. Ogólnie rzecz biorąc, dywan zewnętrzny jest tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem, ale na dłuższą metę może być znacznie droższym projektem.

Kiedy przyjdzie czas na wymianę dywanu łodzi, poszukaj zalecanego zamiennego dywanu, który jest odpowiedni do trudnych warunków oceanicznych i nadużyć. Nie tylko wygląda lepiej i dłużej, ale także chroni twoją inwestycję.

[ff id=”1″]