Skip to main content
Reklama

Dziesięć najlepszych wskazówek marketingowych dla wyszukiwarek dla biur podróży

Biura podróży mogą użyć niezwykle popularnego słowa kluczowego „podróż”, aby przyciągnąć nowych klientów online za pomocą różnych procesów, które zawsze dają pozytywne wyniki. Wszystko zaczyna się od słów kluczowych, a następnie przechodzi do jednolitego procesu.

Samo słowo kluczowe „podróż” nie wystarczy. Jeśli nie utworzysz tak zwanego słowa kluczowego „długi ogon”, konkurujesz z dużymi witrynami podróżniczymi, co nie jest zabawne.

Opracowanie wielu słów kluczowych z długim ogonem ostatecznie spodoba się większej liczbie klientów i firm. Przykład: Podróżuj tanimi podróżami na Hawaje lub Podróżuj tanimi podróżami do Rio. Czy widzisz różnicę? Im więcej informacji wprowadzisz w fazie słów kluczowych, tym bardziej ukierunkowana będzie Twoja kampania marketingowa w wyszukiwarkach (SEM). Nie, możesz nie otrzymać setek tysięcy hitów. Z czasem jednak zobaczysz przeglądających, którzy są szczególnie zainteresowani niedrogimi wycieczkami na Hawaje lub niedrogimi wycieczkami do Rio.

Warto zastanowić się długo, z której niszy chcesz być znany. Ponieważ jeśli zmienisz swoją niszę w przyszłości, wiele wysiłków zostanie utraconych, z wyjątkiem tego, że utworzyłeś wiele wysokiej jakości linków zwrotnych do swojej witryny, które nie są już tym, co naprawdę robisz!

Jeśli nie wybrałeś jeszcze nazwy domeny, możesz zintegrować słowa kluczowe z nazwą domeny, aby zwiększyć swoją obecność w Internecie. Na przykład, jeśli nazwa Twojej domeny to budgettraveltohawaii.com, nazwa Twojej domeny pojawi się na górze wyszukiwarek, gdy ktoś wpisze następujące informacje: budżetowa podróż na Hawaje lub budżetowa podróż na Hawaje!

Chodzi o słowa kluczowe.

Jednym ze sposobów na pełne wykorzystanie SEM (Search Engine Marketing) jest zrobienie zamieszania wokół konkretnej firmy turystycznej i wykonanie następującego zadania w krótkim czasie.

1. Wybierz słowo kluczowe / cel

2. Znajdź kilka słów kluczowych, które wyrażają zalety oferty podróży i używaj ich często.

3. Napisz artykuł – i wyślij go do wielu katalogów artykułów

4. Napisz kilka postów na blogu na temat oferty podróży – powinno to uruchomić kanał RSS i akcję ping

5. Opublikuj na: Twitter / Facebook / LinkedIn (nie zapomnij swoich ulubionych forów)

6. Utwórz film promocyjny i wyślij go na jak najwięcej witryn do udostępniania filmów

7. Wyślij wiadomość e-mail na temat oferty podróży na listę e-mail

8. Umieść ogłoszenie w sekcji ogłoszeń w lokalnej gazecie lub wyślij ofertę podróży do serwisów społecznościowych

9. Upewnij się, że wszystkie posty na blogu są automatycznie wysyłane na Twój kanał RSS. Jeśli zostanie poprawnie skonfigurowany, kanały RSS będą pingowane

10. Napisz i roześlij komunikat prasowy. (Profesjonalny, jeśli to możliwe)

Wszystkie powyższe kroki należy wykonać dla każdej oferty podróży. Po zrobieniu tego trzy lub cztery razy natychmiast zauważysz wzrost liczby odwiedzających twoją stronę (statystyki).

[ff id=”5″]