Skip to main content

Najważniejszą funkcją SEO jest poprawa widoczności Twojej witryny. Twoja witryna musi być rozpoznawalna, gdy ktoś szuka Twojej firmy, produktu lub usługi, aby uzyskać przyczółek.

Tę widoczność osiąga się dzięki SEO (optymalizacja wyszukiwarek) lub SEM (marketing wyszukiwarek).

Aby prowadzić udany biznes online, Twoje SEO musi być idealne, aby Twoi potencjalni klienci mogli Cię znaleźć i kupić od Ciebie.

Możesz zastosować różne środki dla swojej witryny, aby zoptymalizować widoczność w wyszukiwarkach.

Główne rzeczy to:

  1. Silna treść
  2. Łatwa nawigacja
  3. prędkość
  4. Optymalizacja mobilna
  5. blog Wpisy
  6. Media społecznościowe
  7. błąd Site

Powyższe punkty nie tylko poprawiają SEO, ale mogą również zwiększyć świadomość marki, poprawić relacje z potencjalnymi klientami i pozycjonować się jako zaufany ekspert w swojej dziedzinie.

Jeśli przyjrzymy się bliżej powyższym:

Silna treść

Słowa kluczowe są głównym celem wyszukiwarek do przechwytywania treści na stronach internetowych. Skoncentruj się na tych słowach kluczowych, np. B. w postach na blogu, w tytule internetowym i w treści.

Chociaż treść musi być również interesująca dla Twoich klientów, aby upewnić się, że pozostają na stronie, a nie tylko przeskakują na stronie.

Łatwa nawigacja

Podczas projektowania witryny nawigacja musi być łatwa dla użytkowników. Na przykład idealna liczba kliknięć, które użytkownik powinien wykonać, aby przejść do konkretnej strony, powinna wynosić 3 lub mniej, aby potencjalni klienci mogli znaleźć dokładnie to, czego potrzebują, w jak najmniejszej liczbie kroków.

Jeśli masz witrynę składającą się z tysięcy stron, może to nie być możliwe. Możesz jednak krzyżować strony zamiast po prostu mieć hierarchię treści.

prędkość

Badania wykazały, że im dłużej witryna jest otwarta, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że potencjalny klient wróci na tę stronę. Czas jest ważny dla kupujących. Im mniej czasu spędzasz na oczekiwaniu na załadowanie strony, tym lepiej.

Jeśli masz witrynę, która ładuje się w ciągu 2 sekund, potencjalny kupujący może pozostać na tej stronie dłużej i wrócić do niej w przyszłości, aby poprawić swoje SEO.

Optymalizacja mobilna

Wszystkie strony internetowe powinny teraz mieć domyślnie optymalizację mobilną, ponieważ ponad 52% stron internetowych jest teraz wyświetlanych na urządzeniach mobilnych, a liczba ta rośnie z roku na rok.

Jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, można to zmienić, ponieważ osoby odwiedzające Twoją witrynę prawdopodobnie opuszczą ją, ponieważ nie będą mogły wyświetlić jej na używanym urządzeniu.

blog Wpisy

Blogi pomagają Twojej witrynie zajmować wysokie pozycje w SEO. Blog pokazuje Twoją wiedzę specjalistyczną w swojej dziedzinie, dzięki czemu możesz się ustalić jako osoba kontaktowa lub firma.

Twój blog może odpowiadać na pytania klientów dotyczące twoich produktów i usług oraz łączyć je z odpowiednimi stronami.

Media społecznościowe

Media społecznościowe wspierają Twój ranking SEO w promocji treści. Media społecznościowe to świetny sposób na udostępnianie postów na blogu, ofert, stron, aktualizacji itp.

Media społecznościowe nie mogą bezpośrednio wpływać na Twoje SEO. Jednak wszelkie reklamy, które promujesz w materiałach, zdecydowanie poprawiają twoje rankingi pośrednio, zwiększając liczbę klientów, którzy uzyskują dostęp do Twojej witryny.

Zaangażowanie mediów społecznościowych może być duże. Wszystkie posty, które udostępniasz, mogą być udostępniane między innymi, a liczba osób uzyskujących dostęp do Twojej witryny gwałtownie rośnie.

błąd Site

Błędy witryny i wadliwe strony / linki mogą wpływać na Twoje SEO, ponieważ te obszary nie będą wyświetlane przez Google. Na przykład, jeśli link do lub z Twojej witryny jest niedokładny, nie uzyskasz widoków, które powinieneś mieć.

Istnieje wiele bezpłatnych egzaminów egzaminacyjnych oferowanych przez firmy, dzięki czemu możesz zobaczyć, gdzie są błędy w Twojej witrynie, a następnie naprawić ewentualne problemy.

[ff id=”5″]