Skip to main content

Ostatnie badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii wykazały, że strategie walki ze spowolnieniem gospodarczym są bardzo interesujące – w przeciwieństwie do opinii większości ludzi, inicjatywy ograniczania kosztów, takie jak redukcja popiołów w produkcji lub redukcja personelu, nie są naprawdę na topie.

Na górze listy znajdują się obniżki cen w celu zwiększenia sprzedaży, dostosowania kosztów marketingu, np. B. wyższe wydatki na marketing cyfrowy zamiast telewizji komercyjnej. Jednak wyróżnionym obszarem jest wzrost działalności eksportowej.

W szczególności amerykańskie firmy zintensyfikowały wysiłki na rzecz poprawy możliwości eksportowych. Dobrym przykładem jest to, że coraz więcej biur rządowych tworzy biura dla przedstawicieli promocji biznesu w całych Chinach, a franczyzy sportowe, takie jak MLB i NAB, prowadzą gry wystawowe w Chinach.

Chociaż Chiny wykazują wyraźne oznaki spowolnienia gospodarczego, w tym roku nadal oczekuje się wzrostu od 6% do 8%. Rząd prognozuje w tym roku ambitny wzrost na poziomie 8%, co jest nadal spowolnieniem w porównaniu do 11%, a wzrost osiągnął dopiero 12 miesięcy temu. Ale każdy wzrost w dzisiejszej gospodarce jest nadal znaczący. Dzięki ogromnej populacji klasy średniej i faktowi, że Chiny mają ponad 100 miast o liczbie mieszkańców przekraczającej 1 milion, jest to rynek, którego eksporterzy nie powinni przegapić.

Ale jakie są niektóre proste kroki w celu zbadania możliwości biznesowych w Chinach, jeśli chodzi o marketing międzynarodowy, jeśli chodzi o eksport, czy zawsze jest to bardzo kosztowny i długotrwały proces?

Nie jest tak, zwłaszcza przy dzisiejszej technologii internetowej, koszt eksportu gwałtownie spadł.

Marketing międzynarodowy jest priorytetem w eksporcie – należy to zrobić na długo przed eksportem pierwszego produktu lub usługi. Marketing międzynarodowy nie jest reklamą, jest czymś więcej, ponieważ obejmuje branding, komunikację, komunikaty prasowe i elementy badań rynku w celu identyfikacji i dotarcia do grup docelowych.

1. Utwórz stronę internetową w chińskiej wersji

Nie mogę podkreślić, jak ważne jest utworzenie strony internetowej w chińskiej wersji dla Twojej firmy jako pierwszy krok. Zdecydowana większość azjatyckich konsumentów zna Internet, a Internet stanowi dużą część ich codziennego życia. Średni czas spędzony w Internecie w Azji jest znacznie dłuższy niż w krajach zachodnich.

I oczywiście większość z nich nie mówi zbyt dobrze po angielsku. Jeśli więc twoja strona jest tylko w języku angielskim, jest mało prawdopodobne, aby została osiągnięta, a co najgorsze, prawdopodobnie nie będzie wymieniona w wielu wyszukiwarkach.

2. Upewnij się, że Twoja strona internetowa znajduje się w wyszukiwarkach w języku chińskim

Rynek wyszukiwarek w Azji jest bardzo rozdrobniony, a Google ma jedynie niewielki udział w rynku. Następnie jest to dalej segmentowane na każdym rynku, Yahoo jest popularny na Tajwanie, tak naprawdę nie ma wyraźnego lidera na rynku w Chinach, Baidu, Sohu i Sina mają największy udział w rynku, ale zależy to od branży i branży, w tym rynków docelowych.

Upewnij się, że przesłałeś swoje strony w języku chińskim, aby upewnić się, że są one wymienione w tych wyszukiwarkach.

3. Korzystaj ze stron internetowych na innych głównych rynkach chińskich

Chińscy konsumenci są bardzo interesującymi konsumentami – korzystają z wielu stron internetowych z Hongkongu i Tajwanu jako źródła informacji, szczególnie jeśli chodzi o najnowsze produkty modowe lub produkty do pielęgnacji ciała. Strony internetowe na tych rynkach znajdują się również w liberalnych krajach, w których cenzura internetowa i rząd są mniej prawdopodobne.

4. Komunikaty prasowe w wersji chińskiej

Rób jak najwięcej publikacji – to tajemnica. Im więcej informacji prasowych piszesz po chińsku, tym większy zasięg. Konsumenci zawsze będą próbowali dowiedzieć się więcej o Twojej firmie poprzez komunikaty prasowe.

5. Blogi w Azji

Bardzo przydatna technika w Azji – dosłownie miliony blogów w Azji, ale są one bardzo istotne, a ruch jest naprawdę duży. Większość popularnych blogów można znaleźć w popularnych wyszukiwarkach lub witrynach z wiadomościami. Przekonasz się, że wiele komunikatów prasowych było czasami publikowanych na blogach, a nie w serwisach informacyjnych.

Blogi odgrywają bardzo ważną rolę w marketingu internetowym w Azji. Może to znaleźć odzwierciedlenie w kulturze, w której wolą słuchać opinii innych ludzi niż sami się o tym przekonać. Inteligentne firmy, takie jak niektóre firmy higieny osobistej lub firmy kosmetyczne, wykorzystywały blogi jako środek reklamy przed rozpoczęciem innych działań marketingu internetowego w Azji.

[ff id=”6″]