Skip to main content

W trakcie globalizacji firmy dokładnie zastanawiają się, jak najlepiej rozszerzyć swoją ofertę produktów i usług. Dlatego strategia rozwoju produktu ma kluczowe znaczenie dla jej sukcesu. Jednak wiele firm jest defensywnych i po prostu chce utrzymać swoją pozycję na rynku.

Jednak utrzymanie pozycji trzymającej jest zdecydowanie sposobem na pozostawienie firmy w tyle. Innowacyjne myślenie, które umożliwia rozwój produktu / usługi, jest zbyt bezpieczną drogą do trwałego sukcesu. W dzisiejszej dyskusji zbadamy znaczenie rozwoju produktu dla wzrostu biznesu, szczególnie na wysoce konkurencyjnym rynku.

Wejście do oferty nowych produktów nie jest łatwe. Według badań rynku około 75% towarów konsumpcyjnych i detalicznych zarabia mniej niż 7,5 miliona USD w pierwszym roku. Clayton Christensen, profesor Harvard Business School, wiodącego na świecie autorytetu w dziedzinie przełomowych innowacji, uważa, że ​​wskaźnik awaryjności nowych produktów może sięgać nawet 95%. Wskaźniki awarii produktu odnoszą się do liczby produktów, które zostały wprowadzone na rynek, ale zawiodły.

Geoffrey A. Moore, autor Przejdź przez otchłańutrzymuje wyzwania związane z używaniem produktu: „… mniej udany produkt jest często lepszy. Bez zemsty nie ma treści, aby zejść ze sceny, a ta zrzędliwa i wściekła załoga rzuca się, by znaleźć kozła ofiarnego „I kto to robi Z pełną konsekwencją i bezbłędną dokładnością, wszystkie palce spoczywają na wiceprezesie ds. Marketingu. To wina marketingu!” Dlatego opracowywanie nowych produktów jest ryzykownym przedsięwzięciem dla menedżerów zajmujących te krytyczne stanowiska, a także dla tych cała organizacja.

Firmy, które chcą się rozwijać w sposób zrównoważony, muszą konsekwentnie i konsekwentnie opracowywać nowe produkty i usługi. Philip Kotler i Kevin Keller, autorzy Marketing Management„W szybko zmieniającej się gospodarce ciągłe innowacje są koniecznością. Wysoce innowacyjne firmy są w stanie zidentyfikować nowe możliwości rynkowe i szybko je wykorzystać”.

Kiedy firmy podejmują działania w celu opracowania nowych produktów, powinny myśleć strategicznie o rozwoju swoich produktów. Alexander Chernev, autor Strategiczne zarządzanie marketingowetwierdzi ponadto, że zarządzanie wzrostem jest najbardziej preferowaną drogą do rentowności w porównaniu do samej redukcji kosztów.

Przedstawia cztery główne tematy zarządzania wzrostem: (a) zdobywanie i obrona pozycji rynkowej, (b) zarządzanie wzrostem sprzedaży, (c) opracowywanie nowych produktów oraz (d) zarządzanie liniami produktów. Chernev twierdzi: „Nowe produkty i usługi są kluczem do trwałego wzrostu. Umożliwiają one firmom umocnienie pozycji rynkowej poprzez wykorzystanie zmian na rynku w celu zapewnienia lepszych korzyści dla klientów”.

W tym kontekście opracowywanie nowych produktów oznacza możliwość przekształcenia pomysłu na produkt lub usługę w konkretną ofertę, której oczekują klienci. Następujące kroki spowodują, że więcej produktów zostanie skonsumowanych na rynku: (a) generowanie pomysłów, (b) opracowywanie koncepcji, (c) analiza biznesowa, (d) opracowywanie produktów, (e) testowanie rynku oraz (f) realizacja biznesu.

Matryca Ansoffa to strategiczne narzędzie do opracowywania produktów obejmujące penetrację rynku, rozwój rynku, rozwój produktu i dywersyfikację. Dzięki strategii penetracji rynku firmy starają się rozwijać, oferując produkty na istniejących rynkach. Dzięki tej strategii firmy starają się zdobyć udział w rynku. W strategii rozwoju rynku firmy starają się rozszerzyć swoje istniejące oferty, takie jak nowi nabywcy, na nowe rynki. W strategii rozwoju produktu firmy starają się opracowywać nowe produkty i usługi skierowane do obecnych nabywców.

W strategii dywersyfikacji firma stara się zwiększyć swój udział w rynku, wprowadzając nowe oferty produktowe, jednocześnie wchodząc na nowy rynek. Dywersyfikacja jest najbardziej ryzykownym podejściem, ponieważ jednocześnie wprowadza się nowe zmiany (nowy produkt, nowy rynek). Kotler i Keller nadal trzymają się trudności z trwałym sukcesem produktu: „Coraz trudniej jest zidentyfikować hity, które zmieniają rynek, ale ciągłe innowacje mogą zmusić konkurentów do nadrobienia zaległości”. Pomysł wydaje się prosty. Jest jednak pełen problemów.

Bez wątpienia wiele firm wie, że rozwój produktu to ryzykowny biznes. Chociaż wielu konsumentów jest dumnych z sukcesu wielu innowacyjnych produktów, takich jak Apple i Google, ci sami kupujący nie są świadomi licznych błędów uruchamiania w tym kraju. W naszej dyskusji pokazałem, jak ważny jest rozwój produktu dla rozwoju firm, szczególnie na wysoce konkurencyjnym rynku. Awarie często prowadzą do innowacji.

Wielki amerykański wynalazca Thomas Edison miał swój własny błąd, ale nauczył się opracowywać innowacje: „Nie zawiodłem. Właśnie znalazłem 10 000 sposobów, które nie działają”. Dzisiejsze firmy również mogą odnieść sukces, jeśli wiedzą, jak strategicznie wykorzystywać swoje produkty i usługi na rynku. Chociaż ryzyko niepowodzenia jest ogromne, istnieje również możliwość nieprzewidzianego wzrostu. Nie czekaj, aż będzie za późno.

© 2017 by DD Green

[ff id=”6″]