Skip to main content

Ford, który poradził sobie z boomem na SUV-y w latach 90., ogłosił, że zamierza zainwestować więcej w średniej i małej wielkości SUV-y, które mają wypuszczać wiele modeli na całym świecie. Mały segment SUV, który zanotował ogromny wzrost niż jakikolwiek inny segment Forda, mówi się, że jest większy i wyposażony w nowsze i znacznie bardziej zaawansowane pojazdy.

Ford potwierdził plany wprowadzenia SUV-a Ecosport w ponad 60 krajach na całym świecie z zaledwie dziesięciu. Ucieczka, która została przemianowana na Kuga poza Ameryką Północną, ma pojawić się na chińskich rynkach w tym roku. Ogromna inwestycja, którą według Jima Farleya, wiceprezesa ds. Globalnej sprzedaży i marketingu, była ogromną szansą na zrealizowanie planu Forda polegającego na wielokrotnym pomnażaniu małych SUV-ów. Małe SUV-y pomogły Fordowi zwiększyć swój udział w rynku. Zwłaszcza tradycyjnie najtrudniejsze rynki w obszarach przybrzeżnych, takich jak Kalifornia i związana z tym ekspansja rynków rozwijających się. Dyrektor generalny Alan Murray poprowadził bestie, takie jak Explorer SUV, aby zaprosić więcej klientów poszukujących osiągów w terenie, przestrzeni ładunkowej i oszczędności paliwa. Wraz z rosnącym dobrobytem na rynku indyjskim i chińskim plan One Ford rozwija się bardzo dobrze i oczekuje się, że będzie kontynuowany w nadchodzących latach.

Ludzie na całym świecie zakochali się w tych małych pojazdach użytkowych. Wygląd ciała wydaje się fascynujący, a fakt, że ludzie mogą usiąść przy korkach i spakować bagaż, a także ludzie przytulni, jest zachęcający; Głównym czynnikiem jest zużycie paliwa przez pojazdy. Dostawy SUV-ów na całym świecie osiągnęły maksymalny poziom 35 procent rocznie od 2005 r., Przy 13 milionach egzemplarzy sprzedawanych każdego roku, i zastąpią inne segmenty dostaw do 2017 roku, zwiększając ich udział w sprzedawanych pojazdach do 20 procent. Wzrost ten będzie w dużej mierze napędzany rosnącymi książkami w Indiach i Chinach oraz rosnącymi cenami gazu w Ameryce Północnej.

Aby uzyskać duży udział w rynku, Ford musi starać się promować wzrost poza Ameryką Północną. Jednostki Forda w Ameryce Północnej i Europie odnotowały ogromne zyski w segmencie sedan i hatchback pomimo wysokich strat w segmencie sedan i hatchback. Farley mówi, że zamówienia wykraczają daleko poza produkcję drobnego sprzętu i nic nie zostało produktywnie że boom małych SUV-ów. Wydaje się, że zachodnie trendy przeszły teraz na kraje rozwijające się, ponieważ klienci są podekscytowani koncepcją jazdy podobnej do sedana i wydajnością zużycia paliwa. Chiny okazują się największą szansą, ponieważ zaspokajają popyt na małe, średnie i duże SUV-y, a popyt rynkowy ma się podwoić w ciągu najbliższych pięciu lat.

Oczekuje się, że globalne zapotrzebowanie na gaz szybko zbliży się do segmentu najlepiej wyglądających pojazdów o ogromnych osiągach i niskim zużyciu paliwa w obliczu rosnących cen gazu na całym świecie. Wraz ze wzrostem dochodów i rangi konsumenci przenoszą się w kierunku małych przedsiębiorstw użyteczności publicznej zamiast małych samochodów, aby stworzyć dużo miejsca, z hojnymi funkcjami, wysokim zużyciem paliwa i bezpieczeństwem dla całej rodziny.

[ff id=”6″]