Skip to main content
Podróże

Frane Selak – urodzony ocalały

Frane Selak, nauczyciel muzyki z Chorwacji, urodził się w 1929 roku i żył, aby opowiedzieć tę historię o swoich wielu niesamowitych pędzlach ze śmiercią. Czterokrotnie żonaty mężczyzna, znany przez jego przyjaciół jako „Pan Lucky”, niespodziewanie wygrał chorwacką loterię.

Jego pierwsza śmierć poległa na chłodnym zimowym dniu, kiedy w 1962 roku pojechał pociągiem do Dubrownika. Pociąg wykoleił się i uderzył w rzekę. Selak doznał drobnych obrażeń i hipotermii, podczas gdy 17 innych osób w pociągu nie było tak szczęśliwych i zmarło.

Dwanaście miesięcy później Selak uczestniczył w wypadku, w którym zginęło 19 osób. Tym razem był w samolocie, który poleciał z Zagrzebia do Rijeki. Został wyrzucony z samolotu po zdmuchnięciu drzwi kokpitu. Wylądował na stogu siana i ponownie został tylko lekko ranny.

Kolejny wypadek miał miejsce trzy lata później, gdy inny środek transportu, autobus, uderzył w rzekę i zabił 4 osoby, ale Selak przeżył bez szwanku.

Jego samochód zapalił się podczas jazdy i wkrótce wybuchł. Selak był w stanie opuścić pojazd przed wybuchem. W 1973 roku Selak miał kolejny pożar w samochodzie i stracił większość włosów.

Selak przeszedł ponad 20 lat przed swoim kolejnym „nieszczęściem”. W 1995 r. Ponownie został lekko ranny, gdy został potrącony przez autobus. Rok później drzewo uratowało mu życie, gdy musiał unikać, aby uniknąć ciężarówki na górskiej drodze. Podczas gdy Selak wylądował na drzewie, samochód eksplodował 300 stóp pod nim.

Frane Selak wykorzystał swoje szczęście, a potem spotkał się z pewnym, gdy wygrał 600 000 £ w loterii chorwackiej w 2003 roku. Miał zamiar wydać swoje wygrane na nowy dom, motorówkę i samochód, który, mam nadzieję, nie wybuchnie. Jedno jest jednak pewne: Selak nie prowadził spokojnego życia.

[ff id=”1″]