Skip to main content

O sile geniuszu i potrzebie opracowania praktycznych modeli psychologicznych i rozwiązań promujących geniusz.

Dużo pisałem o twórczym geniuszu. Jednak profil psychologiczny geniuszy wymaga osobnej dyskusji, ponieważ jest bardzo interesujący, a cechy lub cechy geniuszu są tak wyjątkowe, że należy je odpowiednio zidentyfikować i zróżnicować. Dżin charakteryzuje się wysokim poziomem inteligencji, wartością IQ powyżej 145, wyjątkowo wysokim poziomem niezależności i wysokim poziomem kreatywności. Większość głębokich geniuszy jest bardzo niezależna w myśleniu, bardzo kreatywna i ma bardzo wysoki poziom inteligencji. Geniusz jest zwykle definiowany przez te podstawowe atrybuty inteligencji, kreatywności i niezależności. Istnieją jednak różne atrybuty, które odróżniają geniusz od innych ludzi.

Geniusz i osobowość: Geniusze mają unikalne osobowości i cechy. Są łamiącymi reguły, pogromcami systemu, zmieniaczami świata, wizjonerami i pionierami. W społeczeństwach, w których geniusze są rozpoznawani i cenieni, mają większe możliwości wykorzystania swoich talentów. Ale geniusze w mniej rozwiniętych społeczeństwach lub obszarach konfliktu mogą nie mieć właściwych wyborów i wycofać się, a niektórzy mogą rozwinąć depresję, schizofrenię lub inne rodzaje chorób psychicznych. Bez odpowiednich możliwości i kanałów niektóre mogą stać się antyspołeczne i przestępcze. Genialna osobowość jest wyjątkowa i zazwyczaj są bardzo wycofani i spokojni lub bardzo towarzyscy i społecznie inteligentni. Niektórzy geniusze mogą wahać się między bardzo wycofanymi i bardzo towarzyskimi. Niektórzy pisarze, artyści, innowatorzy i kreatywni geniusze mogą być produktywni w swoich umiejętnościach i twórczych osiągnięciach, ale mogą być bardzo cichi lub milczący w sytuacjach społecznych, a niektórzy mogą unikać wszelkich form interakcji społecznych. Geniusze zwykle mają bardzo przyciągające wzrok cechy przywódcze, mówią rzeczy, które zapamiętasz na zawsze, i mają zwykle silne i skuteczne osobowości, których nie możesz przegapić i których nie możesz zignorować. Nawet cisza będzie miała wpływ na ich interakcje społeczne. Większość geniuszy, nawet bardzo spokojni, ma także silną wolę, determinację i trochę obsesję.

Geniusz i moc: Geniusze są bardzo potężni i imponujący, ponieważ są przekonani o swoich umiejętnościach. Są pewni swoich cech, wiedzą, że wpływają i mogą zdecydowanie wpływać na ludzi. Przyciągają ludzi swoim blaskiem, a każdego pociąga geniusz. Są jak magnesy społeczne. Geniusze są również bardzo intuicyjni i empatyczni, dzięki czemu rozumieją ludzi, przewidują reakcje i reakcje oraz potrafią dostrzec ludzkie motywy. To charakterystyczne psychologiczne rozumienie ludzi sprawia, że ​​geniusz jest tak potężny. Nawet najbardziej wycofani społecznie geniusze są super jasnowidzami i bardzo dobrze rozumieją ludzi. Po prostu znają i rozumieją pozornie niewytłumaczalne rzeczy, a ponieważ są w stanie przewidzieć reakcje, wiedzą, jak radzić sobie z ludźmi i sytuacjami. Kiedy osoba o przeciętnej inteligencji przedstawia pięć możliwych scenariuszy i opcji, geniusze mają 50 różnych opcji. Ta zdolność widzenia wszystkich kątów sytuacji czyni je potężnymi, ponieważ mogą lepiej przewidywać sytuacje i radzić sobie z nimi. Geniusze mogą łatwo ocenić mocne i słabe strony ludzi, ułatwiając im identyfikację i zrozumienie, na kim mogą polegać przy wykonywaniu określonych zadań. Geniusze są również bardziej kompetentni i, jak powiedziało kilku filozofów, a Bertrand Russell powtórzył, że „wiedza jest potęgą”.

Geniusz i seksualność: Wszyscy geniusze są transpłciowi. Okres. Popęd seksualny i geniusz popęd płciowy lub witalność. Popęd seksualny daje im ambicje i inspiruje do robienia tego, czego chcą, a wielu geniuszy osiąga wyjątkowe wyniki dzięki witalności lub właściwemu kierowaniu popędem seksualnym. Niektórzy tacy jak Newton mogą obawiać się popędu seksualnego i próbować go stłumić, inni, jak Picasso, otwarcie to pokażą, ale wszyscy geniusze są ciągle ścigani i dręczeni przez swoje seksualne pragnienia. Oprócz wybuchowej seksualności geniusze mają równie silną samokontrolę, dzięki czemu samokontrola pomaga im skoncentrować się na bardziej konstruktywnych i kreatywnych zawodach. Niektórzy mogą odmówić lub odrzucić swoją seksualność jako rodzaj osobistego wyzwania i pozostać w celibacie przez długi czas. Badania naukowe wykazały, że większość ludzi o wysokiej inteligencji trzyma się kilku partnerów seksualnych w swoim życiu. Niektórzy geniusze mogą uważać się za lepszych umysłowo, intelektualnie lub moralnie, aby uprawiać seks z niższymi śmiertelnikami. Dlatego celibat wiąże się z pewnym poziomem dumy i poczucia własnej wartości. Geniusze są również silniejsi psychicznie androgyniczni, nie mają typowych cech męskich ani żeńskich i nie odnoszą się do typowych problemów płciowych, więc istnieje pewien poziom zamieszania seksualnego. Niektórzy jak van Gogh mogą mieć wiele nieudanych związków heteroseksualnych lub homoseksualnych. Wielu geniuszy staje się gejami, osobami bezpłciowymi lub angażuje się w formy alternatywnej seksualności. Oscar Wilde i Leonardo da Vinci są geniuszami, którzy mogą czuć się bardziej komfortowo ze swoją homoseksualną stroną swojej androgynicznej osobowości. Wielu jest biseksualnych, chociaż niektórzy geniusze godzą się ze swoją androgynią i praktykują, i poślubiają społecznie akceptowalne formy seksualności, takie jak zachowania heteroseksualne, i mają rodziny i tak dalej. Odmienne zachowania seksualne, takie jak celibat, biseksualność, homoseksualizm i seksualność alternatywna, są powszechne wśród geniuszy.

Geniusz i kreatywność: Geniusz cechuje nienasycona ciekawość do wszystkiego, a następnie potrzeba zdobywania wiedzy w wielu różnych dziedzinach. Mogą być wysoce techniczne, koncentrować się na takich zagadnieniach, jak informatyka, chociaż wielu geniuszy interesuje się wieloma przedmiotami i jest zróżnicowanych, wielozadaniowych i utalentowanych lub utalentowanych w wielu obszarach. Mają tę magiczną lub nadprzyrodzoną zdolność do robienia wielu rzeczy bardzo dobrze. Niektórzy mogą skupić się na jednym polu i stać się niezwykle produktywni w tym konkretnym obszarze. Wysoki poziom kreatywności w geniuszu jest zwykle produktem wiedzy, wyobraźni, niezależności i inteligencji. Ponieważ geniusz jest motywowany ciekawością i ma dużą wiedzę, wiedza ta jest wykorzystywana wraz z wyobraźnią, aby dać im niepowtarzalne i wspaniałe pomysły. Jednym z niezbędnych składników jest niezależność myśli. Geniusze są bardzo niezależni w swoim myśleniu, lubią myśleć nieszablonowo, są zbyt dumni, aby polegać na pomysłach innych ludzi, więc niezależne myślenie daje im siłę do wzmocnienia ich ego. Są liderami myśli, a niezależne myślenie jest warunkiem koniecznym do zaspokojenia ich instynktów twórczych, seksualnych lub życiowych. Niezależność myśli daje im bezprecedensowe umiejętności twórcze, dzięki czemu większość geniuszy charakteryzuje się innowacjami technologicznymi, dziedzinami kreatywnymi, takimi jak pisanie, teatr czy architektura, lub wymyśla nowe rodzaje kompozycji muzycznych lub metod tańca. Geniusze zwykle znajdują ujście dla swojej kreatywności i są zwykle bardzo produktywni i produktywni.

Geniusz i szaleństwo: Geniusze są zwykle trochę ekscentryczni. W rzeczywistości lubią ekscentryczność, ponieważ szaleństwo pomaga im uwolnić część tego wysokiego twórczego napięcia. Ponadto geniusze potrafią przewidywać reakcje i przewidywać zdarzenia, dzięki czemu mogą szybko analizować wiele czynników i działać tak, aby większość ludzi wyglądała na trochę „szalonych”. Zatem zwykle istnieje obłęd w szaleństwie, wraz z oczywistym obłędem w tej metodzie. Ale mają świetny wgląd, więc wiedzą, że zachowują się jak szaleni i są bardzo odważni, aby poszerzyć swoją wyobraźnię i faktycznie zaangażować się w chwilowe szaleństwo, wiedząc bardzo dobrze, że mają całkowitą kontrolę nad swoimi umysłami. Nie boisz się szaleństwa. Ludzie o przeciętnej inteligencji są kontrolowani przez swoje myśli, dzięki czemu mogą naprawdę oszaleć. Geniusze i ludzie o bardzo wysokiej inteligencji aktywnie kontrolują swoje umysły. Nawet jeśli wydają się szaleni, całkiem dobrze kontrolują swoje myśli, więc się nie denerwują. Mimo to niektórzy geniusze zmagają się z głęboką depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, schizofrenią itp. Choroby psychiczne mogą występować u nieprzystosowanych społecznie geniuszy. Jeśli geniusze nie znajdą okazji do swojej kreatywności lub ich talenty twórcze zostaną stłumione z powodu osobistych okoliczności, mogą stracić zmysły, stać się antyspołeczne lub całkowicie oszaleć. Ważne jest, aby zapewnić odpowiednie możliwości dzieciom i dorosłym, którzy wykazują bardzo wysoki poziom inteligencji. Bardzo inteligentnym dzieciom należy powierzyć dodatkowe kreatywne zadania i zachęcić je do samodzielnego myślenia, aby nie były zbyt sfrustrowane, ponieważ nie doceniają swoich umiejętności.

Psychologowie dobrze rozumieją genialność i istnieje wiele modeli teoretycznych w psychologii, aby wyjaśnić fenomen genialności. Istnieje jednak bardzo niewiele praktycznych modeli i rozwiązań, które faktycznie wspierają, zachęcają, prowadzą lub promują geniuszy. Zbyt wiele bardzo inteligentnych dzieci doprowadza się do szału w wieku nastoletnim. Wraz z rosnącą inteligencją wśród dzieci na całym świecie, potrzebujemy bardziej praktycznych lub stosowanych rozwiązań i modeli psychologicznych, aby zrozumieć i promować geniuszy w każdym wieku i kultury.

********************************************

[ff id=”6″]