Skip to main content

Rosnąca świadomość zdrowia i zdrowia dzieci napędza rynek kosmetyków i kosmetyków dla niemowląt. Rynek ten obejmuje produkty do pielęgnacji skóry niemowląt, produkty do pielęgnacji włosów, produkty do kąpieli, pieluchy, perfumy oraz produkty zapewniające wygodę i bezpieczeństwo. Cały rynek jest z grubsza podzielony na dwa główne segmenty:

  • kosmetyki dla niemowląt
  • kosmetyki dla niemowląt

Rynek kosmetyków dla dzieci i przyborów toaletowych jest największym segmentem w sektorze produktów do pielęgnacji niemowląt, który w 2011 r. Miał łączny udział w rynku wynoszący około 92,2%. Oczekuje się, że rynek ten umocni swoją pozycję w nadchodzących latach i utrzyma swój udział w rynku na poziomie 93,2% w 2017 r. Głównym motorem tego rynku jest rosnąca świadomość rodziców na temat zdrowia dzieci, rosnąca populacja dzieci w krajach rozwijających się oraz wzrost dochodów do dyspozycji rodziców.

Światowy rynek kosmetyków i kosmetyków do pielęgnacji niemowląt oszacowano na 41,3 mld USD w 2011 r. I oczekuje się, że do 2017 r. Osiągnie 62,3 mld USD, co oznacza średnią roczną stopę wzrostu wynoszącą 7,1% w okresie prognozy ,

Zwiększenie wieku rodziców również przyczynia się do wzrostu tego rynku, ponieważ starsi rodzice są uważani za bardziej stabilnych finansowo i dlatego mogą wydawać więcej pieniędzy na opiekę nad dziećmi i wygodę. Ponadto rosnąca liczba kobiet zatrudnionych na stałe przyczynia się do rozwoju tej branży wraz ze wzrostem średniego dochodu rozporządzalnego rodziny. Na tym rynku obserwuje się również rosnącą tendencję do niektórych produktów, zwłaszcza kosmetyków dla dzieci. Istnieje również rosnące zapotrzebowanie na organiczne produkty do pielęgnacji niemowląt, które nie zagrażają zdrowiu dziecka.

Rynek pielęgnacji skóry niemowląt jest jednym z najważniejszych segmentów rynku z najwyższym udziałem w rynku i pozytywnymi perspektywami na przyszłość. Rynek pielęgnacji włosów dla dzieci oferuje niewielką penetrację rynku. Jednak ze względu na rosnącą uwagę rodziców na opiekę nad dziećmi, w najbliższej przyszłości oczekuje się zdrowego wzrostu. Segment ochrony przeciwsłonecznej niemowląt jest stosunkowo niewielki, ponieważ rodzice unikają narażania swoich dzieci na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Rosnąca tendencja do stosowania żelu pod prysznic jako dodatku do kąpieli dla niemowląt otwiera nowe możliwości rozwoju tego segmentu.

Rynek produktów do pielęgnacji niemowląt jest w dużej mierze podzielony na kategorie i zdominowany przez producentów kosmetyków, takich jak Procter & Gamble (P&G), Kimberly-Clark oraz Johnson and Johnson. Procter and Gamble jest liderem na tym rynku dzięki wiodącej marce pieluch „Pampers”. Kimberly-Clark jest kolejnym największym producentem produktów do pielęgnacji niemowląt i zajmuje się głównie produkcją kosmetyków dla niemowląt, takich jak podciągnięcia, przytulanki, GoodNites i DryNites. Johnson and Johnson jest trzecim co do wielkości dostawcą na tym rynku z szeroką gamą produktów do pielęgnacji skóry niemowląt, ochrony przeciwsłonecznej, włosów i kąpieli.

Rozwój i innowacja produktów umożliwia detalistom i producentom ekspansję rynku przy użyciu zaawansowanego podejścia marketingowego. Zmieniające się trendy stylu życia i wcześniejszy powrót matek do pracy prowadzą do rosnącego popytu na produkty do pielęgnacji niemowląt, a tym samym do ogólnego wzrostu rynku.

[ff id=”6″]