Skip to main content
Podróże

Greer, AZ Hiking – Government Springs i 94 West Baldy Trail

Zima to najlepsza pora roku na wędrówki po Wschodnich Białych Górach. Na szlaku prawie nie ma innych turystów, deszcz monsunowy nie stanowi problemu i pomimo dużych wahań temperatury – bardzo przyjemny, jeśli jesteś odpowiednio ubrany.

Jest początek grudnia i postanowiliśmy skorzystać z braku wczesnej pokrywy śnieżnej i zrobić mały kemping na górze przed zimą. Baldy. Najpierw chcieliśmy udać się do West Baldy # 94 Trail Head, ale zdecydowaliśmy, że wycieczka będzie za krótka na naszą przygodę i zaczęliśmy szukać czegoś niezbędnego. Obaj moi przyjaciele, Joe Walsh Jr. i Roy Laos, mieszkają w Greer, AZ. W przeszłości spędziliśmy razem wiele jednodniowych wędrówek i pobocznych doświadczeń. Joe zdarza się mieszkać w środku wioski Greer, AZ – Ground Zero między Molly Butlers i Neon Moon. Joe zawsze chciał rozpocząć wędrówkę od swojej kabiny, iść 373 na południe do Government Springs Trail, a następnie podążać West Fork of Little Colorado River do campingu West Baldy Trail # 94.

Więc wcześnie rano umówiliśmy się na pełne śniadanie w kawiarni, zanim wyszliśmy, a potem wróciliśmy do kabiny Joe, żeby sprawdzić sprzęt. Niestety przyjechaliśmy wcześniej do kawiarni Rendezvous, ich godziny zimowe zostały zredukowane do 8 rano, a nie do normalnej 7 rano. Jednak restauracja otworzyła się dla nas wcześnie i wkrótce zjedliśmy doskonały „podstawowy” posiłek podczas naszej podróży. Po powrocie do chaty Joe dokonaliśmy w ostatniej chwili sortowania sprzętu, który jest typowy dla każdej podróży na kempingu lub długiej wędrówki. Wszystkie nasze plecaki miały około 50 lat i mieliśmy dwa 4 sezony – namioty, jedzenie, worki puchowe, podkładki do spania, filtry do wody, iPody z głośnikami kompatybilnymi z plecakiem, piła / maczeta, rozpałki itp. Itp. poniżej „pokryte” wiatroodporną nylonową odzieżą. W zeszły weekend Joe odbył wycieczkę na West Fork Trail i poinformował, że w niektórych miejscach na szlaku może być nawet stopa śniegu.

Wiedzieliśmy, że rozbiliśmy obóz na jednej z dużych łąk u podnóża góry. Baldy w pobliżu zachodniego rozwidlenia rzeki Little Colorado, aby zabezpieczyć nasze zaopatrzenie w wodę – lepiej niż topniejący śnieg. Spodziewaliśmy się, że podróż powrotna wyniesie od 18 do 20 mil. Zwykle jednodniowa wędrówka dla nas, ale z 50 plecakami doskonała nocna przygoda!

Kiedy zaczęliśmy iść drogą na południe wzdłuż drogi, wiedzieliśmy, że jesteśmy obdarzeni idealnym grudniowym dniem – połowa lat 40., lazurowe niebo, brak wiatru i cudowne zimowe słońce w Arizonie. Kiedy dotarliśmy do Government Springs Trail Head, zobaczyliśmy tylko kilka ścieżek w zacienionych obszarach „pokrytych śniegiem”. Szlak Government Springs Trail wije się wzdłuż West Fork i wymaga wielu przejazdów. Nasze pierwsze przejście odbyło się przez „barierę dla ryb” około 1,5 mili w górę rzeki. Następna bariera dla ryb została zamrożona i musieliśmy przeskakiwać nad złymi lodowymi skałami … Mały poślizg Roy’a nie przyniósł złej karmy, ponieważ miał na sobie nieprzemakalne buty. W mniej niż 2 godziny byliśmy na parkingu dla West Baldy Trail # 94 w Sheep’s Crossing. Droga 273, która prowadzi ze Sunrise do Big Lake, została niedawno otwarta po dwuletnim remoncie generalnym. Nowy most na Sheep’s Crossing jest niesamowity, podobny do wiaduktu na autostradzie. Kiedy wspinaliśmy się na górę, niezagęszczony śnieg okazał się śliski, a postęp był wolniejszy niż oczekiwano.

Gdy wędrowaliśmy przez łąki i świeciło na nas słońce, bardziej przypominało to dzień w maju niż na początku grudnia. Wszyscy pociliśmy się obficie i przestaliśmy pić co pół godziny. Po półtorej godzinie po raz ostatni przeszliśmy zachodnim rozwidleniem Little Colorado River i dotarliśmy na poziom kempingu. Śnieg miał prawie metr głębokości w pobliżu rzeki, a woda pozostawała wysoka, odbijanie się nie było możliwe. Był jednak „lodowy most”, który wydawał się wystarczająco silny, aby utrzymać naszą wagę. Joe najpierw tam pojechał, potem Roy, a na końcu ja – unosiłam się z całym moim sprzętem około 260 # s. Lodowy most był bardzo śliski, małe kroki i wiele punktów równowagi z naszymi laskami. Byliśmy w stanie znaleźć przyzwoitą płaską podłogę z niewielkim lub zerowym śniegiem, aby rozłożyć namioty.

Było już popołudnie i poprzedni wczasowicze zostawili suche drewno na kempingu. Zaczęliśmy zbierać więcej drewna opałowego z podłogi. Uśmiechnąłem się, gdy zobaczyłem Joe i Roy na zmianę z maczetą / zobaczyłem, że tnie drewno opałowe, co przypomina mi samurajskich drwali z czerwoną szyją. Trzymaliśmy się, dopóki ostatnie promienie słońca nie opuściły naszego kempingu, zanim rozpaliliśmy ogień. Wyglądało na to, że mamy do wypalenia pół kawałka drewna. Chociaż pożar zaczął się powoli z powodu warunków śniegowych, zjedliśmy obiad przy cudownie ciepłym, płonącym ogniu.

Około 20:30 wszyscy przeszliśmy na emeryturę i czekaliśmy na spanie w naszych 20 śpiworach i 4 namiotach sezonowych. Chociaż po drodze nie widzieliśmy znaku niedźwiedzia, zawiesiliśmy jedzenie i plecaki na drzewach kilkaset metrów od naszych kempingów. Niedźwiedzie nie są jedynymi stworzeniami, które lubią ludzkie jedzenie; skunksy również wydają się smakować. Jedną z osobliwości zimowego biwakowania jest to, że gdy znajdziesz się w ciepłym śpiworze, zwykle tam zostajesz długo. Nie było wyjątkowo zimno, prawdopodobnie około 20 stopni, ale wspinanie się na ubrania z ładnej, ciepłej torby następnego ranka jest procesem bez sensu … prędkość jest twoim przyjacielem. Obudziliśmy się około 8:30 rano bez incydentów w nocy. Natychmiast rozpaliliśmy ogień i byliśmy trochę zaskoczeni, że „palnik stodoły” z poprzedniego wieczoru nie miał czerwonych węgli.

W końcu zerwaliśmy obóz około 11 rano i zaczęliśmy naszą podróż w dół rzeki. Poprzedniego dnia przejechaliśmy około 9 mil w górę rzeki do wysokości 10.200. Teraz skorzystamy z niego, by w 1700 r. Spaść pionowo do wioski Greer. Zrobiliśmy długie kroki wzdłuż rzeki, przekroczyliśmy 273 i przeszliśmy szlakiem Government Springs Trail. Wcześniej zdecydowaliśmy, że skoro musieliśmy przejść obok Neonowego Księżyca, równie dobrze moglibyśmy zjeść przekąskę i pizzę dla dorosłych. Wydawało się, że wnosi to dodatkową energię do chodu każdego. Byłem zaskoczony, kiedy spojrzałem na zegarek i zobaczyłem, że pokonaliśmy 9 mil z powrotem do miasta w nieco ponad 3 godziny 50 paczkami. Dowód mocy piwa na koniec przygody!

Notka autora: Rządowy szlak od Greer do West Baldy Trail został zdewastowany przez 588 000 akrów Wallow Fire (lato 2011 r.). Ścieżka rządowa jest zamknięta i prawdopodobnie potrwa lata. Jednak West Baldy Trail jest nadal otwarty dla publiczności. The Wallow Fire to największy pożar w historii Arizony, który wypalił 850 mil kwadratowych w White Mountains we wschodniej środkowej Arizonie.

[ff id=”1″]