Skip to main content

Co powoduje hemoroidy podczas ciąży?

Zacznę od stwierdzenia, że ​​hemoroidy występują bardzo często w ciąży.

Są one spowodowane naciskiem powiększonej macicy od 25. tygodnia i zwiększonym przepływem krwi do obszaru miednicy, powodując pęcznienie, wybrzuszenie i swędzenie żył w ścianie odbytnicy. Zaparcia mogą zaostrzać, a nawet powodować hemoroidy (jeśli krzesło jest twarde, dodatkowe obciążenie, którego potrzebujesz, aby się go pozbyć, wywiera nacisk na żyły w okolicy odbytnicy i powoduje ich obrzęk i wybrzuszenie).

Mogą również rozwinąć się po porodzie, jeśli zastosujesz presję podczas porodu. Ale z przyjemnością dzielę się z Tobą dobrymi wiadomościami. Możesz wiele zrobić, aby je leczyć. Mogą zniknąć po urodzeniu lub nie.

Oto, co możesz zrobić z hemoroidami ciążowymi, aby sobie pomóc. Będą leczyć objawy, ale dla powszechnej ulgi nie są lekarstwem.

Bądź regularny. Najlepszym sposobem leczenia hemoroidów podczas ciąży jest regularne stosowanie. Pij więc dużo wody i zwiększ spożycie błonnika, aby uniknąć zaparć.

Wykonuj ćwiczenia Kegla, Nie tylko przygotowujesz podłogę krocza do porodu, ale możesz także zapobiegać hemoroidom, poprawiając przepływ krwi do tego obszaru.

Śpij po swojej stronie, I nie twoje plecy – zmniejsza to nacisk na dotknięty obszar. Spróbuj leżeć po lewej stronie kilka razy dziennie, aby zmniejszyć nacisk na żyły odbytnicze.

Ruszaj się. Nie siedź ani nie stój jednocześnie na duże odległości. Od czasu do czasu wybierz się na szybki spacer, aby poprawić przepływ krwi w okolicy i wypłukać wszystko. A jeśli twój lekarz ma się dobrze, powinieneś kontynuować wszystkie bezpieczne ćwiczenia ciążowe do terminu porodu.

Nigdy, nigdy nie zmuszaj się do pójścia do łazienki ponieważ hemoroidy nie lubią tego i będziesz cierpieć

Złe. Weź ciepłą kąpiel, to łagodzi dyskomfort. Kąpiele biodrowe są również bardzo przydatne w leczeniu hemoroidów podczas ciąży. Zasadniczo jest to mała miska przymocowana nad toaletą i to naprawdę pomaga

Hamamelis jest również uznawany za korzystny w łagodzeniu hemoroidów i bólu hemoroidalnego

Lekarz może zalecić kremy hemoroidowe lub czopki.

Bądź tak czysty, jak to możliwe, Zawsze używaj miękkiego papieru toaletowego i nie wycieraj go zbyt mocno. Dobrym pomysłem po każdym wypróżnieniu jest zwilżenie podkładki i dokładne umycie obszaru. Wysuszyć, stukając w obszar osobnym ręcznikiem, który jest przeznaczony do tego celu

Czasami hemoroidy lub stosy, jak są lepiej znane, mogą powodować problemy podczas ciąży i po urodzeniu kobiety.

Im szybciej będziesz mógł je leczyć, tym lepiej będą reagować, jak odkryliśmy.

WAŻNE.

Jeśli zauważysz krwawienie podczas ciąży, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Najprawdopodobniej jest to krwawienie z hemoroidów. Zdarza się to często, gdy naciskasz podczas wypróżnienia lub może to być szczelina odbytu. Są to pęknięcia w skórze odbytu, które są spowodowane przeciążeniem z powodu zaparć. Zawsze pytaj swojego lekarza, żeby się upewnić.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy i nie wiesz, jak leczyć hemoroidy, które ci przeszkadzają, mogę polecić sprawdzone klinicznie leczenie hemoroidów, które pomogło ponad 147 000 osobom w 127 różnych krajach od czasu jego wprowadzenia ponad 12 lat temu jak dotąd najbardziej udane programy leczenia hemoroidów. Po prostu zaznacz to w polu zasobów pod tym artykułem

[ff id=”7″]