Skip to main content

Ławka ogrodowa to bardzo wszechstronny sposób na urozmaicenie malowniczej sceny plenerowej. Zewnętrzną ławkę można wykorzystać wyłącznie do dekoracji lub zapewnić pilnie potrzebne miejsce do odpoczynku. Ale bez względu na to, jakiego rodzaju ławki zewnętrznej szukasz, jedna rzecz jest najważniejsza. Ławka zewnętrzna musi być wyjątkowo trwała, ponieważ może wytrzymać wszystkie zmieniające się warunki pogodowe. To gwarantuje, że zakupiona ławka zewnętrzna ma bardzo długą żywotność.

Zapytaj o obróbkę drewna

Jeśli położysz serce na drewnianej ławce, pierwszą rzeczą, o którą powinieneś zapytać sprzedawcę o obróbkę drewna. Niektóre rodzaje drewna wymagają regularnych zabiegów. Inne rodzaje drewna nie są poddawane obróbce i muszą być regularnie bejcowane i konserwowane, aby drewno zachowało swoje oryginalne drewno. Mówi się, że inne rodzaje drewna zanikają z czasem. Dlatego bardzo ważne jest, aby zrozumieć, jaki rodzaj drewna kupujesz i czego możesz oczekiwać od ławki zewnętrznej wykonanej z tego rodzaju drewna.

Jedna z najłatwiejszych do utrzymania powierzchni w ławce ogrodowej jest tak prosta jak kolor. Malowane ławki nie muszą być traktowane co roku, chociaż bank prawdopodobnie będzie potrzebował nowej warstwy farby co kilka lat. Pamiętaj, że kolor jest najłatwiejszy do utrzymania na dłuższą metę.

Zapytaj o rodzaje metali

Kupujący szukający metalowej ławki na zewnątrz powinni również wziąć pod uwagę różne rodzaje metalu. Niektóre metale zdecydowanie nadają się na ławki zewnętrzne, podczas gdy inne działają lepiej na ławce wewnętrznej. Upewnij się, że ławka, którą rozważasz, ma dobre wykończenie i jest odporna na rdzę i korozję. Malowany metal też nie jest złym pomysłem. Zapytaj dealera, czy bank musi coś zrobić, aby utrzymać go w jak najlepszej formie.

Sprawdź różne style

Kolejnym elementem zapewniającym długą żywotność ławki na zewnątrz jest styl. Nie spiesz się, siedząc na ławkach o różnych stylach. Sprawdź dokładnie ławki, aby ustalić, które z nich są bardziej stabilne niż inne. Styl może odgrywać ważną rolę w tym, jak wytrzymały i solidny jest bank. Kształt i czucie nóg jest szczególnie ważne w tym względzie. Ławki z bardzo cienkimi nogami mogą w niektórych przypadkach nie być dobrym wyborem. Niezależnie od tego, czy ławka jest wykonana z drewna czy metalu, powinna być również bardzo ciężka. Lite drewno i wysokiej jakości metal są bardzo ciężkie. Spróbuj więc znaleźć bank, którego nie można łatwo zdmuchnąć. Pamiętaj, że ławka musi wytrzymać deszcz, śnieg, silny wiatr i każdą inną pogodę, którą masz w domu.

Poproś o poduszki

Ostatnia uwaga na temat ławek zewnętrznych to komfort. Niektóre ławki wymagają, aby poduszki były wystarczająco wygodne, aby na nich usiąść. Pamiętaj, że musisz podnosić te poduszki przed każdą burzą i pamiętaj o tym. Jeśli nie jesteś pewien, czy pamiętasz, jak podnosiłeś poduszki przed burzą, prawdopodobnie lepiej jest poszukać innego rodzaju banku. Po prostu usiądź na różnych ławkach, aż znajdziesz tę, która będzie dla ciebie odpowiednia. Pomyśl też o przestrzeni, w której potrzebujesz banku, aby uzyskać kolejne wskazanie, który typ banku jest idealny.

[ff id=”1″]