Skip to main content

Dla właścicieli systemów ogrzewania i klimatyzacji na obszarach mieszkalnych najczęściej zadawane pytanie brzmi: „Ile pieniędzy powinienem przeznaczyć na działania marketingowe na obszarach mieszkalnych w tym roku?” Większość właścicieli firm powinna wydać jak najmniej pieniędzy, osiągając jednocześnie najwyższy możliwy do zarządzania wzrost i najwyższy możliwy zysk netto. Istnieją poziomy docelowe, dla których chcesz strzelać. Spójrzmy więc, gdzie chcesz, aby te poziomy były.

Przed podjęciem decyzji, co chcesz wydać na marketing, ważniejsze jest, aby wiedzieć, jaki roczny przychód chcesz wygenerować jako pierwszy. Jeśli nie masz rocznego celu sprzedaży, najpierw go oblicz. Jest to najważniejsza liczba przy sporządzaniu rocznego budżetu. Jeśli nie masz pewności, jak zaplanować swój roczny cel sprzedaży, poproś o pomoc. Niektórzy z nas oferują łatwe do zrozumienia narzędzia i sposoby ustalania własnego budżetu biznesowego!

Docelowy budżet marketingowy nie zawsze jest łatwą decyzją, w dużej mierze zależy od wielu czynników, takich jak: B. Czy sprzedajesz umowy o świadczenie usług? Czy Twoja firma koncentruje się na obsłudze na żądanie, czy skupiasz się głównie na zamiennikach? Niezależnie od tych odpowiedzi, dobry i bezpieczny zakres docelowy wynosi od 4% do 6% planowanej sprzedaży. Niektóre modele biznesowe są znacznie niższe przy tym odsetku. Jeśli jednak nie masz solidnych podstaw do umów serwisowych, nigdy nie powinieneś spadać poniżej 4%!

Możesz wydać za dużo na marketing i zdecydowanie możesz wydać za mało. Zawsze chcesz mieć dobry, zdrowy rozwój w swojej firmie i zarabiać dwucyfrowy zysk netto oraz zdrową, zadowoloną bazę klientów! Musisz jednak wprowadzać na rynek co roku, jeśli chcesz się rozwijać i mieć nowych klientów, którzy dbają o ciebie i pomagają ci czuć się dobrze.

Teraz, gdy wiesz, że budżet powinien wynosić 4% – 6%, następne pytanie prawdopodobnie brzmi: „Na co mam wydawać pieniądze?” W ciągu moich wieloletnich doświadczeń marketingowych w naszej cudownej branży najlepsza odpowiedź, którą uważam za „zależną”.

Nikt nie lubi tej odpowiedzi i to prawda, odpowiedź zależy od bazy klientów i twoich celów. Przekonałem się jednak, że dobrym rozwiązaniem jest nie wkładanie wszystkich jajek do jednego koszyka w celu ich sprzedaży. Nie oznacza to, że nie faworyzujesz jednego rodzaju marketingu nad innym. W warunkach z 2011 r. Większość obszarów nadal odnosi duże sukcesy w zakresie korespondencji bezpośredniej, zwłaszcza marketing pocztówkowy. Możesz wydać połowę swojego budżetu na marketing bezpośredni na swoją firmę. Niektórzy mogą wydać 80%, a następnie wydać z powrotem Niektórzy mogą nie wydać na pocztę bezpośrednią.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla firmy zajmującej się marketingiem bezpośrednim byłoby wydanie około 50% budżetu marketingowego na marketing bezpośredni, a następnie procent marketingu na niektóre osoby odpowiedzialne za marketing bezpośredni. (Postępuj zgodnie ze wszystkimi wytycznymi federalnymi, ponieważ rejestracja oczywiście nie jest wywoływana). Jeśli użyjesz tej mieszanki, centrum telefoniczne lub osoba, która ma zadzwonić za pocztę, średnio podwaja wskaźnik odpowiedzi!

Powinieneś także wkładać pieniądze w reklamę online i media społecznościowe! Rynek HVAC szybko się zmienia, a dobrze zaprojektowana strona internetowa, koncentracja na organicznych wynikach, a nawet marketing PPC (pay-per-click) i oczywiście media społecznościowe mają kluczowe znaczenie. Możesz również wziąć pod uwagę biuletyny, aby zatrzymać klientów, być może żółte strony (Internet to dziś żółta strona) i inne fora marketingowe. Wszystko naprawdę zależy od Twojego rynku. Jeśli skupisz się na 4% – 6%, nie wydawaj za dużo lub za mało.

Po rozpoczęciu marketingu chcesz śledzić swoje wydatki i wyniki! Podjęcie decyzji o wprowadzeniu produktu na rynek będzie znacznie łatwiejsze, gdy nauczysz się i wiesz, co działa dla Ciebie. Daj czas na działania marketingowe. Niektóre kampanie marketingu bezpośredniego mogą wymagać 5 lub więcej reklam, aby uzyskać naprawdę solidne wyniki.

Jak zawsze, oferuj najwyższej jakości usługi, sprzedawaj, a nie swój produkt! Dbaj o swoich klientów, a będziesz otrzymywać rekomendacje i chętnie zaopiekuje się cennymi klientami, którzy wykorzystują naszą zdolność do zapewnienia im komfortu!

[ff id=”6″]