Skip to main content

Globalna gospodarka jest w ciągłym zawirowaniu, rządy proszone są o zapewnienie poziomu usług, który zwykle mogą zaoferować tylko prywatne firmy, a przełomowe technologie szybko zmieniają przemysł. W tej nowej odważnej erze, w której zmiana jest nieunikniona, innowatorzy są w stanie rozwijać się z pewnością.

W 2008 r. Światowa gospodarka znalazła się w recesji; To był najbardziej znaczący kryzys od czasów Wielkiego Kryzysu. Powrót do zdrowia był długą i irytującą walką. Czasami czujemy, że trzymamy się krawędzi urwiska, desperacko próbując się powstrzymać i przetrwać burzę.

Niektórzy ekonomiści przewidują nawet, że stoimy u progu kolejnej globalnej recesji. Czynniki zagraniczne i krajowe w znacznym stopniu przyczyniają się do narastającego pesymizmu. Istnieje nieprzewidywalność tweetów Trumpa, zbliżające się załamanie euro, zadziwiająco niski koszt ropy naftowej, zadłużenie z tytułu pożyczek studenckich, które duszą młodych dorosłych, którzy nie mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego, i nie można zapomnieć o przerażającym srebrnym tsunami.

Można słusznie powiedzieć, że prognozy gospodarcze dla USA i Kanady są niepokojące. Ze względu na niepewność finansową wiele agencji rządowych w Ameryce Północnej obniża budżety, a oczekiwania obywateli wciąż rosną. Opinia publiczna na temat procesów rządowych, usług publicznych i wydatków gospodarstw domowych stała się w ostatnich latach coraz bardziej niestabilna.

Jak robisz więcej za mniej? Jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że żyjemy w świecie, w którym rzeczywistość wirtualna, druk 3D, quadkoptery, kieszonkowe spektrometry i samochody samobieżne nie są już tylko elementami science fiction, odpowiedź mogłaby nas wpatrywać prosto w twarz.

Istnieje wiele rozwiązań programowych obsługujących różne funkcje rządowe. Dostępne obecnie technologie przełamują stare metody. Są to rozwiązania, które automatyzują i usprawniają procesy, zbierają i dzielą się informacjami między działami, zwiększają zaangażowanie obywateli i umożliwiają otwarte rządy.

Wiele społeczności w Ameryce Północnej wydaje się z dnia na dzień przekształcać się w inteligentne miasta. Rządy wykorzystują innowacyjne technologie, aby stać się bardziej wydajnymi i generować nowe przychody. Jeszcze bardziej podnoszące na duchu jest to, że te postępy technologiczne nie są już skierowane wyłącznie do władz federalnych i stanowych. Samorządy konsumują teraz powtarzalne i niedrogie rozwiązania technologiczne.

Optymizmu nie należy mylić z naiwnością. Wyzwania, przed którymi stoją rządy, są niewątpliwie ogromne, a pomyślne wdrożenie zmian wymaga własnej dyskusji. Niezależnie od tych przeszkód rozwiązania opracowane z konieczności są naprawdę pomysłowe i inspirujące. Coraz więcej agencji rządowych zdaje się dążyć do ewolucji, nie chce obawiać się destrukcyjnych technologii i zamiast tego wykorzystuje je jako okazję do dobrobytu. Poruszanie się po złożoności ery cyfrowej z pewnością nie jest łatwym zadaniem, ale w świecie dojrzałym do zmian w dziedzinie innowacji zdobycz sięga.

[ff id=”4″]