Skip to main content

Wszystko, co instalujesz na zewnątrz, może być bardzo trudne do czyszczenia, ponieważ jest narażone na zbyt dużo brudu, kurzu i innych naturalnych elementów, na które nie są narażone instalacje wewnętrzne. Z tego powodu wielu osobom trudno jest wyczyścić oświetlenie zewnętrzne. To zaniedbanie często prowadzi do zabrudzenia, uszkodzenia lub uszkodzenia opraw oświetleniowych. Zamiast rozjaśnić i uatrakcyjnić przestrzeń zewnętrzną, zepsute i bezużyteczne światła zewnętrzne stają się ranami, których po prostu chcesz się pozbyć.

Instalacja oświetlenia zewnętrznego nie jest tania. Dlatego należy regularnie czyścić oświetlenie zewnętrzne. Oto kilka wskazówek, z których możesz skorzystać, jeśli planujesz wyczyścić światła zewnętrzne.

o Odłącz lampę od gniazdka lub wyłącz ją. Nie chcesz czyścić zewnętrznych lamp za pomocą porażenia prądem.

o Przygotuj drabinę. Możesz mieć naprawdę wysokie światła zewnętrzne, do których nie można dotrzeć bez pomocy drabiny. Ale bądź ostrożny. Upewnij się, że drabina jest bezpiecznie przymocowana przed wejściem na nią, chyba że chcesz złamanej szyi.

o Żarówka jest zawsze zamknięta w kratkach, kulach lub innych obudowach. Najpierw zdejmij obudowę. Do tego może być potrzebny śrubokręt. Po zdjęciu obudowy wyjmij żarówkę, obracając ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jeśli staniesz na drabinie, zejdź na dół i kontynuuj czyszczenie części.

o Do mycia wszystkich części oprócz żarówki należy użyć ciepłej wody z detergentem. Namocz wszystkie części w wodzie z mydłem i pozostaw je tam.

o Przygotuj kolejne wiadro wody z mydłem. Użyjesz go do czyszczenia części, których nie można było rozmontować. Użyj gąbki, zanurz ją w wodzie z mydłem i wytrzyj nią pozostałe części.

o Spłucz wszystko – części stałe i luźne – czystą wodą. Wytrzyj je suchą, czystą szmatką lub pozwól im spróbować, jeśli pozwala na to pogoda.

o Aby Twoje zewnętrzne światła wyglądały na błyszczące i nowe, możesz potraktować metalowe części woskiem lub specjalnym środkiem do czyszczenia szklanych części.

o Jeśli żarówka nadal działa, wyczyść ją wilgotną szmatką. Ale jeśli przestanie działać, po prostu zastąp go nowym.

o Na koniec włóż wszystko z powrotem poprawnie, a po kilku godzinach oświetlenie zewnętrzne ponownie rozjaśni przestrzeń zewnętrzną.

[ff id=”1″]