Skip to main content

Mając tak wiele informacji na temat zanieczyszczenia wody pitnej w ostatnich wiadomościach, wiele osób natychmiast wycofuje się i kupuje domowy filtr wody, aby zmniejszyć i usunąć szkodliwe zanieczyszczenia. Chociaż się zgadzamy, najlepszym sposobem na przeciwdziałanie rosnącym zagrożeniom dla naszej wody pitnej jest użycie filtra wody. Nie wszystkie filtry są takie same.

Okazuje się, że najpopularniejsze produkty do uzdatniania wody NIE zmniejszają ani nie usuwają najbardziej niebezpiecznych zanieczyszczeń wody. Jako konsumenci mamy prawo wiedzieć, czy kupowane przez nas produkty odpowiadają temu, co mówią. W przypadku filtracji wody oczekujemy, że zakupione urządzenie oczyści naszą wodę i sprawi, że będzie nadawać się do picia. Ale czy zakupiony filtr spełnia swoje zadanie? Skąd my wiemy

Wpisz NSF International

NSF International jest niezależną publiczną agencją zdrowia i bezpieczeństwa. NSF nie oznacza National Science Foundation, jak niektórzy mogą sądzić. NSF została założona w 1944 roku jako National Sanitation Foundation. W 1990 roku zmienili nazwę na NSF International i rozszerzyli swoje usługi poza urządzenia sanitarne na rynki globalne. Litery w nazwie organizacji dzisiaj nie reprezentują żadnych konkretnych słów.

Producenci, organy regulacyjne i konsumenci oczekują, że NSF International opracuje standardy i programy certyfikacji zdrowia publicznego, które pomogą chronić światową żywność, wodę, produkty konsumpcyjne i środowisko. Twoim zadaniem jest ochrona i poprawa zdrowia ludzkiego na świecie. Jako niezależna, akredytowana organizacja opracowują standardy oraz testują i certyfikują produkty i systemy. Oferują rozwiązania w zakresie audytu, edukacji i zarządzania ryzykiem dla zdrowia publicznego i środowiska.

NSF i oczyszczanie wody

Przy zakupie filtra wody ważne jest przeprowadzenie badań. Poszukaj pieczęci zatwierdzenia NSF. Następnie przeczytaj drobny druk. Produkty są certyfikowane przez NSF pod wieloma względami. Uszczelnianie niektórych produktów do filtrów wody nie jest w rzeczywistości związane z redukowanymi przez nie zanieczyszczeniami, ale z trwałością samego urządzenia. Spójrz więc na drobny druk, aby zobaczyć, co jest rzeczywiście certyfikowane. Lub jeszcze lepiej, odwiedź stronę internetową NSF International i znajdź markę, którą rozważasz. Dowiedz się, dlaczego jest certyfikowany.

Oto dobre zdjęcie, które porównuje niektóre popularne produkty do domowej filtracji wody.

Każdy powinien stosować wysokiej jakości domowy system oczyszczania wody, aby mieć pewność, że woda nadaje się do picia. Zakup filtra wody należy potraktować poważnie, aby kupić odpowiedni filtr. Istnieje wiele informacji na temat jakości domowych produktów do uzdatniania wody. Upewnij się, że kupujesz taki, który zmniejsza większość zanieczyszczeń.

[ff id=”4″]