Skip to main content

Poranne mdłości są jednym z objawów wczesnej ciąży. Choroba ta zwykle występuje w 4. tygodniu wczesnej ciąży i ustępuje między 12. a 14. tygodniem. W niektórych przypadkach co piąta kobieta cierpi na poranne mdłości w drugim trymestrze ciąży. Niektóre kobiety w ciąży doświadczają porannych mdłości przez cały okres ciąży.

Jeśli masz chorobę lokomocyjną, częściej chorujesz rano.

Nieleczone poranne mdłości mogą wpływać na jakość życia, uniemożliwiając ci pracę, nawiązywanie kontaktów lub opiekę nad innymi członkami rodziny.

Podczas porannej choroby kobiety w ciąży cierpią na problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak wahania nastroju, lęk, stres i depresja. Doświadczają szybkich zmian w swoim zachowaniu, takich jak gniew ze szczęścia lub smutku. Fałszywe mity krążą, że poranna choroba ma charakter psychosomatyczny, co oznacza, że ​​jest to choroba fizyczna spowodowana wewnętrznymi konfliktami metalowymi. Chociaż nie ma badań potwierdzających te przekonania.

Możliwe przyczyny choroby lokomocyjnej podczas ciąży

 • Choroba lokomocyjna występuje, gdy podróżujesz samochodem, samolotem, łodzią lub autobusem, a system czujników ciała wysyła sprzeczne sygnały do ​​mózgu przez oczy, uszy, muszle i nerwy czujnika.

 • Jeśli podróżujesz szybko po posiłku na pełnym żołądku, zakłóci to układ trawienny i spowoduje chorobę lokomocyjną.

 • Podczas podróży musisz poradzić sobie z dużą ilością powietrza, co utrudnia oddychanie, co może prowadzić do nudności.

 • Zwiększenie poziomu hormonów.

Objawy choroby lokomocyjnej podczas ciąży

Nudności i wymioty są objawami choroby lokomocyjnej. Poza tym mogą występować inne znaki, takie jak:

odwodnienie: Ekstremalne poranne mdłości mogą wpływać zarówno na zdrowie matki, jak i dziecka, ponieważ podczas wymiotów gubią się płyny i kwas żołądkowy i występują zaburzenia równowagi elektrolitowej.

Reklamacje: Ciężkie wymioty często prowadzą do niewygodnego bólu miednicy i żołądka u kobiet w ciąży.

bóle głowy: Niski poziom cukru we krwi i głód powodują bóle głowy. Kobiety w ciąży często odczuwają ostry ból lub stały tępy ból po obu stronach lub z tyłu głowy. Bóle głowy związane z napięciem mogą pogorszyć ciążę.

zmęczenie: We wczesnych dniach ciąży kobiety w ciąży mogą odczuwać ekstremalne zmęczenie poprzez wysiłek umysłowy lub fizyczny.

zawroty głowy: W piątym do szóstego tygodnia ciąży ciało rozszerza naczynia krwionośne i rozluźnia się z powodu zmian hormonalnych. Warunki te zwiększają przepływ krwi do dziecka, ale obniżają ciśnienie krwi, co może powodować, że kobiety w ciąży są bardzo zmęczone i osłabione.

Jak radzić sobie z poranną chorobą?

Możesz porozmawiać z lekarzem, ponieważ każda ciąża jest inna, ale możesz zrobić kilka kroków, takich jak:

 • Wdychaj świeże powietrze i unikaj zapachu gotowania, jakiegokolwiek odświeżacza i zapachu, który może powodować mdłości.

 • Zapytaj lekarza przed zażyciem jakiegokolwiek leku.

 • Jedz małe posiłki lub przekąski dla dobrego trawienia.

 • Pij wystarczającą ilość wody, aby pozostać uwodnionym.

 • Weź witaminę B6 mniej niż 200 mg po konsultacji z lekarzem.

 • Noś wygodne ubrania i unikaj ciasnych tkanin wokół brzucha.

 • Odpoczywaj jak najwięcej.

Pamiętaj, aby zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli choroba rano i choroba lokomocyjna staną się ciężkie, a jeśli odczujesz szybką utratę wagi lub odczujesz stres.

[ff id=”7″]